Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2017/2018 Archiwum 2015/2016

Archiwum roku szkolnego 2016/2017

Podstawowe wyposażenie ucznia klasy I

Za nami już połowa wakacji, ale spokojnie... wypoczywajcie dalej. Pewnie niektórzy z was kompletują już przybory szkolne, dlatego poniżej do pobrania lista podstawowego wyposażenia dla uczniów klasy I.


Konkurs plastyczny - głosowanie internautów RUSZYŁO

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego pod hasłem "Czas na zdrowie". Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się prace wykonane przez Martę Prus, Annę Błaszkowską oraz Weronikę Maciejak.

Organizator konkursu oprócz nagród głównych przyznawanych przez komisję sędziowską dla najlepszego projektu, przewidział także nagrodę internautów, dla osoby, której projekt zdobędzie największą liczbę głosów. Głosowanie odbywać się będzie na stronie organizatora w dniach od 6.07.2017 od godz. 12.00 do dnia 20.07.2017r. do godz.12.00. (szczegóły dotyczące głosowania opublikujemy 8 lipca 2017r.) Już dziś gorąco zachęcamy do oddawania głosów na prace naszych uczniów!

Na stronie organizatora http://www.oczamimlodych.pl/ zostało uruchomione głosowanie internautów na najlepszy projekt znaczka pocztowego. W zakładce PROJEKTY znajdują się prace konkursowe, na które można zagłosować!

JAK ZAGŁOSOWAĆ? Oto krótka instrukcja:

 • Krok 1: REJESTRACJA INTERNAUTY na stronie konkursu. Formularz rejestracyjny znajduje się w górnym prawym rogu strony. Należy podać jedynie login, hasło oraz adres e-mail, na który zostanie przesłany link aktywujący konto nowego użytkownika. UWAGA! Jeśli mail nie dotrze proszę sprawdzić SPAM.
 • Krok 2: POTWIERDZENIE REJESTRACJI.
  Należy się zalogować do konta e-mail podanego podczas rejestracji. W celu potwierdzenia rejestracji należy kliknąć w link aktywacyjny, który został przysłany mailem od konkurs@oczamimlodych.pl
 • Krok 3: LOGOWANIE INTERNAUTY Link do logowania znajduje się w górnym prawym rogu strony. Logowanie na stronie konkursu za pomocą loginu i hasła wybranego podczas rejestracji.
 • Krok 4: WYBÓR 4 PRAC spośród prac opublikowanych w zakładce PROJEKTY. UWAGA! TRZEBA ZAGŁOSOWAĆ NA 4 PRACE, INACZEJ GŁOS BĘDZIE NIEWAŻNY. Prosimy o uważne głosowanie, ponieważ nie można cofnąć raz oddanego głosu.

Liczymy na wasze głosy, jednocześnie informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum, także biorą udział w konkursie. Na ich projekty, z którymi można się zapoznać na stronie naszego gimnazjum http://www.gimprzechlewo.dt.pl/index1.html także można oddać głosy.
Zapraszamy do głosowania.

Projekty znaczków wykonane przez naszych uczniów
 
Projekt wykonany przez Annę Błaszkowską
Projekt
wykonany przez Martę Prus
Projekt wykonany przez Weronikę Maciejak

Bezpiecznych i słonecznych wakacji...


Dotyczy wycieczki do Londynu

W związku z decyzją jaka zapadła na spotkaniu uczestników, rodziców i opiekunów wycieczki do Londynu informujemy, że wypłaty zaliczek przelanych i przekazanych a konto wycieczki do Londynu odbywać się będą wg następującego harmonogramu:
1) Funty - od wtorku 27.06.br - w sekretariacie szkoły podstawowej
2) złotówki - do końca lipca 2017 dokonane zostaną przelewy zwrotne na konta, z których przekazane zostały wpłaty na konto wycieczki.

Uwaga!
Osoby które w między czasie zmieniły nr konta bankowego prosimy o niezwłoczny kontakt z sekretariatem szkoły podstawowej celem podania aktualnego nr konta.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Godziny otwarcia boisk ORLIK w okresie wakacji

Informujemy, że boiska sportowe ORLIK w okresie wakacyjnym otwarte będą w godz. 12:00 - 20:00. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji na terenie ZS Przechlewo przebywać będą grupy obozów sportowych. Grupy te mają pierwszeństwo wstępu na kompleks ORLIK.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie
Wojciech Podgórski


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

"Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło".
Gabriel Garcia Marquez

W dniu 23 czerwca br. uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Tradycyjnie były nagrody, wyróżnienia dla najlepszych uczniów. Teraz czas na zasłużony i długo wyczekiwany wypoczynek - WAKACJE!


Konkurs piosenki "IDOL"

Tradycyjnie już od 2003r. w naszej szkole odbywa się konkurs piosenki "IDOL". Organizatorem jest p. Ewa Dulkiewicz. W konkursie biorą udział uczniowie klas IV-VI. W tym roku do konkursu zgłosiło się 8 uczestników. Komisja po podliczeniu głosów uczniów wyłoniła IDOLA 2017, którym została Michalina Myślińska z kl. VIb. Podczas konkursu wystąpili uczniowie, którzy zdobyli tytuł IDOLA w latach wcześniejszych.


Spektakl profilaktyczny

W dniu 20 czerwca 2017r. w naszej szkole gościł Teatr Kurtyna z Krakowa. Uczniom klas IV-VI został zaprezentowany spektakl pod tytułem "Kto jak nie ja".


Dotyczy wycieczki do Londynu

Pilne spotkanie

Zapraszamy wszystkich uczestników, ich rodziców oraz opiekunów na pilne spotkanie
w dniu 21.06.17 o godz. 18:00 w stołówce szkolnej w celu omówienia kwestii zamknięcia lub zamiany wycieczki do Londynu na inną w październiku. Prosimy o obecność. Omówimy szczegóły, zdecydujemy co dalej lub powiemy w jaki sposób zostanie rozliczona wycieczka.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych

Poniżej publikujemy listy uczniów przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej
na rok szkolny 2017/2018.


Odkręcamy, zbieramy, pomagamy!

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

Flora Edwards

Już kolejny rok szkolny w naszej szkole trwała zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorego Jeremiasza. W ostatnich dniach przekazaliśmy kolejną partię zebranych nakrętek, których uzbieraliśmy całkiem sporą ilość. Zbiórki oczywiście nie kończymy i zachęcamy wszystkich do zbierania w czasie wakacji zamiast wyrzucać je do kosza na śmieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok szkolny zbierali nakrętki.


Pierwszaki w straży pożarnej

Takie spotkania są wspaniałą okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Panowie strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat warunków ich pracy. Największą atrakcją dla dzieci było zobaczenie wozu strażackiego od wewnątrz.


Regionalny Konkurs Recytatorski

Troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Ptaki i ptaszki polne w Miastku - kat. I Jaś Baryłka, Basia Dykier, Hania Dorawa. W kategorii 2 startowały dwie uczennice naszej szkoły: Kornelia Starzyńska oraz Patrycja Brodziak, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dotyczy odwołania wycieczki do Londynu

Uczniowie i Uczennice - uczestnicy wycieczki do Londynu, ich Rodzice
oraz Opiekunowie

Ze względu na nasilające się występowanie niebezpiecznych wydarzeń w Europie - w tym - ostatnich aktów terroryzmu w Wielkiej Brytanii, informujemy, że wyjazd do Londynu został odwołany. Bezpośrednie, potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników wyjazdu i ewentualne skutki są przyczyną tej decyzji. Mimo to wierzymy głęboko w silną, opartą na wspólnych wartościach Europę i do wyjazdów zagranicznych powrócimy.
O sposobie i terminie rozliczenia wpłaconych środków na wycieczkę, po omówieniu szczegółów z biurem, wkrótce Państwa powiadomimy.

Z poważaniem
Wojciech Podgórski
Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie.


Wyjazd do Aquaparku

W dniu 2 czerwca 2017r. uczniowie klas VI udali się na wycieczkę do Aquaparku w Redzie. Na wszystkich czekało wiele wodnych atrakcji. Wszyscy świetnie się bawili, a czas upłynął bardzo szybko. Kolejnym punktem wycieczki był film "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", w kinie Helios. Znalazł się także czas na małe zakupy w galerii handlowej w Gdyni.


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole podobnie jak w roku ubiegłym był obchodzony na sportowo i oczywiście na wesoło. Na boisku Orlik p. Henryk Nadolski zoorganizował dla uczniów kl. I-III zawody sportowe. Uczniowie mogli spróbwać swoich sił w konkurencjach sprawnościowych, grze w dwa ognie oraz piłkę nożną. Rywalizacja była zacięta. Drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy i puchary, które ufundował Pan Grzegorz Brodziak - prezes firmy Poldanor. Na koniec na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, których sponsorem był Pan Paweł Nowak - prezes fimy Prime Food. Dziękujemy!

Więcej na profilu fb szkoły


Kochane Dzieci!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze wszystkie marzenia się spełniają!


Szkolny Konkurs Komputerowy "Ortofrajda"

Dnia 24 maja 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Komputerowy "Ortofrajda” dla klas trzecich. Do ortograficznych zmagań jak co roku przystąpiło dwunastu uczestników. Każdą klasę reprezentowały cztery osoby. Poziom wiedzy ortograficznej uczestników był bardzo wyrównany. Dzieciaki poradziły sobie wyśmienicie z dyktandem.
Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Emilia Banaszek kl. IIIb, Jagoda Brodziak kl. IIIa, Jan Maślanka kl. IIIa, Patrycja Nowacka kl. IIIb, Matylda Walaszczyk kl. IIIc
II miejsca: Igor Nowicki kl. IIIa, Igor Stroszain kl. IIIb, Michał Janikowski kl. IIIc
III miejsce: Hanna Dorawa kl. IIIc

GRATULUJEMY!

XVII Dni Unii Europejskiej – Przechlewo 2017

Już we wtorek 23 maja br. rozpoczną się obchody XVII Dni Unii Europejskiej z udziałem dzieci i młodzieży z TuS Krempe Niemcy VfB Gramzow Niemcy, Boldklub Outrup Dania oraz dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Przechlewie. Atrakcji nie zabraknie. Szykuje się świetna zabawa. Poniżej w pliku do pobrania Program Obchodów Dni Unii Europejskiej:

--->>> Pobierz program Obchodów XVII Dni Unii Europejskiej <<<---


Wycieczka do Żywego Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego

18 maja br uczniowie kl. III c wybrali się na wycieczkę do jednej z ostatnich pracowni garncarskich w Polsce - Żywego Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego Rodziny Arkuszyńskich w miejscowości Sokole. Wycieczka była nagrodą za zajęcie II m-ca w „II Przeglądzie Piosenki Świątecznej". Dzieci z dużym zainteresowaniem poznały historię tego starego zawodu. Bardzo dużo satysfakcji i radości dały dzieciom warsztaty garncarstwa. Każdy uczeń pod czujnym okiem mistrza Ryszarda i Jarosława wykonał naczynie metodą wałeczków i przy kole garncarskim. Wycieczka zakończyła się wspólnym gilem i zabawami w pięknej, leśnej scenerii.


Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 16 maja 2017r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ortograficzny klas V-VI. Najlepiej dyktando napisały następujące osoby:

  I miejsce - Patrycja Brodziak - kl. VIa
  II miejsce - Agata Rolbiecka - kl. VIa oraz Dominik Wróblewski - kl. VIb
  III miejsce - Michał Wójcik - kl. Vb
  Wyróżnienia: Lena Lemańczyk - kl. Va, Michalina Myslińska - kl. VIb, Dominika Miciugulska - kl. VIb, Jakub Sobański - kl. VIb, Sara Kowalcze - kl. VIb, Adrian Dobek - kl. VIa, Igor Borzyszkowski kl. VIa, Katarzyna Sroka - kl. VIa, Martyna Mogga - kl. VIa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


"Pierwszaki poznają świat"

To już trzeci etap naszej podróży. Tym razem Pani Małgosia zabrała pierwszaków do Ameryki Południowej, do świata pełnego kolorów i magii. Podczas warsztatów dzieci odbyły podróż do zielonej dżungli amazońskiej, poznali jej mieszkańców, dowiedzieli się co może ich spotkać w tak niezwykłym lesie oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Dziękujemy za miło spędzony czas.


Konkurs recytatorski "Ptaki i ptaszki polne"

Dnia 10 maja br. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Przechlewie, odbył się konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”. Repertuar był bardzo ciekawy i zróżnicowany. Zmagania młodych recytatorów występujących w trzech kategoriach wiekowych wysłuchała i oceniła komisja w składzie: Elżbieta Baran, Ewa Dulkiewicz, Barbara Rudnik, Katarzyna Rybak i Małgorzata Maślanka. Wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem, ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Komisja oceniała interpretację, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Po długich obradach jury wyłonił zwycięzców szkolnego konkursu: kategoria I:

I miejsce Barbara Dykier kl. III c,
II miejsce Lena Matysik kl. II a,
III miejsce Jan Baryłka kl. II b.
Wyróżnienie: Hanna Dorawa kl. III c. II

kategoria II:

I miejsce Kornelia Starzyńska kl. IV a,
II miejsce Patrycja Brodziak kl.VI a,
III miejsce Joanna Garus kl. IV b.
Wyróżnienie: Sara Kowalcze kl. VI a i Mikołaj Krawczyk kl. V a.

Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 17 maja o godzinie 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Przechlewie. Głównym celem konkursu było poszerzenie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Podziękowania kierujemy również do pedagogów, rodziców i wszystkich tych, którzy pomagali w przygotowaniach uczniów do recytacji. Finalistom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.


Konkurs Mitologiczny

Dnia 27 kwietnia br. tradycyjnie w naszej szkole odbył się Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piatych. Test z zakresu mitologii napisało 10 uczniów. Celem Konkursu było utrwalenie i poszerzenie wiedzy związanej z mitologią grecką. Laureaci Konkursu to:

 • I miejsce - Kinga Kubaszewska kl. Vb
 • II miejsce - Klaudia Orzłowska kl. Vb
 • III miejsce - Jakub Peciak kl. Vb
GRATULUJEMY !

Spotkanie organizacyjne

23 maja 2017r. o godz. 1630 na stołówce szkolnej odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne uczestników i opiekunów wycieczki do Londynu.


Dyżur Nauczycieli

Dnia 10 maja 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
1600 - 1630- spotkania z wychowawcami
1630- 1730 - indywidualne konsultacje z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców !

Konkurs Historyczny

W kwietniu odbyły się dwa etapy (część pisemna i ustna) konkursu historycznego: ,,Dzieje Ziemi Przechlewskiej i historia szkoły ”. Zwycięzcami zostali Jakub Sobański - I, Patrycja Brodziak - II, Dominik Wróblewski - III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratuluję dużej wiedzy i znajomości dziejów naszej małej ojczyzny.


Pierwszaki w ,,Świecie Mai”

20 kwietnia br. uczniowie klasy I wybrali się do „Świata Mai” w Chojnicach. Wycieczka była nagrodą za zajęcie II miejsca w ,,II Przeglądzie Piosenki Świątecznej”. To był dzień pełen zabaw. Dzieci korzystały z różnych atrakcji: trampoliny, zjeżdżalni, z basenu z piłeczkami, pokonywały tor przeszkód, wspinały się na skałkę oraz z wielu innych przyjemności. Wszystkim dopisywał świetny humor. Czas szybko minął i trzeba było wracać. Po drodze dzieci uzupełniły spalone kalorie w McDonaldzie.


Sadziliśmy las

Dnia 19 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły - kl. IV a, IV b i Va uczestniczyli w akcji SADZIMY LAS. Razem z Pracownikami Nadleśnictwa Niedźwiady: E. Szałek, A. Jonaszem, W. Krawczykiem i Panem Gębal oraz nauczycielami: A. Sas, G. Drozd i P. Muchowskim, posadziliśmy w Lisewie niemałą ilość sadzonek sosnowych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek i mieliśmy okazję zrobić coś pożytecznego dla naszej kochanej planety z okazji jej święta - DNIA ZIEMI.Pierwszaki ,,Bezpieczne w domu, bezpieczne w sieci”

W dniu 10 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z policjantem. Tematyka zajęć dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w domu oraz bezpieczeństwa w sieci”. Oto niektóre z poruszanych zagadnień:

 • Jak bezpiecznie zachowywać się w domu, gdy są sami.
 • Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych.
 • Jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, pod jaki numer telefonu zadzwonić i do kogo.
 • Co to znaczy „Bezpieczeństwo dziecka w sieci”, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Spotkanie z policjantem nie tylko rozszerzyło wiedzę uczniów na temat bezpieczeństwa, ale też było okazją do sprawdzenia ich wiadomości. Dziękujemy panu dzielnicowemu za przekazanie nam cennych i ciekawych informacji oraz słodką niespodziankę.


Pierwszaki poznają świat

W czwartek 6.04.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przechlewie odbyły się kolejne warsztaty podróżnicze dla klasy pierwszej. Tym razem pani Małgosia zabrała nas w podróż do Australii. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat Wielkiej Rafy Koralowej, mieszkańców, zwierząt oraz roślin tam występujących. Dużą atrakcją była piękna prezentacja o Australii, poczuliśmy się tak, jakbyśmy tam naprawdę byli. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Dziękujemy za wspaniałą i ciekawą podróż.


Pasowanie na czytelnika

Dnia 24.03.2017r. na zaproszenie nauczycieli przygotowujących całą uroczystość uczniowie klas pierwszej wraz ze swoją panią Kamilą Wikaryjczak odwiedzili bibliotekę szkolną. Specjalnie na ten dzień starsi koledzy z klasy III c wraz z wychowawczynią p. Ewą Nadolską, przygotowali przedstawienie pt.: ,,Nasi baśniowi przyjaciele”. Uczniowie wcielili się w różne postaci. Przepięknie poprzebierani, znakomicie odegrali swoje role, czym zachwycili naszą najmłodszą publiczność. Przedstawienie tak bardzo się podobało, iż zostało odegrane jeszcze raz 28 marca 2017 r. dla wszystkich uczniów klas drugich i trzecich. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania: „My, uczniowie pierwszej klasy, uroczyście obiecujemy być przyjaciółmi książek. Dbać o nie i je szanować i czytać jak najwięcej”. Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszak został uroczyście pasowany przez panią Małgorzatę Maślanka na nowego czytelnika biblioteki szkolnej.


Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"

W dniu 4 kwietnia 2017r. o godz. 1100 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie odbędzie się debata, której głównym tematami będą:

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa,
 • "Dzielnicowy bliżej nas",
 • "Moja Komenda" - prezentacja aplikacji,
 • "Oszustom STOP" - działania profilaktyczne

Na pytania w sprawie debaty odpowie Państwa dzielnicowy:
mł. asp. Piotr Latawiec
tel. 571 335 158

e-mail: dzielnicowy.przechlewo1@gd.policja.gov.pl

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu.

25 marca br. kilkunastu uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Bydgoszczy, gdzie odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu. Pierwszym punktem wizyty było wykonanie mydła, które na koniec każdy zabrał ze sobą do domu. uczniowie mieli okazję zwiedzić niezwykłą ekspozycję oraz posłuchać ciekawych, a zarazem zabawnych opowieści związanych ze sposobami radzenia sobie z brudem na przestrzeni wieków. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku, gdzie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska często niespotykanym na co dzień zwierzętom.


Dyżur Nauczycieli

Dnia 29 marca 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
1600 - 1630- spotkania z wychowawcami
1630- 1730 - indywidualne konsultacje z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców !

,,Poznajemy świat”

Pierwszaki rozpoczęły cykl zajęć pt. ,,Poznajemy świat” zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę w Przechlewie. Swoją podróż zaczęły od Antarktydy i Arktyki. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o warunkach tam panujących, o zwierzętach i roślinach, które można tam spotkać. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały film o tym, skąd się bierze zorza polarna, jakie czynniki są za nią odpowiedzialne i dlaczego pojawia się tylko w określonych miejscach? Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.


Program artystyczny z okazji Dnia Kobiet

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IVb wraz ze swoją wychowawczynią p. Anitą Sas przygotowali program artystyczny.


Kochane Dziewczyny/Panie

Z okazji Waszego święta, życzę dużo szczęścia dlatego, że jest takie ważne, dużo zdrowia, bo jest bardzo cenne oraz dużo miłości bo ciągle jest jej za mało.
Życzę, abyście nigdy nie zapomniały o tym co w życiu najważniejsze... A ponadto nie traciły swojej charyzmy
i zawsze z taką samą wytrwałością dążyły do celu w życiu osobistym i zawodowym.

Wojciech Podgórski


Apel z okazji 72 rocznicy Powrotu Przechlewa do Polski

24 lutego 2017r. z okazji 72 rocznicy Powrotu Przechlewa do Polski uczniowie kl. VIa pod kierunkiem wych. Bożeny Friedy przygotowali część artystyczną. Uczniowie niemało trudu włożyli, aby ich recytacje i śpiewane piosenki odzwierciedlały tamten trudny czas. Brawo! Igor, Patrycja, Kasia, Maja, Martyna, Klaudia, Ania.


Spektakl teatralny pt. „Baśnie Braci Grimm”

W dniu 20 lutego br. uczniowie klas trzecich mieli przyjemność oglądać na żywo na deskach sceny MGOK w Miastku spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa pt. „Baśnie Braci Grimm”. Główny bohater Tomek, który nie bardzo był zainteresowany czytaniem, właśnie za sprawą księgi z baśniami zostaje przeniesiony do świata baśni. Piękna scenografia, wspaniała gra świateł i oprawa muzyczna sprawiły, że nasi uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak w bajkowym świecie.


Pierwszaki na spotkaniu z okazji ,,Światowego Dnia Kota”

W dniu 17.02.2017 r. w Gminnej Bibliotece w Przechlewie odbyło się spotkanie związane z obchodami ,,Światowego Dnia Kota”, na które zostały zaproszone pierwszaki z naszej gminy. Podczas spotkania na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci słuchały różnych ciekawostek dotyczących naszych pupilów, dowiedziały się jak należy dbać o koty, czym je karmić. Zapoznały się z różnymi rasami kotów oraz wykonały papierowe kotki. Impreza była jak zawsze udana i bardzo podobała się pierwszakom, pogłębili oni wiedzę o kociakach i jeszcze bardziej je polubili. Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy za miło spędzony czas.


Spotkanie z podróżnikiem

15 lutego 2017r. uczniowie klas IV-VI mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu profilaktycznym, które prowadził szczeciński podróżnik - Mariusz Kurc. Pan Mariusz przedstawił uczniom historię swojego życia, w którym wiele przeszedł, a mimo to się nie poddawał. Od wielu lat podróżuje po całym świecie autostopem. Dla naszych uczniów była to fascynująca opowieść o tym jak można stać się lepszym człowiekiem, i mając "parę groszy" w kieszeni spełniać swoje marzenia, bo one się spełniają tylko wystarczy uwierzyć.


Karnawałowy bal przebierańców klas I-III

W dniu 8 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I-III. Na sali pojawiły się postacie z bajek: piękne królewny, dzielni rycerze, piraci, nie zabrakło też odważnych strażaków, policjantów czy piłkarzy. Zabawy i tańce dostarczyły każdemu wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

Więcej w galerii...


Ferie zimowe 2017r. czas zacząć!

"Z feriami jest tak, że można je spędzić aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo, albo z oczami wpatrzonymi w ekran cyberprzestrzeni - i nawet nie zauważyć, gdy miną, pozostawiając uczucie niewyspania, zmęczenia i bezpowrotnie straconego czasu.

Fragment listu Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka
do uczniów na rozpoczęcie ferii.

W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi, życzę wszystkim bezpiecznego i radosnego odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej nauki i pracy. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
Mam nadzieję, że każdy wróci zadowolony, uśmiechnięty oraz wypoczęty z nową energią
do nauki i pracy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przechlewie
Wojciech Podgórski

Jednocześnie przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Poniżej kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu.
BEZPIECZNE FERIE


W "szkolnym muzeum”

W ramach realizacji zajęć ,, Życie dawniej i dziś” uczniowie klasy I wybrali się do ,,szkolnego muzeum”. Dzieci zobaczyły, jak kiedyś wyglądały urządzenia, bez których w dzisiejszych czasach, trudno byłoby nam żyć. Z zaciekawieniem oglądały wszystkie eksponaty, miały mnóstwo pytań. Co by było, gdyby na świecie zabrakło prądu?- zastanawiały się dzieci. Stwierdziły, że w dzisiejszych czasach bez prądu i urządzeń od niego zależnych ciężko byłoby żyć.


Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami, dlatego w dniu dzisiejszym tj. 10 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne przeprowadzone przez przedstawiciela Policji panią Iwonę Woźniak. Funkcjonariuszka przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający zagrożenia jakie mogą nas spotkać gdy w niewłaściwy sposób będziemy korzystali z urządzeń elektrycznych.


Wyjazd do teatru

9 stycznia 2017r. klasy V i VI obejrzały przedstawienie pt. "W krainie mitów" wystawione przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Rodzeństwo - Ola i Michał podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Bohaterowie spotykają Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa, którzy przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Spotkanie z mitologią pozytywnie wpłynęło na naszych uczniów, ponieważ klasy VI przypomniały sobie omawiane treść, a uczniowie klasy V mieli doskonały wstęp przed wprowadzeniem do świata mitycznego.


Zbiórka plastikowych nakrętek trwa!

Wszystkim, którzy jeszcze nie słyszeli (a chyba nie ma już nikogo takiego) o naszej zbiórce plastikowych zakrętek dla Jeremiasza, przypominamy, że trwa ona nieprzerwanie w naszej szkole od kilku lat. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przekazaliśmy kolejną partię nakrętek (jak widać na zdjęciu trochę się tego nazbierało). Wszystkim, którzy tak wytrwale wspierają naszą zbiórkę, serdecznie dziękujemy!

Pamiętajcie, że dobro, które okazujemy drugiemu człowiekowi
wraca do nas podwójnie.


Dyżur Nauczycieli

Dnia 12 stycznia 2017r. odbędzie się dyżur nauczycieli:
1600 zebranie ogólne w stołówce szkolnej
1630 spotkania z wychowawcami klas.
Zapraszamy wszystkich rodziców !


Całym sercem z Oliwieram

Uczniowie, rodzice uczniów i pracownicy pedagogiczni Zespołu Szkół w Przechlewie, wspólnymi siłami i Wielkim Sercem uzyskali całkiem niezły wynik zbiórki pieniędzy dla Oliwiera – 3508,61 zł. Naszą akcję zatytułowaliśmy „Całym sercem z Oliwierem”, a trwała ona od 13 do 16 grudnia 2016r. Pieniążki zbieraliśmy do skarbonek, które były oznakowane i zabezpieczone. Skarbonki zostały otwarte komisyjnie, a pieniądze przeliczone przez członków komisji. Sporządziliśmy protokół, a pieniądze wpłaciliśmy na konto FUNDACJI ZBIERAMY RAZEM.


Kolędowy czas...

Uczniowie klas III jak co roku przygotowali klasową wigilię. Wszystko było starannie przygotowane. Piękne obrusy, serwetki, dekoracje bożonarodzeniowe oraz odświętne stroje uczniów. Na klasowych stołach można było znaleźć przeróżne smakołyki, oczywiście nie zabrakło świątecznych pierników, które uczniowie wypiekali kilka dni wcześniej. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd, było wypełnieniem świątecznej atmosfery.


Pieczenie świątecznych pierniczków

Wspólne pieczenie świątecznych ciasteczek to doskonała zabawa, o czym mogli przekonać się uczniowie klas III. Najwspanialszym momentem było dekorowanie, każdy z uczniów mógł się wykazać swoją wyobraźnią oraz twórczą inicjatywą, a możliwości dekoracji było naprawdę dużo.


Konkurs „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka" rozstrzygnięty

Prawie 200 uczniów pomorskich szkół podstawowych zostało nagrodzonych w konkursie „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka". Finałowa gala konkursu odbyła się 19.12.2016r. w Gdańsku. Finaliści konkursu - trzecioklasiści z pomorskich podstawówek wypełnili salę teatralną Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. Konkurs został przeprowadzony w 65 pomorskich podstawówkach. Ale by dostać się do finału dzieci wcześniej musiały narysować jak wyobrażają sobie pracę dzielnicowego. Cele konkursu to m.in. poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych, przeciwdziałanie patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży. Wśród nagrodzonych trzecioklasistów również zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły.

I miejsce zajęli: Jagoda Brodziak kl. IIIa, Julia Gasińska kl. IIIb, Cyprian Baranowski kl. IIIc
II miejsce zajęły: Julia Prus kl.IIIb, Barbara Dykier kl.IIIc,
III miejsce zajęły: Zuzanna Tandecka kl. IIIb, Hanna Werner kl. IIIc
Wyróżnienia otrzymali: Igor Stroszain kl. IIIb i Radosław Pęczak kl. IIIc

Każdy laureat otrzymał pamiątkowy dyplom, plecak, bidon, maskotkę odblaskową oraz zestaw klocków lego lub zabawkę z nazwą projektu. Dzieciom po konkursie pozostaną nie tylko nagrody i dyplomy oraz zdjęcie ze słoniem POPO - symbolem pomorskiej policji. Najlepsze prace zostały umieszczone na okolicznościowym kalendarzu.


Jasełka dla kl. I-III

Tradycyjnie, jak co roku - tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się jasełka dla klas I-III . W rolę aktorów w tym roku wcielili się uczniowie klas VIa. Część artystyczna została wzbogacona śpiewem kolęd przez uczennice z klasy VIb. Jasełka zostały przygotowane przez p. Karolinę Pawlak oraz p. Elżbietę Sroka.


II Przegląd Piosenki Świątecznej

W dniu 16 grudnia br. już po raz drugi w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Świątecznej. W szkole zagościła piękna świąteczna atmosfera. Było mnóstwo radości oraz pozytywnych emocji. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce ex aequo zdobyła klasa IIIa i IIIb. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VIa.

Więcej w galerii...


Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I-III

W dniu dzisiejszym 5 grudnia uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w Mikołajkowym Turnieju Sportowym, przygotowanym przez wychowawczynie klas I-III, który już na stałe wszedł do kalendarza imprez naszej szkoły. Uczniowie próbowali swoich sił w przeróżnych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale w tym dniu nie było wygranych ani przegranych, liczyła się radość i dobra zabawa, każda klasa otrzymała dyplom za udział oraz słodkie upominki.

Więcej w galerii...


Dyżur Nauczycieli

Dnia 8 grudnia odbędzie się dyżur nauczycieli.
1600 - 1630- spotkania z wychowawcami
1630- 1730 - indywidualne konsultacje z nauczycielami.

II Przegląd Piosenki Światecznej przed nami!

Po sukcesie tej ubiegłorocznej świątecznej szkolnej imprezy, Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły i wychowawcami podjęła się zorganizowania II Przeglądu Piosenki Świątecznej. W tym roku wydarzenie to odbędzie się 16 grudnia 2016 roku. Mamy nadzieję, że dzięki nam wszystkim, tj. dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim gościom, nasza sala gimnastyczna wypełni się magiczną atmosferą, która wprowadzi nas w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Wzorem roku ubiegłego Przegląd odbędzie się w 2 kategoriach wiekowych:

Klasy I-III – początek godzina 1600
Klasy IV-VI – początek ok. godz. 1730

Zapraszamy wszystkich już na godzinę 16.00 i zachęcamy, by pozostać z nami do końca imprezy! Podczas przeglądu odbędzie się też Kiermasz Świąteczny z ciastami i ozdobami świątecznymi, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na potrzeby edukacyjno-rozwojowe uczniów naszej szkoły. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim ubiegłorocznym sponsorom, mając nadzieję, że również w tym roku będziecie Państwo gotowi wesprzeć to wydarzenie. Wszystkich Rodziców zainteresowanych pomocą przy organizacji imprezy prosimy o kontakt z Trójką Klasową, wychowawcą klasy lub Radą Rodziców. Do zobaczenia 16 grudnia !

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pluszowych maskotek, które następnie zostały przekazane dla dzieci z oddziałów onkologicznych w całym kraju.


Konkurs "Niepodległość oczami dziecka" - rozstrzygnięty

W dniu 11 listopada br. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Niepodległosć oczami dziecka. Oto zwycięzcy:

 • I miejsce - Jakub Sobański - kl. VIb
 • II miejsce - Patrycja Brodziak - kl. VIa
 • III miejsce (Ex aequo) - Maria Stroike - kl. VIa oraz Klaudia Guzińska - kl. VIa


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

8 listopada 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek i Baśni. 5 listopada, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Czytanie bajek to dobra inwestycja w rozwój dzieci: emocjonalny, społeczny i intelektualny. W tym dniu w naszej szkole było jak w bajce. Uczniowie klas I-VI hucznie obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Po korytarzu co jakiś czas przechadzał się superman, księżniczki, królewny, kowboj, i można było ujrzeć jeszcze wiele innych bajkowych postaci. W świetlicy były czytane bajki dla dzieci. Było wesoło i kolorowo, a wszystko dzięki tym uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania i włączyli się do wspólnej zabawy w przebieranie. Nauczyciele też nie pozostali obojętni. Krótko mówiąc, 8 listopada w naszej szkole przebiegał tak , jak na uroczystości w Akademii pana Kleksa. W jednym miejscu spotkały się ulubione bajki i baśnie - powstał Bajkowy Mix! Nie zabrakło również nagród dla zwycięskich klas , bo wygrały te klasy gdzie najwięcej było postaci bajkowych. I miejsce zajęła klasa IIc , drugie miejsce klasa IIa i IVa, trzecie miejsce klasa VIa i komisja postanowiła wyróżnić klasę VIb za pomysłowe przebrania. Imprezę przygotował Samorząd Szkolny z opiekunem Gabrielą Drozd, Mirosława Kierzkowska, Anita Sas oraz Janina Gałek. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Więcej w galerii...


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Podsumowanie

,,Książka to dopiero początek” pod takim hasłem odbywały się tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego święta już po raz trzynasty. Celem była jej promocja, przedstawienie biblioteki jako miejsca skupiającego różnorodne aspekty życia kulturalnego. Konkursy to atrakcja dla dzieci, biblioteka szkolna ogłosiła w miesiącu październiku konkursy plastyczne i czytelnicze. Dla uczniów klas I- III został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,, Mole książkowe”, dla klas IV-VI ,, Jesienne cudaki” oraz ,,Moja zakładka do książki”. Dla klas V-VI odbył się konkurs czytelniczy pt.: ,,Wybieramy mistrza czytania - Czytamy Sienkiewicza”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować do 10 pełnych linijek wybranego przez siebie tekstu z książki ,,W pustyni i puszczy” i pięknie go odczytać przed komisją. Ze względu na to, iż trudno było wyłonić zwycięzcę, trzeba było ogłosić dogrywkę. Polegała ona na odczytaniu fragmentu książki bez wcześniejszego przygotowania. Przez cały tydzień dla uczniów szkoły podstawowej przeprowadzona była akcja czytelnicza pt. ,,Randka z książką”. Polegała ona na wypożyczaniu książek zapakowanych w papier - tak by w momencie wypożyczenia nie była widoczna okładka. Zabawa cieszyła się ogromną popularnością, a aura tajemniczości przyciągała nowych czytelników. W bibliotece odbywały się cykliczne spotkania – próby Koła Przyjaciół Biblioteki, które przygotowywało program artystyczny. Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 28.10.2016 roku . Zostali zaproszeni dyrektorzy Zespołu Szkół, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się serdecznym przywitaniem przybyłych gości. Następnie odbyła się część artystyczna - przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów pt.,,Zwojek i Czytek”. Uczniowie wcielili się w role: Zwojka i Czytka – moli książkowych, Jasia i Małgosi, Baby Jagi, Czerwonego Kapturka i Wilka, Calineczki, Ptaszka, Papy Smerfa oraz Wróżki i Kopciuszka. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i nagrodziły młodych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci odgadywały zagadki, które dotyczyły bohaterów znanych bajek. W trakcie uroczystości zostały również ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów oraz wręczone dyplomy i nagrody. Imprezę przygotowały: Mirosława Kierzkowska i Małgorzata Maślanka. Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniach paniom: Ewie Dulkiewicz, Janinie Gałek i Marzenie Gajo.

Więcej w galerii...


Mistrz pięknego czytania

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą 170 rocznicą jego urodzin, 100 rocznicą śmierci oraz 50 rocznicą utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla uczniów klas V-VI ,, Wybieramy mistrza pięknego czytania”- ,,Czytamy Sienkiewicza” Celem konkursu było krzewienie kultury słowa , rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza. Każda klasa zgłosiła po 3 reprezentantów. Uczestnik miał za zadanie przygotować do 10 pełnych linijek wybranego przez siebie tekstu z książki ,,W pustyni i puszczy”.. Henryka Sienkiewicza. Jury w składzie Janina Gałek, Małgorzata Maślanka i Mirosława Kierzkowska po wysłuchaniu czytanego tekstu przez uczniów ogłosiła mistrza pięknego czytania, którą została Patrycja Brodziak z klasy VIa.


Półfinał wojewódzki Halowej Piłki Nożnej

Uczniowie przechlewskiej podstawówki w składzie Jakub Borsuk, Jakub Goliński, Maciej Łącki, Oskar Ruc, Jakub Sobanski, Filip Szostak, Kacper Szostak, wygrali półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej uczniów szkół wiejskich i awansowali do finału wojewódzkiego XVL Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W hali sportowej przechleskiego Zespołu Szkół podopieczni Andrzeja Pilarskiego stanęli w szranki z uczniami podstawówek z Tuchomia i Kwakowa. Przechlewianie z kompletem punktów wygrali turniej wygrywając z Kwakowem 5:0 i z Tuchomiem 3:1. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 4 listopada w Przechlewie zakwalifikowała się także druga drużuna półfinału, zespół z Tuchomia dzięki wygranej 1:0 z Kwakowem. W finale wojewódzkim wystąpi 9 zespołów. Początek rozgrywek o godzinie 10.00.


Wyniki konkursów

Poniżej wyniki konkursów, które zostały przeprowadzone w miesiącu październiku przez Bibliotekę szkolną.
JESIENNE CUDAKI

  I miejsce – Hubert Kapiszka – kl VB
  II miejsce – Jakub Sobański – kl VIb
  III miejsce – Wiktoria Kapiszka – kl IVc

KSIĄŻKOWE MOLE
  I miejsce – Vanessa Przywitowska - kl IIIa
  II miejsce – Julia Lichucka - kl IIIa
  III miejsce – Daria Dobek - kl IIa

MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI
  I miejsce – Anna Błaszkowska - kl VIa
  II miejsce – Zuzia Pawęska – kl IVb
  III miejsce – Bianka Napiórkowska – kl VIa

Spotkanie z policjantem

27 października 2016 r. uczniowie klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do noszenia elementów odblaskowych. Dzieci mogły pochwalić się znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaskowe gadżety, aby poruszać się bezpiecznie i być widocznymi na drodze. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty.Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Dnia 26. 10. 2016 r. odbył sie Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Do konkursu przystąpili uczniowie klas VI.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Rafał Lichucki klasa VI b (n-l M. Baranowska)
Jakub Sobański klasa VI b
(n-l M. Baranowska).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)


Dyżur Nauczycieli

26 października 2016r.
Zebrania klasowe dla Rodziców - godz. 1600 - 1630
1630 - 1730 indywidualne konsultacje z nauczycielami

Biskup Ryszard Kasyna odwiedził naszą szkołę

W dniu 21 października 2016r. naszą szkołę odwiedził szczególny gość - Ks. Biskup Ryszard Kasyna. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność Zespołu Szkół oraz gościnnie przedszkolaki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie, które przygotowały część artystyczną, za co z całego serca dziękujemy. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość rozmowy z Ks. Biskupem. Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym na najładniejszy portret Ks. Biskupa. Praca, która zajęła I miejsce została ofiarowana księdzu Biskupowi w prezencie. Całe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.


Spotkanie z policjantem

W dniu 14 października 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.


14 października Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel... to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to co w nim najlepszego cudzym dzieciom."

D. Beisser
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły, najserdeczniejsze życzenia pięknych
i szlachetnych pomysłów, które podpowiada serce, cierpliwości i wytrwałości aby służba dzieciom tym posłusznym i tym niepokornym zrodziła wiele cennych owoców.

Apel z okazji Dnia Nauczyciela

W dniu 13 października odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela, który przygotowała klasa VIb wraz ze swoją wychowawczynią p. Mariolą Baranowską.


Randka w ciemno z książką w bibliotece szkolnej

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprosiła chętnych uczniów do zabawy czytelniczej. W dniach 10-13 października uczniowie mogli wypożyczyć ,,w ciemno” książkę zapakowaną w papier bez znajomości jej tytułu czy autora. O wyborze decydowała wielkość lub ciężar książki. ,,Randka w ciemno z książką" przyciągnęła do biblioteki wielu czytelników. Tym sposobem kilkadziesiąt książek opuściło biblioteczne półki i dostało szansę spędzenia niezapomnianych chwil z kimś wyjątkowym. Zapakowane książki znikały błyskawicznie, dostarczając sporo radości po obu stronach bibliotecznej lady. Ps. Akcję na pewno powtórzymy!Warsztaty czytelnicze „Poeci dla dzieci”

6 października klasa Ia wybrała się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przechlewie na warsztaty czytelnicze. Podczas zajęć dzieci słuchały wierszy znanych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz Ludwika Jerzego Kerna, było przy tym dużo śmiechu i fajnej zabawy. Dzieci samodzielnie wykonały papierowe ptaszki. Dziękujemy Paniom za zorganizowanie ciekawych warsztatów i jak zawsze bardzo miłą atmosferę.


Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Dnia 4 października 2016r. z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt uczniowie szkoły podstawowej - kl. IV - VI na prośbę p. Anity Sas przynieśli swoje maskotki - zwierzątka. Jak się okazało wszystkie dzieci mają swojego pupila. Z okazji tego święta została wykonana gazetka tematyczna na korytarzu szkolnym, odbyły się także pogadanki na przyrodzie i godz. z wychowawcą. Do organizacji święta przyłączył się Samorząd Uczniowski z p. Gabrielą Drozd i biblioteka z p. Mirosławą Kierzkowską.


Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasza szkoła przyłączyła się również do obchodów tego święta. Dzień ten był okazją do wprowadzenia uczniów klas I- III SP w magiczny świat bajek, baśni i opowiadań. Naszym uczniom w tym dniu czytała młodzież z Publicznego Gimnazjum oraz nauczyciele. Książka czytana na głos nie tylko wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, ale też rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.


Sprzątanie Świata

We wrześniu, jak każdego roku sprzątaliśmy okolice naszej szkoły - Akcja Sprzątania Świata. Na zdjęciach uczniowie kl. IV B pod opieką p. Anity Sas.


Wycieczka do Włoch

W ciągu kilku dni spędzonych w słonecznej Italii mieliśmy okazję poznać najznakomitsze zabytki włoskich miast. Pierwszym punktem naszej podróży było nocne zwiedzanie Wiednia, co zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Po nocy spędzonej w autokarze odwiedziliśmy przepiękna Florencję, uwieńczeniem zwiedzania był zapierający dech w piersiach widok panoramy miasta widziany z Piazzale Michelangelo. Mówią, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego następny dzień spędziliśmy w Wiecznym Mieście. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od udania się do Bazyliki św. Piotra, gdzie znajduje się także grób naszego rodaka św. Jana Pawła II. W Rzymie, był także czas na przepyszną włoską pizzę. Tego dnia zwiedzaliśmy jeszcze Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi oraz prawdziwą perełkę Rzymskie Koloseum. Kolejny dzień był odpoczynkiem i czasem zregenerowania sił, spędziliśmy go na plaży i basenie w wiosce turystycznej Rosapineta. Po całym dniu wypoczywania udaliśmy się do Padwy miasta św. Antoniego, gdzie zwiedzaliśmy Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się jego grób oraz relikwie. Po Padwie przyszedł czas na piękne widoki nad największym i zarazem najczystszym włoskim jeziorem Garda. Tego dnia czekała nas jeszcze Werona, wraz z dziedzińcem domu Capulettich i słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Ostatniego dnia naszej wyprawy udaliśmy się do Wenecji, gdzie na samym początku przywitał nas przepiękny widok Pałacu Dożów, który wprowadził nas na Plac Św. Marka, na którym każdy miał chwilę czasu wolnego, na zakup pamiątek. Na zakończenie naszej wizyty w romantycznej Wenecji udaliśmy się na spacer wąskimi uliczkami, które jak się czasami okazywało były bez wyjścia ;). No i przyszedł czas na podróż powrotną do Polski, z bólem serca, ale niesamowicie szczęśliwi udaliśmy się do naszego autokaru.

Wiedeń...
Florencja...
Rosapineta...
Rzym...
Padwa i Werona...
Wenecja...

Zebranie rodziców

07 września 2016 r. o godz. 1600 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami (stołówka)
1630 spotkanie z wychowawcami w klasach (wybór trójek klasowych).
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW !


Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

W dniu 1 września 2016r. o godz 9.00 w naszej szkole odbyła się Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. Cała społeczność Zespołu Szkół zgromadziła się na wspólnym apelu. Swoja obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Przechlewo. Pan Dyrektor Wojciech Podgórski powitał najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele sukcesów oraz pozytywnych emocji.


Rozpoczęcie Roku szkolnego 2016/2017

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
odbędzie się dnia 1 września o godz. 900.


Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.