Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Archiwum roku szkolnego 2017/2018

Podstawowe wyposażenie ucznia klasy I

Pewnie niektórzy z was kompletują już przybory szkolne, dlatego poniżej do pobrania lista podstawowego wyposażenia dla uczniów klasy I.


Wspaniałych wakacji


Rządowy Program "Dobry Start"

Zapraszamy do zapoznania się
z ulotką programu rządowego
"DOBRY START"
oraz zachęcamy do odwiedzenia strony
Ministerstwa Rodziny, Pracy
i Polityki Społecznej


Pamiętajcie o bezpieczeństwie

Wakacje to dla wszystkich czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

Zapraszamy do zapoznania sie z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa:

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas I-VII, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy w nauce i sporcie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz dyplomy i nagrody. Na zakończenie Dyrektor Szkoły Wojciech Podgórski życzył uczniom radosnych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.

Poloneza czas zacząć...

W dniu 22 czerwca o godz. 10.00 uczniowie klas gimnazjalnych uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe dyplomy oraz medale. Naszym absolwentom życzymy, aby spełniali swoje ambitne zamierzenia, rozwijali pasje i uzdolnienia, z optymizmem wkraczali w dorosłe życie. Życzymy Wam również odwagi, siły i energii potrzebnych do realizacji swoich marzeń.


Spotkanie Rodziców kl. "0"

Dyrekcja SP im. Janusza Korczaka w Przechlewie
zaprasza Rodziców oraz dzieci, które będą uczęszczały do zerówki
przy Szkole Podstawowej na pierwsze spotkanie adaptacyjne.
Spotkanie odbędzie się dnia 28 czerwca (czwartek) 2018r.
o godz. 1100 w sali nr 23.

Z a p r a s z a m y.


Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
w dniu 22 czerwca 2018r. (piątek)
dla klas I-VII o godz. 900,
klasy gimnazjalne o godz. 1000.

II Szkolny Przegląd Talentów

19 czerwca br. już po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Talentów. Impreza miała na celu prezentację zainteresowań, umiejętności oraz talentów naszych uczniów.


Spotkanie z policjantem

W poniedziałek 18 czerwca br. uczniowie naszej szkoły spotkali się z p. ndk Iwoną Woźniak z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, która uwrażliwiła wszystkich na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji.


IDOL 2018

W dniu 15 czerwca (w piątek) odbył się finał konkursu piosenki „IDOL 2018” dla uczniów klas IV – VII. Konkurs ten przeprowadzany jest w dwóch etapach: I etap: przesłuchanie, II etap: finał. W tym roku zgłosiło się do konkursu 17 uczniów, 10 z nich dostało się do finału: Tandecka Zuzanna kl. IV B, Dorawa Hanna kl. IV C, Gierszewska Antonina kl. IV C, Galas Aleksandra IV B, Włodarczyk Aleksandra V B, Ginter Aneta V B, Zimmerling Dominika VI B, Sobański Jakub VII B, Gębal Hanna VII B, Micigulska Dominika VII B. Niestety z różnych przyczyn 2 osoby nie wystąpiły. Po występach wszystkich uczestników, każdy uczeń z klas IV – VII miał możliwość zagłosować na 1 wybranego przez siebie finalistę. Podczas pracy komisji swoje talenty muzyczne zaprezentowały: Patrycja Brodziak – śpiew, Michalina Myślińska – śpiew, Marta Prus – gitara oraz Anna Horała – gitara i pianino. Komisja w składzie: Ewa Dulkiewicz, Janina Gałek, Mirosława Kierzkowska i Anna Rybka po podliczeniu głosów ogłosiła wyniki.

IDOLEM roku 2018 został Jakub Sobański
wyróżnione były: Dominika Micigulska oraz Hanna Dorawa.


Spektakl profilaktyczny

Dnia 15 czerwca uczniowie klas IV-VII obejrzeli spektakl teatralny pt.: "Niebezpieczna sieć", natomiast uczniowie klas gimnazjalnych spektakl pt.: "Ślepy tor". Zaprezentowane były przez Teatr Kurtyna z Krakowa, sfinansowane zostały przez Gmninną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co dziękujemy.


Dzień w Toruniu

W dniu 14 czerwca uczniowie klas III udali się na wycieczkę do Torunia. Był to fascynujący i pełen atrakcji dzień. Znalazł się czas na wypieki pierników, wizytę w planetarium oraz spacer uliczkami starego miasta.


Niezapomniany wieczór w Teatrze Muzycznym

Uczniowie klas trzecich gimnazjum odwiedzili 8 czerwca Teatr Muzyczny w Gdyni i obejrzeli spektakl pt. "Gorączka sobotniej nocy". Wszystkie oczy skierowane były na Tonyego, którego grał Krzysztof Wojciechowski. Ten utalentowany artysta świetnie radził sobie z bardzo wymagającą rolą - zarówno aktorsko, jak i muzycznie. Musical to historia młodzieńca, który na co dzień jest sprzedawcą w sklepie na Brooklynie, ale nocą przemienia się w niekwestionowanego króla tanecznego parkietu. Przeżyte chwile w teatrze na długo pozostaną w pamięci uczniów.


Pierwsza pomoc przedmedyczna - warsztaty

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia? Jak skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje? Na takie i inne pytania odpowiedź uzyskali uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VII podczas warsztatów, których celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Warsztaty przeprowadził ratownik medyczny ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.


Piknik zawodowców

Dnia 30 maja br. uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w Pikniku Zawodowców, który odbył się przy Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie. Celem imprezy było zapoznanie uczestników z poszczególnymi zawodami, w ramach których będą mogli pobierać nauki w tej szkole. Około 200 uczniów z różnych szkół podzielono na drużyny, które miały do wykonania 14 zadań. Zwycięzcą rajdu została drużyna z naszej szkoły, w skład której wchodzili uczniowie klasy III c.

Serdecznie gratulujemy !


Wyniki konkursu ALBUS`2018

Poniżej zamieszczamy wyniki tegorocznego konkursu ALBUS.
Wyniki

Gratulujemy !

Życzenia z okazji Dnia Dziecka


Dzień Dziecka na sportowo

Już po raz trzeci Międzynarodowy Dzień Dziecka spędzaliśmy na sportowo, w tym roku obchody tego dnia odbyły się w naszej szkole w dniu 30 maja. Było wiele pozytywnych emocji, radości oraz fantastyczna zabawa.

więcej zdjęć na szkolnym profilu na facebook

Szkolny Dzień bez Papierosa

Dnia 28 maja obchodziliśmy Szkolny Dzień bez Papierosa. Na korytarzach pojawiły się gazetki profilaktyczne oraz stoiska z ulotkami. Odbył się również konkurs plastyczny pt. "Stop nikotynie". Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Wybierz życie bez tytoniu". Gościliśmy również panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Człuchowie, które oprócz pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu, przeprowadziły testy oddechowe, używając do tego celu miernika tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dodatkową atrakcją była możliwość założenia alkogogli - okularów służących do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.


Spotkanie z Panem Karolem Krasienkiewiczem

W dniu 18 maja br. kilkunastu uczniów naszej szkoły udało się do Jaromierza na spotkanie z Panem Karolem Krasienkiewiczem - prezesem człuchowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podczas wizyty uczniowie wysłuchali ciekawych opowiadań na temat spotkań z przeróżnymi zwierzętami. Pan Karol uwrażliwił także na krzywdę jaka może dziać się zwierzętom oraz prosił byśmy nie byli obojętni na ich los. Uczniowie mieli okazję wyjść na spacer z psami, którymi opiekuje się Pan Karol. Przekazaliśmy także karmę, którą zbieraliśmy w naszej szkole przez cały rok szkolny. Dziękujemy za mega miłą atmosferę i fantastyczne spotkanie oraz słodki poczęstunek.


Wycieczka klas pierwszych do Bydoszczy

17 maja uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W czasie pobytu dzieci odwiedziły Family Park oraz uczestniczyły w zajęciach w pracowni Profesora Ciekawskiego. Był czas na seans filmowy w Multikinie, oraz posiłek w McDonald`s.


Konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”

16 maja br. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Przechlewie, odbył się konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”. Wzorem lat ubiegłych do konkursu przystąpili uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych: kategoria I- klasy I – III, kategoria II - klasy IV – VI oraz kategoria III - klasy VII i gimnazjum. Łącznie zaprezentowało się 19 wykonawców. Repertuar był bardzo zróżnicowany . Komisja konkursowa w składzie Elżbieta Baran, Mirosława Kierzkowska, Ewa Dulkiewicz oraz Małgorzata Maślanka oceniając interpretację, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny wytypowała 10 finalistów. Niżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii I zwyciężyła: Lena Matysik z kl. IIIa, II miejsce: Jan Baryłka – kl. IIIb, III miejsce: Zuzanna Jaćkowska – kl.Ia. W II kategorii: I miejsce zajęła: Kornelia Starzyńska – kl. Va, II miejsce: Joanna Garus – kl. Vb, III miejsce: Emilia Błaszkowska– kl. Vc. Wyróżnienie otrzymała Pola Napiórkowska z kl.Vc. W kategorii III: I miejsce przyznano Kindze Dykier z klasy IIa, II miejsce Patrycji Brodziak z klasy VIIa, III miejsce zajęła Sara Kwalcze z klasy VIIa.


Język niemiecki (mniejszości narodowej) INFORMACJA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 listopada 2007 r. w sprawie warunków i sposobu wykonywania przez przedszkola, szkoły i placówki publiczne zadań umożliwiających podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym.
(Dz. U. Nr 214, poz. 1579 ze zm.)

Prosimy dla celów organizacyjnych szkoły zgłosić wolę uczestnictwa dziecka w nauce języka mniejszości narodowej (język niemiecki). Prosimy o wypełnienie wniosku dostępnego na stronie internetowej szkoły do dnia 10 maja 2018r. i złożenie go
w sekretariacie szkoły (dotyczy klas pierwszych i czwartych SP w roku szkolnym 2018/2019)

Wniosek do pobrania


List Minister Edukacji Narodowej do rodziców

Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Poniżej zamieszczamy link do listu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

KANGUR 2018 - wyniki

Uczeń
Klasa
Nagroda
Baryłka Jan
kl. 3 b
Wyróżnienie
Tandecka Daria
kl. 3 b
Wyróżnienie
Ciesielska Maria
kl. 4 c
Wyróżnienie
Brodziak Patrycja
kl. 7 a
Wyróżnienie
Lichucki Rafał
kl. 7 b
Wyróżnienie
Szulta Szymon
kl. 3 c GIM.
Wyróżnienie

Gratulujemy !

XXVIII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "KRAK"

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się 12 maja 2018 roku na stadionie AZS AWF Kraków. Zaprezentowali się w biegach na: 100 m, 300m, 600m oraz w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży, promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia. Dążenie do mistrzostwa sportowego, osiąganie jak najlepszych wyników. W niedzielę zwiedziliśmy Muzeum Podziemia Rynku Głównego w Krakowie znajdujące się pod wschodnią częścią płyty rynku, zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Stary Rynek, Sukiennice, Barbakan oraz Bramę Floriańską. Jedliśmy obwarzanki krakowskie, które są symbolem tego miasta oraz najlepsze lody w Nowej Hucie.


Dni Unii Europejskiej już za nami...

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z XVIII Międzynarodowych Biegów Przełajowych, które odbyły się 11 maja 2018r.

foto by Jacek Borkowski

XVIII Dni Unii Europejskiej

08 maja br. ruszą w Przechlewie XVIII Dni Unii Europejskiej pod patronatem honorowym Starosty Człuchowskiego. Organizatorem i gospodarzem wieloletniej imprezy o charakterze międzynarodowym jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie i Uczniowski Klub Sportowy im. Janusza Kusocińskiego, OSiR Przechlewo. W Przechlewie gościć będzie młodzież niemiecka z Brokstedt, Krempe, Gramzow oraz duńska z Outrup, a także z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp. Impreza potrwa do 13 maja br.
Więcej na: http://www.szkolaprzechlewo.pl/sport.html


Światowy Dzień Zdrowia

Dnia 27 kwietnia 2018 roku młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w Turnieju Międzyszkolnym pod hasłem : „Zdrowie dla wszystkich”. Konkurs zorganizowany był w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W turnieju wzięło udział 13 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu człuchowskiego. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz, pokonać sportowy tor przeszkód w jak najszybszym czasie oraz wykonać plakat tematyczny. Nasz zespół w składzie: Monika Ginter, Malwina Rudnik i Jakub Bloch zajął III miejsce. Gratulujemy! Głównym celem Turnieju było podnoszenie świadomości młodzieży szkolnej na temat konieczności zapewniania wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu. Organizatorami konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Człuchowie oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie.


Szkolny Konkurs Komputerowy ,,Ortofrajda”

26 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Komputerowy "Ortofrajda” dla uczniów klas trzecich. Do ortograficznych zmagań jak co roku przystąpiło dwunastu uczestników. Każdą klasę reprezentowały cztery osoby. Poziom wiedzy ortograficznej uczestników był bardzo wyrównany. Dzieciaki poradziły sobie wyśmienicie z dyktandem.
Oto wyniki konkursu:

 • I miejsce: Jan Baryłka kl.III b, Piotr Kowalski kl. III a
 • II miejsce: Daria Dobek kl. III a
 • III miejsce: Tomasz Horała kl. III a, Wiktor Hapka kl. III c, Roksana Ginter kl. III b

Gratulujemy!


Zajęcia otwarte z robotyki

W dniu 26 kwietnia kilkunastu uczniów naszej szkoły brało udział w otwartych zajęciach z robotyki przygotowanych dla naszej szkoły w ZS Społecznych w Człuchowie. Podczas zajęć uczniowie mogli zaczerpnąć podstawowej wiedzy na temat budowy robotów opartych na Arduino. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i wspaniałą atmosferę !


Lista przyjętych uczniów do klas pierwszych

Poniżej publikujemy listę uczniów
przyjętych do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.
Lista uczniów klas pierwszych 2018/2019


Zajęcia z robotyki

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy w naszej szkole zajęcia z robotyki. Mamy do dyspozycji trzy małe uśmiechnięte robociki mBot. Podczas pierwszych zajęć uczniowie samodzielnie składali roboty, co było wielką radością i satysfakcją dla każdego. W ramach zajęć uczniowie poznają fascynujący świat programowania i robotów.


DRODZY GIMNAZJALIŚCI !

Przed Wami bardzo ważny moment.
W dniach 18-20 kwietnia przystąpicie
do egzaminu gimnazjalnego.

Życzymy Wam, aby wyniki które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom
oraz umożliwiły realizacji życiowych planów. Jesteśmy przekonani, że mimo stresu egzaminacyjnego Wasza wiedza
nie umknie, i liczba osiągniętych punktów będzie jak najwyższa.
Dyrekcja
oraz Grono Pedagogiczne

Konkurs Historyczny

W kwietniu odbyły się dwa etapy (część pisemna i ustna) konkursu historycznego: "Dzieje Ziemi Przechlewskiej i historia szkoły ”. Zwycięzcami zostali Piotr Fedorczyk- I, Nikola Krasowska - II, Lilia Wróblewska - III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratuluję dużej wiedzy i znajomości dziejów naszej małej ojczyzny.


Dyżur nauczycieli

DRODZY RODZICE
W dniu 12 kwietnia 2018r. o godz. 1600 odbędzie się dyżur nauczycieli.
O godz. 1700 spotkanie rodziców uczniów wyjeżdżających na wycieczkę
Kraków - Zakopane.
Z A P R A S Z A M Y


Wiosenne śniadanie w klasie Ib

Tuż przed świętami uczniowie klasy Ib zorganizowali wiosenne śniadanie. Na pięknie przystrojonym stole znalazły się kanapki przygotowane przez uczniów, wszystko było smaczne oraz zdrowe.Konkurs na ozdobę wielkanocną

W konkursie na ozdobę wielkanocną ogłoszonym przez świetlicę szkolną wzięło udział 6 uczniów:

 • Michalina Mierska kl. IIa (gim.)
 • Sandra Orzłowska kl. IIa (gim.)
 • Michał Czernyk kl. VIIa
 • Mateusz Janikowski kl. Va
 • Marysia Bukowska kl. IVb
 • Milena Kalinowska kl. Va
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody.

Konkurs Mitologiczny

Konkurs mitologiczny został przeprowadzony 27.03.2018r. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Najlepsi okazali się następujący uczniowie.
I miejsce - Błażej Dorszyński kl. Va
II miejsce - Piotr Maciejewski - kl. Vb
III miejsce - Weronika Bloch - kl. Vc, Norbert Tyborski - kl. Va

Gratulujemy !


Żywa lekcja biologii

W dniach 26-28 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywych lekcjach biologii, które przeniosły nas w fascynujący świat zwierząt oraz dostarczyły wiele pozytywnych emocji.


Powitanie wiosny

21 marca uczniowie klas I i III pożegnali zimę, a powitali wiosnę nad jeziorem przechlewskim. Były piosenki, pląsy i zabawy na świeżym powietrzu.


,,Poznajemy świat”

21 marca klasa druga zakończyła cykl zajęć pt. ,,Poznajemy świat” zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Przechlewie. Ich całoroczna podróż dobiegła końca, odwiedzili wszystkie kontynenty, zobaczyli wiele ciekawych miejsc. Poznali zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla danego obszaru. Pani Małgosiu, dziękujemy za przekazanie tak wielu cennych i ciekawych informacji. Dzieci wraz z wychowawczynią dziękują również pani dyrektor Eli Baran za zaproszenie do udziału w warsztatach oraz za bardzo miłą atmosferę. To była piękna, słodka i ciekawa podróż. Szkoda, że to już koniec!


Wizyta w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach

Powoli zbliża się Wielkanoc, z tej okazji kilkunastu uczniów naszej szkoły udało się do Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach na warsztaty zdobienia jajek techniką batik. Większość uczniów po raz pierwszy ozdabiała jajka tą metodą, jak się okazało nie jest to takie proste, ale efekty były całkiem fajne.


Klasy pierwsze w Jednostce Straży Pożarnej

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili Jednostkę Straży Pożarnej w Miastku. Było to kolejne spotkanie w ramach Projektu "Ucz się Bezpieczeństwa". Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak być bezpiecznym w domu.


Apel z okazji Dnia Kobiet

W dniu 8 marca klasa Vb przedstawiła program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Podczas apelu także uczniowie klasy III gim zaprezentowali przygotowany przez siebie kabaret pt. "Romeo i Julia". Na zakończenie Dyrektor Wojciech Podgórski złożył wszystkim paniom oraz dziewczętom życzenia z okazji ich święta.


Kochane Panie i Dziewczęta

Z okazji Waszego święta, wszystkiego dobrego.
Dużo zdrowia, radości, miłości oraz pogody ducha...
A ponadto wiele satysfakcji w życiu szkolnym i zawodowym.

życzą
Wojciech Podgórski - Dyrektor SP im. Janusza Korczaka
oraz męska część załogi.


,,Wiedźmin”- z pomysłem!

3 marca 2018 roku klasy VII i uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni musical pt. "Wiedźmin"(na podstawie powieści Sapkowskiego). Większość uczniów była w teatrze po raz pierwszy, zapewne - nie ostatni. Spektakl zrobił na uczniach i nauczycielach (Bożena Frieda i Mariola Baranowska) olbrzymie wrażenie. Las i sztorm - rewelacja. Aktorzy, których było mnóstwo na scenie, mieli piękne stroje. Wykonywali wiele akrobacji. Czas się nie dłużył, bo ciągle coś się działo. Również można było podziwiać dzieciaki, które grały doskonale. Już szukamy kolejnego spektaklu…………….Rewelacja!


Obchody 73 Rocznicy Powrotu Przechlewa do Polski

25 lutego 2018r. delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty przed pomnikiem pamięci. Następnie w GCK uczniowie kl. IVa zaprezentowali program artystyczny.


Bezpieczny Internet

W dniu 22 lutego uczniowie z klasy VIIa wraz z p. Karoliną Pawlak zaprezentowali przedstawienie pt. „Bezpieczny Internet”, które było nawiązaniem do obchodzonego w całej Polsce 6 lutego 2018r. Dnia Bezpiecznego Internetu. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, że świat wirtualny wykorzystany w niewłaściwy sposób może stać się niebezpiecznym złudzeniem i pozorną wolnością. Na zakończenie apelu zostały wręczone uczniom słodkie upominki za udział w konkursie na kartkę bożonarodzeniową wykonaną w MS Paint oraz nagroda dla Konrada Dalmera z kl. IIIa gim za zakwalifikowanie się do rejonowego etapu konkursu Informatycznego.


Podziękowania za nasze akcje charytatywne


Światowy Dzień Kota

W sobotę (17.02.2018r.) obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych udali się dzisiaj (19.02.2018r.) do Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie "Kot w butach" oraz wzięli udział w zabawach ruchowych. Czas upłynął nam w miłej atmosferze.


Ferie czas zacząć...


Klasa IIIc z wizytą w OSP

W miesiącu styczniu klasa IIIc udała się z wizytą do jednostki OSP w Przechlewie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem gaśniczym oraz obejrzeć wóz strażacki.


Odwiedziny w GOPS

Dnia 26.01.2018 roku młodzież z naszej szkoły odwiedziła podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie. Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowali część artystyczną pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek". Pensjonariusze z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami oraz słodkościami.


"Bezpieczny w czasie ferii"- spotkanie profilaktyczne.

Ferie zimowe to czas wypoczynku i zimowych zabaw. Jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać, uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się podczas spotkania profilaktycznego pt. "Bezpieczny podczas ferii", które przeprowadziła nadkomisarz Iwona Woźniak i dzielnicowy Piotr Latawiec. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył miłych i niezapomnianych wrażeń, należy bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Pasowanie na czytelnika

W dniu 25 stycznia br. najmłodsi uczniowie zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość pasowania rozpoczęła się inscenizacją pt: "W krainie bajek". Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytali książki, następnie zostali pasowani na czytelników. Był także czas na zwiedzanie biblioteki oraz na wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki.


Zebranie rodziców

DRODZY RODZICE

W dniu 25.01.2018r. (czwartek)
o godz. 1600 odbędzie się zebranie rodziców
z wychowawcami w klasach.

ZAPRASZAMY


Spotkanie z leśnikiem

W dniu 19 stycznia br. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Wojtka, który jest leśnikiem i pracuje w Nadleśnictwie Niedźwiady. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega praca leśniczego, oraz usłyszeć wiele ciekawostek z leśnego świata.


Bal karnawałowy klas I-III

W dniu 16 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I-III. Na sali pojawiły się postacie z bajek, piękne królewny, piraci, nie zabrakło też odważnych strażaków, policjantów czy piłkarzy. Zabawy i tańce dostarczyły każdemu wiele pozytywnych wrażeń i emocji.


Apel świąteczny

Małe wspomnienie świątecznego apelu, który 22 grudnia przygotowała klasa VIIa. Było świątecznie i kolędowo...Świąteczne spotkanie klasowe Ib

Dzień 22 grudnia w klasie Ib był inny, wyjątkowy, pełen świątecznej atmosfery. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do stołu by razem spędzić ten przedświąteczny czas. Były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.


Książkowy Kalendarz Adwentowy

Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia jest okazją do zapoznania uczniów z tradycjami i obyczajami. Przeglądając książeczki o tematyce świątecznej postanowiłyśmy spotykać się codziennie z dziećmi i czytać im książki o zbliżających się świętach. Gromadziłyśmy świąteczne torebki na prezenty w różnych rozmiarach i tam umieściłyśmy książki do czytania o tematyce świątecznej. Tak powstał pomysł stworzenia Książkowego Kalendarza Adwentowego. Każdego dnia po otwarciu okienka zamiast czekoladki czekała na uczniów książeczka. Głośne czytanie według Książkowego Kalendarza Adwentowego odbywały się w świetlicach i bibliotece szkolnej. Książki czytali nauczyciele świetlicy i biblioteki oraz dzieci. Każde spotkanie było inne. Czasem książki wywoływały dyskusje, dzieci dzieliły się refleksjami na temat opowieści, odwołując się do własnych doświadczeń oświatach Bożego Narodzenia. Uczniom spodobał się nowy sposób czekania na święta, a nam nauczycielom pomysł promocji książek i nawyk czytania. Książkowy Kalendarz Adwentowy prowadziły: Mirosława Kierzkowska, Ewa Dulkiewicz, Janina Gałek i Iwona Rutkowska.


Jasełka... to znak, że święta są tuż, tuż

W poniedziałek dla uczniów klas I-III odbyły się jasełka, które przygotowała klasa V pod kierunkiem p. Elżbiety Sroki. Wprowadziły one wszystkich w magiczny i świąteczny nastrój. Wydarzenia z szopki betlejemskiej przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic klas VII.


III Przegląd Piosenki Świątecznej - już za nami

Najpiękniejsze świąteczne piosenki rozbrzmiewały na III Przeglądzie Piosenki Świątecznej, który już po raz kolejny odbył się w naszej szkole. Ogromne starania rodziców oraz społeczności szkolnej, długie tygodnie przygotowań sprawiły, że sala gimnastyczna zmieniła się w świąteczną krainę pełną fantastycznych emocji, każdy mógł poczuć niezwykle magiczną bożonarodzeniową atmosferę oraz magię świąt obecną w muzyce.

Więcej zdjęć w galerii


Spotkanie z leśnikiem

W dniu 14 grudnia br. uczniów klas pierwszych odwiedził pan Wojtek - pracownik Nadleśnictwa Niedźwiady. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się wiele na temat ptaków oraz leśnych zwierząt. Pod adresem pana Wojtka padło wiele pytań, i żadne z nich nie zostało bez odpowiedzi. Liczne ciekawostki sprawiły, że spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dla wszystkich była to fascynująca lekcja przyrody. Już czekamy na kolejne spotkanie...


Program profilaktyczny

Dnia 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Kurtyna z siedzibą w Krakowie, którzy zaprosili nas na spektakle profilaktyczne:
"Możesz odmienić siebie" - klasy IV- VI
"Labirynt" - klasy VII i oddziały gimnazjalne.
Spektakle połączone z prelekcjami tematycznymi cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Program profilaktyczny dla kl. VII-gim
Program profilaktyczny dla kl. IV-VI

Mikołajki na sportowo

7 grudnia w klasach I-III zorganizowano "Mikołajki na sportowo". Uczniowie rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach sportowych. Było wiele radości oraz pozytywnej energii. Na koniec każda klasa została nagrodzona dyplomem oraz słodkimi upominkami dla uczniów.


Mikołajki w klasie Ib

6 grudnia to dzień, który niesie wiele radości i upominków...
i tak właśnie było w klasie pierwszej...


Harmonogram próbnego egzaminu gimnazjalnego

Data
Zadanie
5.12.2017,
wtorek
Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM – część humanistyczna
09:00 – 10:00 – egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie
(czas trwania: 60 minut)
11:00 – 12:30 – egzamin z języka polskiego
(czas trwania: 90 minut)
6.12.2017,
środa
Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM
– część matematyczno - przyrodnicza
09:00 – 10:00 – egzamin z przedmiotów przyrodniczych
(czas trwania: 60 minut)
11:00 – 12:30 – egzamin z matematyki
(czas trwania: 90 minut)
7.12.2017,
czwartek
OPERONEM – egzamin z języka obcego
09:00 – 10.00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym
(czas trwania: 60 minut)
11:00 – 12:00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym
(czas trwania: 60 minut)

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą powodzenia
oraz dobrego sprawdzenia swojej wiedzy.


Świąteczna Zbiórka Żywności

"Pomagając innym - uszczęśliwiamy siebie"

W dniach 1-2 grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Świątecznej Zbiórce Żywności. Wolontariusze zachęcali klientów do wzięcia udziału w akcji w czterech sklepach na terenie Przechlewa. Zebrano duże ilości artykułów spożywczych, które zostaną przekazane jako "świąteczne paczki" dla seniorów z naszej gminy.Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Liczne kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie. My również wzięliśmy udział w obchodach tego dnia. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki profilaktyczne i "kąciki z ulotkami". Obejrzeliśmy także prezentację dotyczącą tego zagadnienia.


Andrzejki w bibliotece szkolnej

30 listopada w  bibliotece szkolnej zapanowała magiczna atmosfera, a stało się to za sprawą andrzejek, które zostały w niej zorganizowane. Spotkanie miało na celu poznanie i podtrzymanie tradycji, wzbogacenie wiadomości o zwyczajach andrzejkowych oraz integrację uczniów. O tradycji i historii andrzejek uczniowie dowiedzieli się z gazetki, którą urządzono wcześniej . Wróżby andrzejkowe  trwały cały dzień. Każdy chciał się dowiedzieć co go czeka w bliższej lub dalszej przyszłości? Mogli poznać imię przyszłego partnera lub partnerki, były wróżby z kartami, rzucanie kości, wróżby z kolorów. Chętnych do powróżenia było bardzo dużo. Frekwencja dopisała,  andrzejki okazały się wesołym spotkaniem i wspaniałą zabawą, która  dostarczyła wszystkim wielu przeżyć oraz emocji.


Andrzejki w klasie Ib

Dzisiaj tj. 29 listopada br. w klasie Ib odbyły się Andrzejki, każdy mógł sobie wywróżyć przyszłość i dowiedzieć się co go czeka. Oczywiście kultywując te tradycje uczniowie wesoło się bawili, a przepowiednie wszyscy traktowali z przymrużeniem oka.


Występ artystyczny dla Honorowych Dawców Krwi

Dnia 26 listopada br. w restauracji "Podano do stołu" odbyło się uroczyste spotkanie krwiodawców zrzeszonych w Klubie Honorowych Dawców Krwi w Przechlewie. Jak co roku, tak i tym razem, młodzież ze Szkolnego Koła PCK przygotowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki i podziękowania za ofiarność, bezinteresowność i szlachetny cel, który przyświeca wszystkim krwiodawcom. W programie wystąpiły: Izabela Ogrodzińska, Nikola Frączyk, Michalina Myślińska i Dominika Micigulska.


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Nasi uczniowie z klasy II zostali zaproszeni w dniu 24 listopada na obchody tego święta do Gminnego Centrum Kultury. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej z Sąpolna oraz dzieci nagrodzone w konkursie plastycznym ,,Mój przyjaciel Miś” zorganizowanym przez szkolną i gminną bibliotekę. Uczniowie zobaczyli teatrzyk pt.’’Miś Klimacik i Decybelek”, uczestniczyli w zabawach ruchowych Spotkanie przebiegło w radosnej ,przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę ,,misiowo” Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał „małe conieco”, czyli słodki poczęstunek .


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Jak co roku 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na korytarzach pojawiły się gazetki "drzewka pozdrowień i życzeń", "słoneczka". Na drzwiach klas umieszczono hasła lub, symbole przekazujące życzliwość. Każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał "uśmiechniętą buźkę":). Obejrzeliśmy również prezentację o życzliwości, która zakończyła się piosenką pt. "Piosenka o Przyjaźni". Pamiętajmy - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!


Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. To święto dzieci, które w szczególny sposób zwraca uwagę na ich prawa. Każde dziecko jest człowiekiem więc posiada takie same prawa jak człowiek dorosły. Musimy pamiętać, że korzystając z własnych praw nie można ograniczać praw innych ludzi - kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek ma prawo do godnego życia - w pokoju i spokoju, w miłości i poczuciu bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację dotyczącą tego zagadnienia, która zakończyła się przesłaniem. Pamiętajcie!!! Traktujcie innych tak, jak sami chcecie być traktowani!


Szkolny etap konkursu "Uzależnienia wokół mnie"

Dnia 20 listopada odbył się szkolny etap konkursu "Uzależnienia wokół mnie", w którym wzięło udział 44 uczniów z klas VII a, b oraz I, II klas gimnazjalnych. Do Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS i uzależnieniach" zakwalifikowali się:

 • Jagoda Frączyk kl. IIb
 • Miłosz Dorszyński kl. IIa

Etap powiatowy odbędzie się 1 grudnia 2017r. o godz. 10.00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Warsztaty kreatywne - żelowe świece

W dniu 16.11 2017r. w Domu Kultury w Przechlewie odbyły się warsztaty kreatywne - żelowe świeczki, na które zostali zaproszeniu uczniowie z klasy IVc. Warsztaty przeprowadził pan Paweł z firmy Modra Sowa z Inowrocławia. Warsztaty świecowe to wspaniała możliwość stworzenia ozdoby, która zachowa się na długie lata. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i zmuszają do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa rozpala dziecięce uśmiechy. Uczestnicy samodzielnie kreowali mozaikę z barwionego kwarcu, tworzyli kompozycję z przeróżnych muszelek, kawy. Żelowa świeca może stać się prezentem, ponieważ pięknie zapakowana uszczęśliwi każdego obdarowanego.


Szkolny Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Dnia 16.11.2017 r. odbył się Szkolny Wojewódzki Konkurs Informatyczny.
Do rejonu dostał się Konrad Dalmer IIIa gim (n-el M. Baranowska). Rejonowy Konkurs Informatyczny odbędzie się 18.01.2018 r. w czwartek o godz. 1400 w Człuchowie.SERDECZNIE GRATULUJEMY


Szkolny Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Dnia 25.10.2017 r. odbył się Szkolny Wojewódzki Konkurs Matematyczny. Do etapu rejonowego dostali się uczniowie:
1. Patrycja Brodziak - kl. VIIA
2. Lichucki Rafał - kl. VIIB
3. Sobański Jakub - kl. VIIB (n-el Mariola Baranowska).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Etap rejonowy odbędzie się 9 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 14:00
w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach.


Wycieczka na Kaszuby klasy III b

W dniu 15 XI 2017r. klasa III b z wychowawczynią p. Marzeną Gajo oraz p. Joanną Tandecką wybrała się na warsztaty tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach. Oprócz starannego odmierzania, przesiewania mąki, zaczyniania drożdży i zagniatania ciasta, zapoznaliśmy się z całą historią tego najpospolitszego u nas pokarmu. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o poszanowaniu dla chleba, i przypomnieliśmy sobie, czym chleb być powinien dla każdego człowieka. Całe warsztaty przeprowadzone były niezwykle sprawnie i interesująco, z przytaczaniem wielu anegdot przysłów i żartów. W oczekiwaniu na wyrośnięcie, a potem upieczenie bochenków, zwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego i wysłuchaliśmy ciekawych informacji o zgromadzonych tam eksponatach. Po kilkugodzinnych warsztatach, każdy otrzymał Certyfikat Małego Piekarza i wykonany przez siebie chleb. To była wspaniała lekcja historii.


Wyjazd na spektakl teatralny

Grupa 20 uczniów kl. III gim. gościła w kinie w Człuchowie na spektaklu teatralnym pt.: "Romeo i Julia" przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. To wspaniałe dzieło Szekspira pozwoliło nam doznać wielu artystycznych wzruszeń. Losy człowieka, barwny renesansowy obraz Włoch, stylowe i bogate, godne teatru elżbietańskiego kostiumy i znakomite kreacje aktorskie na długo zostaną w naszej pamięci.


Zebranie rodziców

DRODZY RODZICE

W dniu 22.11.2017r.
odbędzie się zebranie rodziców.
1630 część ogólna w stołówce szkolnej,
następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

ZAPRASZAMY


Gminne Obchody Święta Niepodległości

W ramach obchodów Święta Niepodległości dyrekcja oraz delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem "Za Naszą i Waszą Wolność". Następnie w GCK uczniowie kl. IV przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji tej uroczystości, który przez zebranych został nagrodzony gromkimi brawami.


Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada uczniowie klasy IVc wraz ze swoją wychowawczynią p. Renatą Borowską przygotowali i przedstawili akademię słowno - muzyczną z okazji Święta Niepodległości.


Spotkanie edukacyjno - zawodoznawcze z kominiarzem

Dnia 9 listopada gościliśmy w naszej szkole Okręgowego Mistrza Kominiarstwa p. Henryka Meyera. Nasz gość przedstawił nam historię swojego zawodu oraz poszczególne etapy zdobywania go. Opowiadał również o stroju służbowym i galowym (13 guzików to symbol szczęścia). Przybliżył nam temat niskiej emisji, czyli szkodliwości spalania złej jakości węgla, śmieci oraz korzystania z niesprawnych przestarzałych urządzeń grzewczych, które nie gwarantują optymalnych warunków spalania. Ważnym zagadnieniem, które poruszył pan Henryk były rodzaje paliw ogrzewające nasze domy, wentylacja pomieszczeń oraz alternatywne źródła energii. Spotkanie było bardzo ciekawe i interesujące. Każdy z nas otrzymał na pamiątkę kalendarz na przyszły rok.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę 6 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują dzieciom najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na wyobraźnię dziecka. Poprzez bajki i baśnie dzieci uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

,,Książka nas łączy” pod takim hasłem odbywały się tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego święta już po raz czternasty. Celem była jej promocja, przedstawienie biblioteki jako miejsca skupiającego różnorodne aspekty życia kulturalnego. W miesiącu październiku, biblioteka szkolna ogłosiła konkursy plastyczne: dla uczniów klas I - III konkurs pt. ,, Zwierzęta naszych bajek ”, dla klas IV - VI ,,Jesienne drzewo”.

W całej szkole hucznie obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, Dzień Spódnicy oraz Dzień Kundelka. Z okazji tego ostatniego święta w bibliotece szkolnej można było zwiedzić wystawę książek o pieskach, a uczniowie przebywający w tym dniu na świetlicy mogli obejrzeć przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycieli pt. „Piesek królewny Malwinki”. W bibliotece Gminnej w Przechlewie, uczniowie z klasy III i IV spotkali się z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z panią Dorotą Schrammek. Ponadto w bibliotece szkolnej odbywały się cykliczne spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki, które przygotowywało program artystyczny, a w świetlicy cotygodniowe czytanie bajek dla najmłodszych. Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 30.10.2017 roku, na które zostali zaproszeni uczniowie klas I-III oraz wychowawcy. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości. Następnie odbyła się część artystyczna – przedstawienie pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek”.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i nagrodziły młodych artystów gromkimi brawami. W trakcie uroczystości zostały również ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów oraz wręczone dyplomy i nagrody. Imprezę przygotowały: Mirosława Kierzkowska oraz Małgorzata Maślanka. Za pomoc w organizacji dziękujemy paniom: Ewie Dulkiewicz i Janinie Gałek.


Dzień Kundelka

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne, każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Z okazji Dnia Kundelka pani M. Kierzkowska, J. Gałek oraz pani E. Dulkiewicz zorganizowały przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Piesek królewny Malwinki” dla uczniów przebywających na świetlicy szkolnej. Panie wcieliły się w rolę bohaterów i za pomocą pacynek przedstawiły opowiadanie o piesku Malwinki. Następnie przeprowadzona została pogadanka, o tym, jaka to radość, ale także obowiązek, kiedy jesteśmy właścicielami czworonogów. Pies to żywa istota, która ma uczucia, to przecież nie zabawka, którą można odstawić na półkę. Dzieci dowiedziały się, że każdy pies - kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość. Teatrzyk bardzo spodobał się dzieciom i nagrodzony został gromkimi brawami.Akcja "Znicz"

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim"

Dziękujemy tym wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego, aby na opuszczonych grobach zapłonęło światełko, które jest symbolem pamięci o zmarłych. Podziękowania kierujemy również do p. Moniki Kinder, która przekazała na ten cel znicze i kwiaty.

Spotkanie profilaktyczne "Komputerowy ćpun"

Dnia 24 października wybraliśmy się do Domu Kultury na spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książki pt. "Komputerowy ćpun". Spotkanie miało charakter rozmowy dotyczącej uzależnienia od gier komputerowych. Nasz gość przez wiele lat zmagał się z tym uzależnieniem. Nauczył się jednak przezwyciężać strach, realizować życiowe plany i walczyć ze swoimi słabościami. To wszystko osiągnąć można rozwijając swoje pasje oraz poświęcając czas na ich realizację. Spotkanie było bardzo ciekawe i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.


Sprzątanie opuszczonych grobów

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wybraliśmy się na Cmentarz Komunalny w Przechlewie, aby posprzątać opuszczone groby w sektorze dla dzieci. Nasze działania skupiły się na grabieniu liści, zapaleniu zniczy, które zebraliśmy podczas akcji "Znicz" oraz położeniu wiązanek, które wykonaliśmy w szkole. W akcji brali udział chętni uczniowie z klasy VIa i VIb oraz IIa i IIIa/b z oddziałów gimnazjalnych. Opiekunami młodzieży były: K. Pawlak, G. Drozd, M. Maślanka , B. Rudnik.


Zajęcia warsztatowe - Sposoby rozwiązywania sytuacji trudnych

W dniu 19 października 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe nt.: Sposoby rozwiązywania sytuacji trudnych dla uczniów klas gimnazjalnych, które poprowadziły p. Lucyna Czerniawska-Filipiec, psycholog PP-P oraz p. Aleksandra Walczak, psycholog PP-P w Człuchowie. Na zajęciach były poruszane różne tematy, między innymi dotyczące bezpieczeństwa młodych ludzi, reagowania na stres, udzielania pomocy innym. Zadaniem uczniów było także podanie różnych sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji, dotyczących dzisiejszych nastolatków. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież aktywnie w nich uczestniczyła.


Apel z okazji DEN

W piątek 13 października br. uczniowie klasy Va wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali i przedstawili apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

„Trzeba, abyście byli dla młodych przyjaciółmi,
wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce.
Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie."
św. Jan Paweł II
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całemu Gronu Pedagogicznemu
oraz wszystkim pracownikom szkoły
składam podziękowanie za codzienną troskę wkładaną
w wychowanie dzieci i młodzieży,
oraz zaangażowanie w budowanie wspólnoty szkolnej.
Życzę niegasnącego zapału, pozytywnej energii
oraz satysfakcji z pracy zawodowej.
Niech nigdy nie zabraknie wytrwałości i cierpliwości,
a trud włożony w nauczanie zawsze znajduje
uznanie w sercach wychowanków i ich rodziców.

Wojciech Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 6 października cała nasza szkoła była pełna uśmiechu, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball - ten sam, który w 1963 r. stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.Spotkanie z autorką książek Dorotą Schrammek

4 października br. w Bibliotece Publicznej w Przechlewie odbyło się spotkanie z Dorotą Schrammek, przesympatyczną autorką książek obyczajowych takich jak: "Stojąc pod tęczą", "Horyzonty uczuć", "Niepełka". Pani Dorota przeprowadziła warsztaty z uczniami klas III i IV. Autorka, która uwielbia spotykać się z czytelnikami - najchętniej z tymi z małych miejscowości - opowiadała skąd czerpie pomysły do swoich książek, w jaki sposób pracuje, dlaczego portretuje swoich znajomych i zmienia im życiorysy. Opowiadała także o swoich planach na przyszłość, pomysłach na kolejne powieści. Podczas warsztatów dla uczniów, pani Dorota czytała fragmenty swoich utworów. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupu nowo wydanej powieści młodzieżowej pt."Niepełka" wraz z osobistą dedykacją autorki.


Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z inicjatywy nauczycieli biblioteki relaks przy słuchaniu wspaniałych książek odbył się w klasach I-III. Naszym uczniom w tym dniu czytała młodzież gimnazjalna, nauczyciele oraz pani dyrektor Gminnej Biblioteki Elżbieta Baran. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.Akcja profilaktyczna dla kierowców "Spiesz się powoli"

Dnia 27 września 2017r. odbyła się akcja profilaktyczna dla kierowców "Spiesz się powoli", którą przeprowadzili policjanci z Posterunku Policji w Przechlewie: sierżant sztabowy Dawid Robakowski, sierżant sztabowy Damian Krauze oraz młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami (K. Rybak, M. Maślanka, B. Rudnik, K. Pawlak). Celem akcji było uświadamianie kierowców o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, nieprzekraczania prędkości oraz nie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. Każdy kierowca otrzymał ulotkę profilaktyczną, a także miał możliwość założenia "ALKOgogli", które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.


Zebranie Rodziców

Dnia 19 września (wtorek) o godzinie 1630 odbędzie się zebranie rodziców.
Harmonogram spotkania:
1630 - zebranie ogólne w stołówce szkolnej
ok. 1700 - spotkanie z wychowawcami


Ubezpieczenie i wpłaty na Radę Rodziców

Wpłaty na ubezpieczenie NNW dziecka w wysokości 31,- zł oraz wpłaty na Radę Rodziców w wysokości 25,- zł można dokonywać przelewem na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Przechlewie:
Nr Konta: 05 9326 0006 0060 2044 2000 0010
na przelewie należy podać Imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 4 września br. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Na skutek reformy oświaty, która dotknęła polskie szkoły po raz pierwszy pojawiły się klasy siódme. Na inauguracji roku szkolnego oprócz całej społeczności szkolnej, obecni byli także zaproszeni goście oraz rodzice. Pan Dyrektor Wojciech Podgórski powitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa skierował do dzieci klas pierwszych. Wszystkim życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.


Sekretariat - informacje

Od dnia 4 września 2017r. w szkole funkcjonuje jeden sekretariat, znajdujący się w miejscu dawnego sekretariatu Szkoły Podstawowej (na parterze budynku administracyjnego).
Dane kontaktowe podane są w zakładce "kontakt".
Serdecznie zapraszamy.


Dożywianie - informacje

Od dnia 18.09.2017 rozpoczynamy dożywianie uczniów.
Koszt jednego posiłku: zupa (raz w tygodniu bułka z kotletem) - 2,70 zł, II danie - 4,50 zł.
Prosimy rodziców o niskich dochodach o zwracanie się do GOPS-u z wnioskiem
o dofinansowanie dożywiania. Niektóre zakłady pracy rodziców także dofinansowują dożywianie. Pozostali rodzice, których dzieci mają być dożywiane zgłoszą się u p. intendentki. Wpłat za posiłki należy dokonywać u pani intendentki.


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy
uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości na
INAUGURACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018,
która odbędzie się w dniu 4 września br. o godz. 900
na placu apelowym (w razie niepogody w sali sportowej).Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.