Budowa szkoły w obiektywie...

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Konkurs plastyczny - głosowanie internautów

Konkurs plastyczny - głosowanie internautów Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego pod hasłem "Czas na zdrowie". Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się prace wykonane przez Zuzannę Stanisławską, Emilię Nowicką oraz Aleksandrę Jeszka.

Organizator konkursu oprócz nagród głównych przyznawanych przez komisję sędziowską dla najlepszego projektu, przewidział także nagrodę internautów, dla osoby, której projekt zdobędzie największą liczbę głosów. Głosowanie odbywać się będzie na stronie organizatora w dniach od 6.07.2017 od godz. 12.00 do dnia 20.07.2017r. do godz.12.00. (szczegóły dotyczące głosowania opublikujemy 8 lipca 2017r.) Już dziś gorąco zachęcamy do oddawania głosów na prace naszych uczniów!

Na stronie organizatora http://www.oczamimlodych.pl/ zostało uruchomione głosowanie internautów na najlepszy projekt znaczka pocztowego. W zakładce PROJEKTY znajdują się prace konkursowe, na które można zagłosować!

JAK ZAGŁOSOWAĆ? Oto krótka instrukcja:

 • Krok 1: REJESTRACJA INTERNAUTY na stronie konkursu. Formularz rejestracyjny znajduje się w górnym prawym rogu strony. Należy podać jedynie login, hasło oraz adres e-mail, na który zostanie przesłany link aktywujący konto nowego użytkownika. UWAGA! Jeśli mail nie dotrze proszę sprawdzić SPAM.
 • Krok 2: POTWIERDZENIE REJESTRACJI.
  Należy się zalogować do konta e-mail podanego podczas rejestracji. W celu potwierdzenia rejestracji należy kliknąć w link aktywacyjny, który został przysłany mailem od konkurs@oczamimlodych.pl
 • Krok 3: LOGOWANIE INTERNAUTY Link do logowania znajduje się w górnym prawym rogu strony. Logowanie na stronie konkursu za pomocą loginu i hasła wybranego podczas rejestracji.
 • Krok 4: WYBÓR 4 PRAC spośród prac opublikowanych w zakładce PROJEKTY. UWAGA! TRZEBA ZAGŁOSOWAĆ NA 4 PRACE, INACZEJ GŁOS BĘDZIE NIEWAŻNY. Prosimy o uważne głosowanie, ponieważ nie można cofnąć raz oddanego głosu.

Liczymy na wasze głosy, jednocześnie informujemy, że uczniowie szkoły podstawowej, także biorą udział w konkursie. Na ich projekty, z którymi można się zapoznać na stronie szkoły podstawowej http://www.szkolaprzechlewo.pl/index1.html także można oddać głosy.
Zapraszamy do głosowania.

Projekty znaczków wykonane przez naszych uczniów
Projekt wykonany przez Aleksandrę Jeszkę
Projekt wykonany przez Zuzannę Stanisławską
Projekt wykonany przez Emilię
Nowicką

Bezpiecznych i słonecznych wakacji...


Dotyczy wycieczki do Londynu

W związku z decyzją jaka zapadła na spotkaniu uczestników, rodziców i opiekunów wycieczki do Londynu informujemy, że wypłaty zaliczek przelanych i przekazanych a konto wycieczki do Londynu odbywać się będą wg następującego harmonogramu:
1) Funty - od wtorku 27.06.br - w sekretariacie szkoły podstawowej
2) złotówki - do końca lipca 2017 dokonane zostaną przelewy zwrotne na konta, z których przekazane zostały wpłaty na konto wycieczki.

Uwaga!
Osoby które w między czasie zmieniły nr konta bankowego prosimy o niezwłoczny kontakt z sekretariatem szkoły podstawowej celem podania aktualnego nr konta.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Godziny otwarcia boisk ORLIK w okresie wakacji

Informujemy, że boiska sportowe ORLIK w okresie wakacyjnym otwarte będą w godz. 12:00 - 20:00. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji na terenie ZS Przechlewo przebywać będą grupy obozów sportowych. Grupy te mają pierwszeństwo wstępu na kompleks ORLIK.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie
Wojciech Podgórski


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca 2017r. uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Już za nami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności. W tym roku nagrodę dla najlepszego absolwenta ufundowaną przez Prime Food otrzymała Kamila Garus, natomiast Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla Wiktorii Szydłowskiej. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników w nauce. Naszym absolwentom życzymy, aby spełniali swoje ambitne zamierzenia, rozwijali pasje i uzdolnienia, z optymizmem wkraczali w dorosłe życie. Życzymy Wam również odwagi, siły i pasji potrzebnych do realizacji swoich marzeń.


Spektakl profilaktyczny

W dniu 20 czerwca br. uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego pt. "Zamknięty rozdział". Przedstawienie poruszyło problem uzależnienia młodzieży i jego skutków.


Dotyczy wycieczki do Londynu

Pilne spotkanie

Zapraszamy wszystkich uczestników, ich rodziców oraz opiekunów na pilne spotkanie
w dniu 21.06.17 o godz. 18:00 w stołówce szkolnej w celu omówienia kwestii zamknięcia lub zamiany wycieczki do Londynu na inną w październiku. Prosimy o obecność. Omówimy szczegóły, zdecydujemy co dalej lub powiemy w jaki sposób zostanie rozliczona wycieczka.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Odkręcamy, zbieramy, pomagamy!

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

Flora Edwards

Już kolejny rok szkolny w naszej szkole trwała zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorego Jeremiasza. W ostatnich dniach przekazaliśmy kolejną partię zebranych nakrętek, których uzbieraliśmy całkiem sporą ilość. Zbiórki oczywiście nie kończymy i zachęcamy wszystkich do zbierania w czasie wakacji zamiast wyrzucać je do kosza na śmieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok szkolny zbierali nakrętki.


48 Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 7 czerwca w Miastku odbył sie 48 Finał Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Ptaki i ptaszki polne. Trzy uczennice reprezentowały nasze gimnazjum: Kinga Dykier, Kamila Garus oraz Monika Ginter. Wszystkie uczennice zaprezentowały bardzo wysoki, wyrównany poziom Monika zdobyła wyróżnienie.


Dotyczy odwołania wycieczki do Londynu

Uczniowie i Uczennice - uczestnicy wycieczki do Londynu, ich Rodzice
oraz Opiekunowie

Ze względu na nasilające się występowanie niebezpiecznych wydarzeń w Europie - w tym - ostatnich aktów terroryzmu w Wielkiej Brytanii, informujemy, że wyjazd do Londynu został odwołany. Bezpośrednie, potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników wyjazdu i ewentualne skutki są przyczyną tej decyzji. Mimo to wierzymy głęboko w silną, opartą na wspólnych wartościach Europę i do wyjazdów zagranicznych powrócimy.
O sposobie i terminie rozliczenia wpłaconych środków na wycieczkę, po omówieniu szczegółów z biurem, wkrótce Państwa powiadomimy.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Szkolny Przegląd Talentów

W dniu 1 czerwca br. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Przegląd Talentów. Impreza miała na celu prezentację zainteresowań, umiejętności oraz talentów naszych uczniów. Podczas przeglądu zaprezentowali się:

  Anna Horała - gra na gitarze
  Emilia Nowicka - śpiew
  Bartosz Zimmerling - śpiew
  Patryk Jakubowski - gra na keyboardzie
  Jakub Drozd - układanie kostki Rubika
  Wiktoria Fryda - śpiew
  Kinga Dykier - recytacja wiersza

W roli prowadzącego znakomicie spisał się Jakub Tyczyński. Wszyscy prezentujący się uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek. Organizatorami Szkolnego Przeglądu Talentów byli: B. Rudnik, B. Mogilnicka oraz M. Buse.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów oraz odwagi.

Drodzy Gimnazjaliści!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze wszystkie marzenia się spełniają!


31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

Tegoroczne obchody światowego Dnia bez Tytoniu przebiegły w naszej szkole pod hasłem "Stop nikotynie". Taki bowiem tytuł miał projekt edukacyjny uczniów klasy IIc (J. Bloch, J. Tyczyński, B. Prus, O. Szumacher, M. Galas), którzy przeprowadzili akcję profilaktyczną dla swoich kolegów i koleżanek. Wszystko działo się na sali gimnastycznej, gdzie odbywała się prezentacja plakatów, haseł i wierszy przygotowanych przez wszystkie klasy na temat szkodliwości palenia tytoniu. Były również konkurencje sportowe, quiz wiedzy o tytoniu, stoiska z ulotkami profilaktycznymi i gazetki. Poniżej przykładowy wiersz, którego autorem jest kl. Ib:

Niechaj zdrowie czysta rzeką płynie,
nie poddawaj się nikotynie,
nie pal - bo to nie zdrowe,
każdy ci to powie,
nie rób tej głupoty,
bo wpadniesz w wzdrowotne kłopoty,
powiedzmy wszyscy "NIE" nikotynie,
niech nie palą jej w rodzinie,
nie martwiąc się chorobą,
spędzajcie czas z bliską osobą.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Zachęcamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej.
List Ministra Edukacji Narodowej


Wyjazd do Teatru Muzycznego

Dnia 12 maja br. uczniowie klas III gimnazjum udali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. "Notre Dame de Paris", który został nagrodzony "Sztormem Roku" za wydarzenie artystyczne 2016r. Opowiada on o losie przepięknej Esmeraldy, bezdusznego Frollo, rycerskiego Phoetusia i garbatego dzwonnika Quasimodo. Oprócz niezapomnianych ról mogliśmy podziwiać niesamowitą choreografię, scenografię oraz imponujące popisy akrobatów. Wyjazd był możliwy dzięki p. Dyrektorowi i Radzie Rodziców Publicznego Gimnazjum w Przechlewie. Dziękujemy. Uczniowie kl. III.


Konkurs recytatorski „Ptaki i ptaszki polne”.

Dnia 10 maja br. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Przechlewie, odbył się konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”. Repertuar był bardzo ciekawy i zróżnicowany. Zmagania młodych recytatorów występujących w trzech kategoriach wiekowych wysłuchała i oceniła komisja w składzie: Elżbieta Baran, Ewa Dulkiewicz, Barbara Rudnik, Katarzyna Rybak i Małgorzata Maślanka. Wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem, ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Komisja oceniała interpretację, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Po długich obradach jury wyłonił zwycięzców szkolnego konkursu: W kategorii III wśród gimnazjalistów:

I miejsce przyznano Kindze Dykier z klasy I a,
II miejsce Kamili Garus z klasy III b
III miejsce Monice Ginter z klasy II a.

Wyróżniono Julię Langkafel z klasy III b oraz Kalinę Krawczyk z klasy II a. Trzy uczennice z gimnazjum będą reprezentować gminę Przechlewo w Finale Regionalnym Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci Wiejskich „Ptaki i ptaszki polne” w Miastku dnia 7 czerwca. Głównym celem konkursu było poszerzenie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Podziękowania kierujemy również do pedagogów, rodziców i wszystkich tych, którzy pomagali w przygotowaniach uczniów do recytacji. Finalistom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.


Spotkanie z p. Dariuszem Szopińskim

W dniu 9 maja br. w naszym gimnazjum gościliśmy p. Dariusza Szopińskiego, który opowiadał nam o swojej pasji jaką jest bieganie.

zdjecia: Małgorzata Frieda


Światowy Dzień Zdrowia

Dnia 26 kwietnia 2017 roku 11 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowało podczas Powiatowego Turnieju Międzyszkolnego w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Depresja - porozmawiajmy o niej”. Uroczystość przygotowało Gimnazjum nr 1 w Człuchowie , ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju. Nasze gimnazjum reprezentowali: Nikola Frączyk, Monika Ginter, Jakub Bloch, a opiekunem była pani Małgorzata Maślanka. Na początku była prelekcja na temat depresji a następnie przedstawienie na temat organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). Następnie rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. Zespoły musiały odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać krzyżówkę, wykonać z warzyw portret Kazimierza Jagiellończyka oraz zdrową kanapkę. Były też zawody sportowe. Każdy z etapów był nadzorowany przez inną komisję, a liczba zsumowanych punktów zdecydowała o wygranej. W dyscyplinach sportowych nie mieliśmy sobie równych. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce.


Spotkanie organizacyjne

23 maja 2017r. o godz. 1630 na stołówce szkolnej odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne uczestników i opiekunów wycieczki do Londynu.


Dyżur Nauczycieli

10 maja 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
Zebrania klasowe dla Rodziców - 1630 - 1700.
Konsultacje indywidualne z nauczycielami - 1700- 1745.
Zapraszamy wszystkich rodziców!

"Wielkanoc z PCK" - podsumowanie

W dniach od 30.03 - 12.04.2017r. w naszej szkole trwała zbiórka dla wychowanków Domu Dziecka w Człuchowie. Wszystkim którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.


Życzenia dla trzecioklasistów

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny. Już jutro 19 kwietnia 2017r. trzecioklasiści naszego gimnazjum rozpoczną zmagania z testami z części humanistycznej, w czwartek część matematyczno - przyrodnicza, natomiast w piątek język nowożytny.

Z okazji zbliżających się egzaminów gimnazjalnych życzymy Wam drodzy Trzecioklasiści, wiary we własne siły i możliwości. Niech wyniki, które uzyskacie, będą jak najwyższe i dadzą Wam możliwość realizacji życiowych planów.
Za wszystkich trzymamy kciuki
i życzymy powodzenia!

Apel wielkanocny

W środę, 12 kwietnia, uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Mogilnickiej przygotowali apel wielkanocny. Przypomnieli świąteczne zwyczaje i tradycje. Nie zabrakło, pięknie przystrojonego stołu, koszyczków ze święconką oraz pisanek. Wymienione zostało, co powinno znaleźć się w koszyku oraz jak obchodzić dni poprzedzające najważniejszą uroczystość w roku. Na zakończenie p. dyr. Katarzyna Rybak życzyła wszystkim odpoczynku i wesołych świąt w rodzinnym gronie."Wielkanoc z PCK"

W dniach od 30.03 - 11.04.2017r. w naszym gimnazjum Szkolne Koło PCK prowadzi zbiórkę artykułów (słodycze, środki czystości, ubrania, artykuły szkolne) dla wychowanków Domu Dziecka w Człuchowie. Miejscem zbiórki jest nasza świetlica szkolna.
ZAPRASZAMY!


Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"

W dniu 4 kwietnia 2017r. o godz. 1100 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie odbędzie się debata, której głównym tematami będą:

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa,
 • "Dzielnicowy bliżej nas",
 • "Moja Komenda" - prezentacja aplikacji,
 • "Oszustom STOP" - działania profilaktyczne

Na pytania w sprawie debaty odpowie Państwa dzielnicowy:
mł. asp. Piotr Latawiec
tel. 571 335 158

e-mail: dzielnicowy.przechlewo1@gd.policja.gov.pl

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyżur Nauczycieli

29 marca 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
Zebrania klasowe dla Rodziców - 1630 - 1700.
Konsultacje indywidualne z nauczycielami - 1700- 1745.
Zapraszamy wszystkich rodziców!

Kochane Dziewczyny/Panie

Z okazji Waszego święta, życzę dużo szczęścia dlatego, że jest takie ważne, dużo zdrowia, bo jest bardzo cenne oraz dużo miłości bo ciągle jest jej za mało.
Życzę, abyście nigdy nie zapomniały o tym co w życiu najważniejsze... A ponadto nie traciły swojej charyzmy
i zawsze z taką samą wytrwałością dążyły do celu w życiu osobistym i zawodowym.

Wojciech Podgórski


Koncert profilaktyczny "Czy słowem można zabić?"

W poniedziałek 27 lutego wybraliśmy się do Domu Kultury w Przechlewie, aby wziąć udział w programie słowno - muzycznym w wykonaniu Jacka Musiatowicza I jego syna Michała. Pan Jacek w interesujący sposób przekazał nam informacje o zgubnych skutkach zażywania narkotyków i picia alkoholu, a na przykładzie historii swojego syna opowiedział, jak dotkliwie można zranić słowem. Bardzo podobała nam się gra Michała na elektrycznej gitarze i piosenka pt. "Małgocha opuściła dom" w wykonaniu p. Jacka. Spotkanie zakończyło się przesłaniem do młodzieży, aby w sytuacjach trudnych szukali pomocy u wychowawców, pedagogów i nauczycieli. Za możliwość udziału w koncercie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przechlewie oraz p. Elżbiecie Baran.


Wieczór filmowy w szkole

Dnia 17 lutego w Publicznym Gimnazjum w Przechlewie odbył się wieczór filmowy, który trwał od godz. 18.00- 23.45. Uczniowie obejrzeli trzy filmy: sensacyjny, komediowy i horror. W seansie uczestniczyło 65 uczniów. Opiekę sprawowali: B. Mogilnicka,
B. Rudnik, K. Rybak, M. Maślanka.

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło to "Razem zmieniamy internet na lepsze". Na korytarzach i w świetlicy szkolnej pojawiły się gazetki zawierające informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.


Warsztaty edukacyjne "W ciąży - ani kieliszka"

Dnia 6 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne "W ciąży - ani kieliszka" prowadzone przez Studentkę kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Krystynę Pastwa. Zajęcia te pozwoliły wzbogacić wiedzę uczniów o rozwoju prenatalnym człowieka, jego znaczeniu dla dalszego życia oraz czynnikach zagrażających prawidłowemu rozwojowi płodu.Zajęcia były bardzo ciekawe i chętnie w nich uczestniczyliśmy.


Zebranie rodziców i uczniów klas trzecich

W dniu 20 lutego 2017r. (poniedziałek) o godz. 1600
odbędzie się spotkanie uczniów klas III oraz ich Rodziców.
Serdecznie zapraszamy!


Konkurs plastyczny "Moja Walentynka"

Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny
pt. "Moja Walentynka"
. Celem konkursu jest przedstawienie "Walentynki" jako symbolu przyjaźni
i sympatii dla drugiego człowieka. Format prac oraz technika wykonania dowolna. Praca indywidualna. Termin konkursu: 2-12 lutego 2017r. Podpisane prace należy dostarczyć do p. B. Mogilnickiej
lub p. B. Rudnik.
Serdecznie zapraszamy

Ferie zimowe 2017r. czas zacząć!

"Z feriami jest tak, że można je spędzić aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo, albo z oczami wpatrzonymi w ekran cyberprzestrzeni - i nawet nie zauważyć, gdy miną, pozostawiając uczucie niewyspania, zmęczenia i bezpowrotnie straconego czasu.

Fragment listu Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka
do uczniów na rozpoczęcie ferii.

W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi, życzę wszystkim bezpiecznego
i radosnego odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej nauki i pracy. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
Mam nadzieję, że każdy wróci zadowolony, uśmiechnięty oraz wypoczęty z nową energią do nauki i pracy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie
Wojciech Podgórski

Jednocześnie przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Poniżej kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu.
BEZPIECZNE FERIE


Bezpieczne ferie - rady dla uczniów

Dnia 10 stycznia odbyło sie spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z ndk Iwoną Woźniak oraz dzielnicowym Piotrem Latawcem, podczas którego przedstawione zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii zimowych. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bawić sie na lodzie, śniegu i kuligu. Przypomniano również numery telefonów alarmowych.


Dyżur Nauczycieli

12 stycznia 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
1630 zebranie ogólne w stołówce szkolnej
1700 spotkanie z wychowawcami klas
Zapraszamy wszystkich rodziców!


Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową - wyniki

Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przechlewie. Łącznie wpłynęło 21 prac. Trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostałe osoby biorące udział w konkursie: dyplomy i duże czekolady. Gratulujemy!

I miejsce Aleksandra Bengsch
II miejsce Michalina Kierszk
III miejsce Kacper Maślanka

Wyróżnienia: Patryk Jakubowski, Michalina Mierska, Michalina Zabłocka, Szymon Szulta, Sławomir Skwiercz, Paulina Mogilnicka, Amadeusz Adrych.


Nakrętki dla Jeremiasza

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przekazaliśmy kolejną partię nakrętek dla Jeremiasza Iwankowicza z Sąpolna, któremu pomagamy w zgromadzeniu środków na rechabilitację. Oprócz nakrętek przekazaliśmy również pluszowego misia życząc Wesołych Świąt i dużo zdrowia.


Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 22 grudnia 2016 roku na korytarzu szkolnym spotkali się gimnazjaliści i ich nauczyciele. Na początku dyrektor Zespołu Szkół pan Wojciech Podgórski złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Następnie uczniowie klasy I a wraz ze swoim wychowawcą Wojciechem Rybakiem przedstawili przygotowany przez siebie piękny apel świąteczny. Spotkanie to było okazją do podsumowania konkursów świątecznych, które odbyły się w naszej szkole: "Konkurs na świąteczną kartkę komputerową" oraz na " Najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową". Na zakończenie pani Katarzyna Rybak złożyła wszystkim życzenia, a ksiądz Ireneusz Brzeziński zagrał na gitarze piękne kolędy, które wspólnie śpiewaliśmy.


Opowieści o Sudanie Południowym

Dnia 19 grudnia już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole podróżnika Piotra Horzelę. Tym razem opowiadał nam o swoim pobycie w Sudanie Południowym, w którym spędził dwa lata. Przygotowana prezentacja była ciekawa, interesująca i przykuwająca uwagę odbiorców.


Program profilaktyczny

Dnia 16 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole program profilaktyczny pt." Spacer po linie"
w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl ten to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stają wobec konieczności dokonywania wyborów, których głównymi determinantami są rozbudzone emocje. Bezprzedmiotowa agresja, używki, powielanie wzorców łamiących tradycyjne normy etyczne, moralne i społeczne, to czynniki, które deregulują i niszczą całą strukturę emocjonalno-psychiczną człowieka.


"Mikołaje są wśród nas"

Zapraszamy wszystkich chęnych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej dla wychowanków Domu Dziecka
w Człuchowie.
Zbieramy: artykuły szkolne oraz gospodarstwa domowego. Miejsce zbiórki: świetlica szkolna.
Termin do 20 grudnia 2016r.
Szkolne Koło PCK

Próbny Egzamin Gimnazjalny

W dniach 6,7,8 grudnia br. w Zespole Szkół Publicznym Gimnazjum w Przechlewie odbędzie się Próbny Egzamin Gimnazjalny dla uczniów klas trzecich.


Dyżur Nauczycieli

8 grudnia (czwartek) 2016r.
o godzinie 1630 odbędzie się dyżur nauczycieli.

Klasa IIc - tylko konsultacje indywidualne z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Zapraszamy wszystkich rodziców

Występ artystyczny dla Honorowych Dawców Krwi

Dnia 27 listopada w restauracji „Podano do stołu” odbyło się spotkanie członków Klubu Honorowych Dawców Krwi w Przechlewie, na które młodzież naszego gimnazjum przygotowała montaż słowno-muzyczny. Wiersze recytowały: Izabela Ogrodzińska, Nikola Frączyk, piosenki zaśpiewały: Wiktoria Fryda i Emilia Nowicka. Podczas spotkania rozstrzygnięto, ogłoszony przez Szkolne Koło PCK, konkurs plastyczny „Honorowe krwiodawstwo w malarstwie i poezji”.

I miejsce – Sandra Orłowska kl. I a
II miejsce – Nikola Chmarzynska kl. I a
III miejsce – Michalina Mierska kl. I a

Nagrody zostaną wręczone podczas szkolnego apelu przez prezesa Klubu p. Zenona Boguckiego.


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji na korytarzach pojawiły się tablice z kolorowymi listkami, na których można było napisać pozdrowienia lub życzenia. Rozdano około 300 "uśmiechniętych buziek". Było miło i wesoło.
Pamiętajmy: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.


Klasy pierwsze w Aquaparku

Dnia 19 listopada 2016r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunkami p. B. Rudnik, p. M. Maślanką, p. B. Bogilnicką wybrali się do Aquaparku w Redzie. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych. Na miejscu uczniowie aktywnie korzystali z dużej liczby atrakcji. Pływali na pontonach po ścieżce wodnej o dł 315m., korzystali z czterech zjeżdżalni wodnych, które zapewniały różne dawki adrenaliny. Dużym zaskoczeniem okazał się basen, który po kilku minutach zmienił się w morską frajdę za sprawą specjalnej dużej piłki


Etap Szkolny Powiatowej Olimpiady "Uzależnienia wokół mnie"

Szkolny etap Powiatowej Olimpiady "Uzależnienia wokół mnie"
odbędzie się dla uczniów kl. I-II dnia 23.11.2016r. o godz. 1250 w świetlicy szkolnej. Chętnych serdecznie zapraszamy.


Zbiórka pluszowych maskotek

Misie należy dostarczyć do dnia 20.12.2016r.
do świetlicy szkolnej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w zbiórkę.

Apel z okazji 11 listopada

Dnia 10 listopada br. odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, został on przygotowany i przedstawiony przez klasę IIa, której wychowawczynią jest p. Bożena Walk. Oprawę muzyczną przygotował p. Mateusz Buse.


Odwiedziła nas nasza absolwentka Monica Laursen

Dnia 8 listopada 2016 roku odwiedziła nas nasza absolwentka Monica Laursen. Monica obecnie studiuje w Kopenhadze i właśnie wróciła z trzymiesięcznego wolontariatu w fundacji Rise Above Foundation na Filipinach, o którym nam opowiedziała podczas spotkania.


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Podsumowanie

,,Książka to dopiero początek” pod takim hasłem odbywały się tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego święta już po raz trzynasty. Celem była jej promocja, przedstawienie biblioteki jako miejsca skupiającego różnorodne aspekty życia kulturalnego. Konkursy to atrakcja dla dzieci, biblioteka szkolna ogłosiła w miesiącu październiku konkursy plastyczne i czytelnicze. Dla uczniów klas I- III został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,, Mole książkowe”, dla klas IV-VI ,, Jesienne cudaki” oraz ,,Moja zakładka do książki”. Dla klas V-VI odbył się konkurs czytelniczy pt.: ,,Wybieramy mistrza czytania- Czytamy Sienkiewicza”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować do 10 pełnych linijek wybranego przez siebie tekstu z książki ,,W pustyni i puszczy” i pięknie go odczytać przed komisją. Ze względu na to, iż trudno było wyłonić zwycięzcę, trzeba było ogłosić dogrywkę. Polegała ona na odczytaniu fragmentu książki bez wcześniejszego przygotowania. Przez cały tydzień dla uczniów szkoły podstawowej przeprowadzona była akcja czytelnicza pt. ,,Randka z książką”. Polegała ona na wypożyczaniu książek zapakowanych w papier - tak by w momencie wypożyczenia nie była widoczna okładka. Zabawa cieszyła się ogromną popularnością, a aura tajemniczości przyciągała nowych czytelników. W bibliotece odbywały się cykliczne spotkania – próby Koła Przyjaciół Biblioteki, które przygotowywało program artystyczny. Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 28.10.2016 roku . Zostali zaproszeni dyrektorzy Zespołu Szkół, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się serdecznym przywitaniem przybyłych gości. Następnie odbyła się część artystyczna - przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów pt.,,Zwojek i Czytek”. Uczniowie wcielili się w role: Zwojka i Czytka – moli książkowych, Jasia i Małgosi, Baby Jagi, Czerwonego Kapturka i Wilka, Calineczki, Ptaszka, Papy Smerfa oraz Wróżki i Kopciuszka. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i nagrodziły młodych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci odgadywały zagadki, które dotyczyły bohaterów znanych bajek. W trakcie uroczystości zostały również ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów oraz wręczone dyplomy i nagrody. Imprezę przygotowały: Mirosława Kierzkowska i Małgorzata Maślanka. Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniach paniom : Ewie Dulkiewicz, Janinie Gałek i Marzenie Gajo.

Więcej w galerii...


Sprzątali opuszczone groby

"A czas płynie...płynie jak wody wielka rzeka,
milionami kropli, co spłynęły łzą spod oka."

W środę 26 października młodzież z naszego Gimnazjum wraz z opiekunkami p. B. Rudnik oraz M. Maślanką spotkała się na Cmentarzu Komunalnym w Przechlewie, aby posprzątać opuszczone groby w sektorze dla dzieci. Po zagrabieniu liści nadszedł czas, aby położyć wiązanki wykonane przez naszych uczniów oraz zapalić znicze, które zbieraliśmy podczas akcji "znicz". Wszystkim serdecznie dziękujemy.


Dyżur Nauczycieli

26 października 2016r.
Zebrania klasowe dla Rodziców - 1630 - 1700.
Konsultacje indywidualne z nauczycielami od godz. 1700- 1745.

Wizyta Bp Ryszarda Kasyny w naszym gimnazjum

W dniu 21 października 2016r. naszą szkołę odwiedził szczególny gość - Ks. Biskup Ryszard Kasyna. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność Zespołu Szkół oraz gościnnie przedszkolaki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie, które przygotowały część artystyczną, za co z całego serca dziękujemy. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość rozmowy z Ks. Biskupem. Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym na najładniejszy portret Ks. Biskupa. Praca, która zajęła I miejsce została ofiarowana księdzu Biskupowi w prezencie. Całe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.Apel z okazji Dnia Nauczyciela

W dniu 13 października uczniowie klasy IIc wraz ze swoim wych. p. Leszkiem Łozowickim przygotowali oraz przedstawili apel z okazji Dnia Nauczyciela.14 października Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel... to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to co w nim najlepszego cudzym dzieciom."

D. Beisser
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły, najserdeczniejsze życzenia pięknych
i szlachetnych pomysłów, które podpowiada serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba uczniom tym posłusznym i tym niepokornym zrodziła wiele cennych owoców.

Spotkanie z poetką Ewą Poniznik

W piatek 7 października br. zagościła w bibliotece poetka Ewa Poniznik, z którą spotkała się młodzież gimnazjalna.


fot. Małgorzata Frieda

Przyjęcie uczniów klas pierwszych do braci uczniowskiej

Dnia 5 października 2016 r., w Domu Kultury w Przechlewie, odbyło się oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszego gimnazjum. Uroczystość przygotował samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunką panią Małgorzatą Maślanką. Jak co roku uczniowie klas III i II przygotowali dla swoich nowych kolegów i koleżanek mnóstwo atrakcji. Pierwsze klasy miały za zadanie przebrać się: chłopcy za „sprzątaczki, a dziewczyny za „budowlańców” (stroje były naprawdę super, niektórych uczniów ciężko było rozpoznać), przygotować transparent promujący klasę oraz ułożyć i zaśpiewać piosenkę. Obowiązkowo każdy uczeń musiał posiadać ogonek. Około 16:10 rozpoczęliśmy zabawę. Aby zapewnić sobie wejściówkę na salę, trzeba było w pudełku pełnym „niespodzianek” odnaleźć monetę. Następnie odbyła się prezentacja klas, po której przeszliśmy do poszczególnych zadań. Pierwsze polegało na jak najszybszym wypiciu mleczka z miseczki. Drugie na podawanie nad głowami pojemnika z wodą. Wygrała ta drużyna, która mniej wody ulała. Kolejne zadanie polegało na nakarmieniu kolegi, koleżanki jogurtem. Utrudnieniem było to, że obydwie osoby biorące udział w tej konkurencji miały zawiązane oczy. Było to jedno ze śmieszniejszych zadań. Czwarta konkurencja to „wymiałczenie” piosenki usłyszanej w słuchawkach i odgadnięcie przez klasę tego utworu. Życie gimnazjalisty to nie tylko zajadanie się smakołykami oraz zabawa. To przede wszystkim ciężka, mozolna nauka…, a więc nie mogło zabraknąć zabawy intelektualnej, w której uczniowie wraz z wychowawcami musieli udzielić poprawnej odpowiedzi na podchwytliwe pytania. Po podliczeniu punktów, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła klasa I b. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie każdego ucznia przez pana dyrektora Wojciech Podgórskiego oraz obcinanie ogonków przez panią wicedyrektor Katarzynę Rybak. Uczniowie ślubowali godnie wypełniać obowiązki gimnazjalisty, pomagać słabszy, pokrzywdzonym i potrzebującym, dbać o honor szkoły w każdym miejscu, wykazywać się pracowitością, wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom! Pasowanie zakończyło się wspaniałą dyskoteką. Wszystkim biorącym czynny udział w tej uroczystości serdecznie dziękujemy!


Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasza szkoła przyłączyła się również do obchodów tego święta. Dzień ten był okazją do wprowadzenia uczniów klas I- III SP w magiczny świat bajek, baśni i opowiadań. Naszym uczniom w tym dniu czytała młodzież z Publicznego Gimnazjum oraz nauczyciele. Książka czytana na głos nie tylko wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, ale też rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.


Akcja profilaktyczna dla kierowców "Bezpieczna podróż"

Dnia 23 września br. uczniowie naszego gimnazjum wraz z policjantami z Posterunku Policji przeprowadzili akcję profilaktyczną dla kierowców "Bezpieczna podróż". Celem akcji było uświadomienie kierowców o konieczności zapinania pasów, jazdy w trzeźwości oraz ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Każdy zatrzymany kierowca otrzymał ulotki profilaktyczne, najmłodsi pasażerowie - odblaski, a osoby kierujące jednośladami - kamizelki odblaskowe "Bądź bezpieczny na drodze". Podczas akcji kierowcy mieli możliwość wypróbowania ALKOgogli. Rozdano około 150 ulotek oraz 30 kamizelek.


Akcja "Podziel się posiłkiem"

W dniach 23-24 września 2016r. wolontariusze naszego Gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Wszystkie zebrane w naszych sklepach produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom w naszej gminie. Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie.


Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

W piątek 23 września br. braliśmy udział w spotkaniu z prawnikiem Jackiem Łapińskim, autorem książki "Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym". Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące psychologii rozwoju osobistego.


Wycieczka do Włoch

W ciągu kilku dni spędzonych w słonecznej Italii mieliśmy okazję poznać najznakomitsze zabytki włoskich miast. Pierwszym punktem naszej podróży było nocne zwiedzanie Wiednia, co zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Po nocy spędzonej w autokarze odwiedziliśmy przepiękna Florencję, uwieńczeniem zwiedzania był zapierający dech w piersiach widok panoramy miasta widziany z Piazzale Michelangelo. Mówią, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego następny dzień spędziliśmy w Wiecznym Mieście. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od udania się do Bazyliki św. Piotra, gdzie znajduje się także grób naszego rodaka św. Jana Pawła II. W Rzymie, był także czas na przepyszną włoską pizzę. Tego dnia zwiedzaliśmy jeszcze Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi oraz prawdziwą perełkę Rzymskie Koloseum. Kolejny dzień był odpoczynkiem i czasem zregenerowania sił, spędziliśmy go na plaży i basenie w wiosce turystycznej Rosapineta. Po całym dniu wypoczywania udaliśmy się do Padwy miasta św. Antoniego, gdzie zwiedzaliśmy Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się jego grób oraz relikwie. Po Padwie przyszedł czas na piękne widoki nad największym i zarazem najczystszym włoskim jeziorem Garda. Tego dnia czekała nas jeszcze Werona, wraz z dziedzińcem domu Capulettich i słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Ostatniego dnia naszej wyprawy udaliśmy się do Wenecji, gdzie na samym początku przywitał nas przepiękny widok Pałacu Dożów, który wprowadził nas na Plac Św. Marka, na którym każdy miał chwilę czasu wolnego, na zakup pamiątek. Na zakończenie naszej wizyty w romantycznej Wenecji udaliśmy się na spacer wąskimi uliczkami, które jak się czasami okazywało były bez wyjścia ;). No i przyszedł czas na podróż powrotną do Polski, z bólem serca, ale niesamowicie szczęśliwi udaliśmy się do naszego autokaru.

Wiedeń...

Florencja...

Rzym...

Rosapineta...

Padwa i Werona...

Wenecja...

Rozpoczęcie Roku szkolnego 2016/2017

W dniu 1 września 2016 roku na uroczystym apelu zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas by spotkać się ze swoimi wychowawcami. Wszystkim życzymy, by był to dobry rok pełen sukcesów, oraz samych pozytywnych wydarzeń.Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.