Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Podstawowe wyposażenie ucznia klasy I

Pewnie niektórzy z was kompletują już przybory szkolne, dlatego poniżej do pobrania lista podstawowego wyposażenia dla uczniów klasy I.INFORMACJA

Sekretariat szkoły w okresie wakacyjnym
będzie czynny
01 – 05 oraz 22 – 31. lipca br. w godz. 800 – 1300

W dniach od 8 do 19. lipca br. sekretariat będzie nieczynny

W sprawach bardzo pilnych proszę kontaktować się
z Dyrektorem szkoły p. Wojciechem Podgórskim
tel. 608 822 818


Egzaminy poprawkowe w roku szkolnym 2018/2019

1. MATEMATYKA 26.08.2019 godz. 800
2. JĘZYK POLSKI 26.08.2019 godz. 1000
3. JĘZYK ANGIELSKI 26.08.2019 godz. 1200


Podsumowanie IX.2015 - VI.2019

Od czterech lat prowadzone są w szkole wielorakie działania systemowe na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i jakości merytorycznej pracy. Żadne dotychczasowe działanie nie było i żadne nie jest przypadkowe. Każdy element tych działań, w tym medialnych był częścią działań pro publico bono szkoły. Dla dobra dzieci, uczniów i rodziców. Będziemy o wszystkim Państwa informowali. Zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórski.


Zakończenie roku szkolnego

W dniu 19 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W tym roku był to szczególny dzień - mury naszej szkoły opuszczali absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum oraz absolwenci klas ósmych. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i pełni sił wracajcie we wrześniu.
Absolwenci! Cudowne lata przed Wami, ale pamiętajcie o Tych, które za Wami.

/rozszerzymy o galerię/


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Przechlewie

zaprasza na uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2018/2019,
które odbędzie się 19 czerwca 2019r.
,
dla klas I-III o godz. 900
dla kl. IV-VIII i III gim o godz.930

UWAGA
Dotyczy Wolontariatu.
Wskazówki - podpowiedzi dla uczniów, rodziców a także nauczycieli.

Pomaganie innym jest jedną z najpiękniejszych form aktywności człowieka. Szkoła zawsze wspierała i będzie wspierać tego typu działania. Organizowanie i propagowanie wolontariatu wpisane zostało jako jeden z kluczowych obszarów prawa oświatowego i jest też częścią podstawy programowej kształcenia ogólnego dzieci i młodzieży w szkołach w naszym kraju.

Decydując się na wykonywanie pracy w ramach wolontariatu, należy pamiętać m.in. o następujących kwestiach:
1. Podstawą wykonywania prac wolontariackich jest umowa z pracodawcą – najlepiej pisemna.
2. Od pracodawcy można oczekiwać, że przewidywana praca zostanie wyceniona (stosowny zapis powinien zostać ujęty w umowie). Natomiast uczeń/rodzic/opiekun prawny zgadza się w ww. umowie na wykonanie tejże pracy nieodpłatnie – wolontaryjnie.
3. Ważne jest, aby umowa pracy wolontaryjnej z pracodawcą zawierała jak najbardziej korzystne gwarancje ubezpieczenia wolontariusza na wypadek zdarzeń losowych, zdrowotnych, wypadkowych itp., np. poprzez polisę ubezpieczeniową.
4. Prawo polskie przewiduje też inny normatywny czas pracy dla nieletnich a inny dla dorosłych.

Pomaganie innym jest arcy szlachetne, jednak wolność i dobro jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka. Warto zatem zabezpieczyć się i zapewnić sobie warunki ochrony, w tym zdrowia i praw podstawowych. Certyfikaty i poświadczenia wolontariatu brane są pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz przy ubieganiu się o pracę jako element doświadczenia zawodowego. Pracodawca chcąc zatrudnić wolontariusza nie może zachęcać ani działać w zakresie rekrutacji czy propagowania wolontariatu na terenie szkoły bez ustalenia warunków i pisemnej zgody dyrektora szkoły.

Podstawą prawną wykonywania pracy wolontaryjnej jest USTAWA z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. (Dz. U. 2003 Nr 96 poz. 873 z pózn. zm.).

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Wakacje to dla wszystkich czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym
i bliskich. Poniżej wakacyjne wskazówki.

Ważne!
Wskazówki dot. bezpieczeństwa i profilaktyki bezpieczeństwa
dla uczniów, rodziców i nauczycieli

VADEMECUM BEZPIECZEŃSTWA

Lepiej zapobiegać, stosować profilaktykę niż ponosić konsekwencje tragicznych skutków zaniechań, zaniedbań, braku odpowiednich działań lub niewłaściwych wyborów.

Czytaj więcej...


WAŻNE – skrócenie lekcji w dniach
12.czerwca – 14. czerwca br.

Informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe i trudne warunki do prowadzenia zajęć dydaktycznych w dniach 12. -14. czerwca 2019 roku
lekcje będą skrócone zgodnie z poniższym harmonogramem

1 lekcja 8.00 -  8.30
2 lekcja 8.35 - 9.05
3 lekcja 9.15 - 9.45
4 lekcja 10.00 - 10.30
5 lekcja

10.40 – 11.10

6 lekcja 11.20 – 11.50
7 lekcja 12.00 – 12.30

Dowozy będą odbywały się jak dotychczas. Natomiast odwozy będą odbywały się wg. poniższego planu:
I tura godz. 10.40
II tura godz. 11.20
III tura godz. 12.40

Pozostałe przewozy tzw. liniowe odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. (Prowadzone będą rozmowy, by uruchomić dodatkowe, wcześniejsze kursy. O wynikach tych rozmów będziemy Państwa informowali) - Po rozmowach z Przewozami Powiatowymi, wynegocjonowano wcześniejsze odwozy w kierunku Szczytno, Lisewo, Pawłówko
o godz. 11.50 oraz o godz. 12.40
- powyższe ustalenia obowiązują
do piątku 14 czerwca 2019r.

Świetlice pracować będą standardowo.
Przewiduje się wstawienie wentylatorów.
Prosimy jednak ze względu na upały i kwestie bezpieczeństwa,
aby w miarę możliwości dzieci odbierać wcześniej.

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Wycieczka z projektu KoderJunior

W ramach projektu KoderJunior, uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Centrum Kultury i Sztuki oraz Fabryki Sztuk w Tczewie. Pobyt dostarczył nam wiedzy oraz wielu pozytywnych emocji. Dziękujemy za wspaniały wyjazd.

Więcej zdjęć na naszym profilu Fb


Kurs pierwszej pomocy

Nasi uczniowie klas VII,VIII oraz III gim szkolili się z udzielania pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że wiedzę zdobytą podczas warsztatów odważanie wykorzystają w sytuacji zagrożenia oraz konieczności ratowania czyjegoś życia.

Zawody wędkarskie

Dnia 09 czerwca 2019 r. o godz. 13.00 - PZW w Przechlewie przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Przechlewie zaprasza z okazji Dnia Dziecka na zawody wędkarskie.
Zbiórka przy OSiR Przechlewo.


Z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkim dzieciom: zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, sukcesów
w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu.
Dyrekcja i Nauczyciele
Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Pzechlewie

Zbiórka dla Wychowanków Domu Dziecka

Nasza zbiórka dla Wychowanków Domu Dziecka zakończona, wszystko zapakowane i gotowe. Zebrane dary są dowodem i znakiem na to, że idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest bliska naszym uczniom. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy otworzyli swoje serduszka i wzięli udział w akcji. Jesteście wielcy!


31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

Głównym tematem tegorocznego dnia bez papierosa jest: "Tytoń i zdrowie płuc". Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się gazetki, których celem jest podniesienie świadomości uczniów na temat szkodliwości i śmiertelnych skutków używania tytoniu.


Wycieczka klas VIII

W dniach od 21-26 maja 2019 roku, klasy VIII wzięły udział w wycieczce na południe Polski. We wtorek wraz z przewodnikiem , zwiedzili dawną stolicę naszego kraju- Kraków. Zobaczyli zamek Wawel- siedzibę królów Polski, piękny Stary Rynek, Sukiennice oraz znajdujący się w Kościele Mariackim ołtarz wykonany przez Wita Stwosza. W środę, mimo niesprzyjającej pogody, odbył się spływ Dunajcem oraz przejazd kolejką na Gubałówkę. Był też czas wolny na Krupówkach. Czwartek był dniem przeznaczonym na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Dolinie Kościeliskiej. Na malowniczym szlaku można było obserwować skały i potoki, mijając wypasy owiec. Pełnego relaksu młodzież doznała będąc w termach w Białce Tatrzańskiej. W piątek uczniowie weszli na Kopiec Kościuszki i obejrzeli w muzeum figury woskowe znanych postaci z historii. Ogromne wrażenie zrobiła Kopalnia Soli w Wieliczce. Następnego dnia uczniowie w Oświęcimiu zwiedzali miejsca pamięci i muzeum Auschwitz- Birkenau, później w Jerzmanowicach Jaskinię Nietoperzową. Byli również w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie m.in. zobaczyli Maczugę Herkulesa oraz zamek w Pieskowej Skale. Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczka klas VIII należała do udanych.


XIX Dni Unii Europejskiej

Od 28 maja 2019 r. ruszają w naszej szkole XIX Dni Unii Europejskiej pod patronatem Starosty Człuchowskiego i Wójta Gminy Przechlewo. To święto sportu, empatii, tolerancji i szacunku. W tegorocznych obchodach tradycyjnie weźmie udział młodzież z Niemiec, Danii, Litwy oraz gimnazjaliści z Ostrowa Wlkp. i dzieci i młodzież naszej szkoły. Program obchodów Dni UE zakłada m.in. wizytę w UG w Przechlewie, zwiedzanie zamku krzyżackiego w Człuchowie, warsztaty garncarskie, turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców, międzynarodowe bieganie na stadionie OSiR w Przechlewie, spływ kajakowy. Głównym finansujacym od czterech lat jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie. Dzięki staraniom dyrektora szkoły Wojciecha Cezarego Podgórskiego w tym czasie na sport i infrastrukturę sportową szkoły, a służącą całej gminie Przechlewo i nie tylko, wydano 5 mln złotych. A wszystko w myśl idei Citius Altius Fortius i Kalos Kai Aghatos oraz Pro Futurum i Pro Axis.......
Zapraszamy do współpracy........

List Ministra Sportu

Główni sponsorzy XIX Dni Unii Europejskiej

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie - wieloletni organizator - główny
  - strategiczny - większościowy.
 • Gmina Przechlewo
 • Goodvalley
 • Starostwo Powiatowe w Człuchowie
 • Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku

 • Spotkanie uczestników wyjazdu do Londynu

  W dniu 4 czerwca br. o godz. 16 30 w stołówce szkolnej
  odbędzie się zebranie uczestników wyjazdu do Londynu oraz ich rodziców.
  Zapraszamy


  Gościliśmy w naszej szkole studentów z Nepalu i Hong Kongu.

  Nasza szkoła ze względu na partnerstwo z ZSS STO im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Człuchowie miała oddelegowanych do naszej placówki w dniu 20.05.19 studentów wolontariuszy Sheung Chi Mok / Lukas / z Hong Kong’u (student nauk medycznych) oraz Sajan Dhakal (student chemii) z Nepalu / z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC /, w celu przeprowadzenia zajęć i spotkania zgodnie z ideami naszej szkoły wdrażanymi od prawie 4 lat pt. Open Your Heart & Open Your Mind For Whole The World ... .. . Just To Be Citizen Of The World ... .. . Stąd wizyty osób i grup w naszej szkole z różnych krajów, zajęcia z podróżnikami oraz wyjazdy zagraniczne i dodatkowe kształcenie językowe oraz europejskie. Byliśmy już we Włoszech. W tym roku - wszystko na to wskazuje - będziemy w Londynie ... . A to tylko cześć stałego planu i cyklu działań, zajęć i wyjazdów ... .. . . .. ... Zapraszamy do współpracy ... .. .

  Biblioteka szkolna będzie nieczynna

  Ze względów organizacyjnych biblioteka szkolna w dniach 21.05 - 24.05.2019 roku będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z biblioteką prosimy załatwić przed lub po tym terminie. Przepraszamy za utrudnienia


  Konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”

  16 i 17 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej, odbył się konkurs recytatorski pt. „Ptaki i ptaszki polne”. Repertuar był bardzo zróżnicowany i ciekawy. Zwycięzcami szkolnego konkursu w kategorii I zostali: Nadia Starzyńska – kl. I a, II miejsce: Hanna Synoradzka – kl. I b, III miejsce: Hanna Kwietniewska – kl.I b. Wyróżnienie otrzymała Paulina Gajek z klasy I a. II kategoria: I miejsce: Kornelia Starzyńska – kl. VI a, II miejsce: Emilia Błaszkowska – kl. VI c, III miejsce: Hanna Dorawa – kl. V c. Wyróżnienie otrzymała Pola Napiórkowska kl.VI c. W kategorii III -I miejsce przyznano Kindze Dykier z klasy III a. Uczennice te zakwalifikowały się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 20 maja.


  Wycieczka klas II

  Tak bawiły się dzieci w Centrum Nauki Experyment w Gdyni 15 maja 2019 r.


  Cyfrowa Majówka

  14 maja br. uczniowie naszej szkoły w ramach inicjatywy Cyfrowa Majówka, odwiedzili grupę "Sówki" w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka. Podczas spotkania wspólnie z przedszkolakami odkrywali fascynujący świat kodowania i programowania przy pomocy gry edukacyjnej ScottieGo! Tak nam się fajnie współpracowało, że umówiliśmy się na kolejne spotkanie...tym razem u nas w szkole.

  Więcej zdjęć w galerii


  Jedno drzewo, jedno dziecko

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Jedno drzewo, jedno dziecko".
  Rodzice, dzieci które urodziły się w latach 2013 - 2019 mają możliwość posadzić wraz ze swoimi pociechami pamiątkowe drzewko. Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Gminy oraz w sekretariacie szkoły do dnia 17 maja 2019r.

  Więcej informacji ->->-> Urząd Gminy Przechlewo


  Zbiórka elektroodpadów

  Zbiórka trwa do 10 czerwca 2019r. Za zebrane elektroodpady szkoła otrzyma Drukarkę 3D. (Oczywiście jeśli zbierzemy odpowiednią ilość kg). Na zbiórkę prosimy przynosić tylko to co wyszczególnione jest na plakatach. Zróbcie porządki, a na pewno coś znajdziecie, a przy okazji będzie to z pożytkiem dla środowiska.


  Klasa 2b spotkanie z pszczelarzem

  Pan Zenon Bogucki w sposób ciekawy, przystępny, poglądowy opowiedział nam o pracy pszczelarza i życiu pszczółek. Wiemy już, co to pasieka, pień w ulu, czym zajmują się: królowa matka, robotnice i co robią trutnie. Niespodzianką była degustacja pyłku, miodu i smacznych miodowych krówek.
  Dziękujemy za bajkową i pełną wrażeń lekcję. Uczniowie 2b z wychowawczynią.  Zebranie rodziców

  Dnia 15 maja, środa odbędzie się zebranie rodziców.
  Harmonogram zebrania:
  1600 - 1620 spotkanie ogólne w stołówce szkolnej
  1630 - 1715 spotkanie z wychowawcami
  1715 - 1800 konsultacje indywidualne z nauczycielami
  ZAPRASZAMY !


  Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019,
  dni 1-3 maja 2019r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  Wszystkim życzymy dobrego oraz bezpiecznego odpoczynku.
  Wracamy do szkoły w dniu 6 maja 2019r.


  Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

  W dniu 02.05.2019 r. o godz.16.00 na boisku Orlik odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
  w Przechlewie z okazji Święta Flagi RP
  /więcej informacji u p. Henryka Nadolskiego/

  Zapraszamy uczestników oraz kibiców.

  Konkurs historyczny

  W kwietniu odbyły się dwa etapy (część pisemna i ustna) konkursu historycznego: ,,Dzieje Ziemi Przechlewskiej i historia szkoły ”. Zwycięzcami zostali: Klaudia Orzłowska - I, Jagoda Kozakiewicz - II, Aleksander Poniewierski - III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratuluję dużej wiedzy i znajomości dziejów naszej małej ojczyzny.


  "Skrzypek na dachu"

  26 kwietnia 2019 r. klasy VIII miały okazję obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Gdyni musical pt. ,,Skrzypek na dachu’’. To przedstawienie muzyczne, w którym w piękny, dowcipny, liryczny i dramatyczny zarazem sposób mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijania. Młodzież odebrała sztukę w pozytywny sposób. Wyjazd ufundowała Rada Rodziców oraz Dyrektor szkoły.


  Informacja - 26.04.2019r.

  Od dnia 29 kwietnia następuje zmiana planu lekcji. Aktualny plan w zakładce "Plan lekcji".
  Informujemy, że od dnia 29 kwietnia zajęcia dydaktyczne zostają wznowione.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski


  Informacja - aktualizacja

  23.04.2019r. godz. 20.00

  Informujemy, że strajk trwa.
  Szkoła nie zapewnia opieki uczniom oraz nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.
  Na bieżąco będziemy informowali Państwa, gdy sytuacja ulegnie zmianie.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski


  Informacja - aktualizacja

  23.04.2019r. godz. 12.15

  Informujemy, że istnieje możliwość, że od jutra strajk zostanie zawieszony. Prosimy sprawdzać naszą stronę www oraz profil Facebook, gdzie na bieżąco będziemy Państwa informowali.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski


  Informacja

  23.04.2019r.

  Informujemy, że strajk trwa nadal aż do odwołania.
  Szkoła nie zapewnia opieki uczniom oraz nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski  Zebranie dla rodziców

  24 kwietnia (środa) o godz. 1600 w stołówce szkolnej
  odbędzie się zebranie dla rodziców klas VIII i oddziałów gimnazjalnych

  z udziałem dyrektora ZST w Człuchowie i przedstawiciela poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
  w Człuchowie, w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

  ZAPRASZAMY!


  Kilka ważnych informacji dla ósmoklasistów

  poniedziałek 15.04.br.  - egzamin z j. polskiego – 120 min.
  (+ 60 dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi)

  - godz. 8.30 – spotkanie uczniów kl. 8 w szkole, uczniowie powinni mieć ze sobą: legitymację szkolną/dowód tożsamości, długopis z czarnym wkładem,
  - godz. 9.00 – początek egzaminu

  wtorek 16.04.br. - egzamin z matematyki – 100 min.
  (+ 50 dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi)

  - godz. 8.30 – spotkanie uczniów kl. 8 w szkole, uczniowie powinni mieć ze sobą: legitymację szkolną/dowód tożsamości, długopis z czarnym wkładem, linijkę,
  - godz. 9.00 – początek egzaminu

  środa 17.04.br. - egzamin z j. obcego  – 90 min.
  (+ 45 dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi)

  - godz. 8.30 – spotkanie uczniów kl. 8 w szkole, uczniowie powinni mieć ze sobą: legitymację szkolną/dowód tożsamości, długopis z czarnym wkładem,
  - godz. 9.00 – początek egzaminu


  Ósmoklasiści...powodzenia

  Drodzy Ósmoklasiści!
  W ciągu najbliższych trzech dni czeka Was trud pisania EGZAMINU ÓSMOKLASISTY. Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom oraz umożliwiły realizację życiowych planów i marzeń. Wierzymy, że lata nauki
  w szkole były nie tylko okresem wysiłku i ciężkiej pracy, ale też zdobywania cennych doświadczeń i satysfakcji. Zaufajcie sobie, uwierzcie we własne siły
  i możliwości, w to, że potraficie!

  Dyrekcja
  Szkoły Podstawowej
  im. Janusza Korczaka w Przechlewie

  INFORMACJA - 13.04.2019r.

  Informujemy, że strajk trwa nadal. Egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z harmonogramem. Dla pozostałych uczniów nie będzie zajęć dydaktycznych oraz zapewnionej opieki.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski


  Strajk trwa.
  Egzaminy gimnazjalne odbywają się zgodnie z harmonogramem.

  Z poważaniem
  Dyrekcja
  Szkoły Podstawowej
  im. Janusza Korczaka w Przechlewie


  Przypominamy, iż nadal trwa strajk. Egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z planem. Dla pozostałych uczniów nie odbędą się zajęcia dydaktyczne
  oraz nie będzie zapewniona opieka.

  Gimnazjaliści... życzymy powodzenia

  Drodzy Gimnazjaliści!
  Przed Wami jeden z najważniejszych momentów w życiu - EGZAMIN GIMNAZJALNY!
  Życzymy Wam optymizmu, wiary we własne siły, skutecznego wykorzystania dotychczas zdobytej wiedzy oraz wyników, które w pełni będą Was satysfakcjonowały.

  Dyrekcja
  Szkoły Podstawowej
  im. Janusza Korczaka w Przechlewie


  Ad strajk pracowników oświaty
  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie.

  Informujemy, że w dniu 09.04.2019 / stan wiedzy na godz. 22.00 08.04.19 / nadal trwać będzie strajk. Nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, ani nie będzie zapewniona opieka nad uczniami. Punkt przedszkolny nie będzie pracował. Egzamin gimnazjalny odbędzie się w wyznaczonym terminie.

  Z poważaniem
  Dyrektor szkoły
  Wojciech Cezary Podgórski


  AKTUALIZACJA - godz. 23.40 uzupełnienie poprzedniej wiadomości

  W dniu 08.04.19 zgodnie z wolą pracowników punkt przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie nie będzie działał.

  Z poważaniem.
  Dyrektor szkoły.
  Wojciech Cezary Podgórski.


  INFORMACJA! - AKTUALIZACJA - godz. 22.30

  Dotyczy braku zapewnienia opieki dla uczniów
  podczas strajku pracowników oświaty.

  Informujemy, że w związku z brakiem porozumienia rządu ze związkami zawodowymi pracowników oświaty i ich akcję protestacyjną, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie nie będzie prowadziła zajęć lekcyjnych, ani nie zapewni opieki dla uczniów szkoły w dniu 08.04.2019 r. (poniedziałek).Punkt Przedszkolny przy Naszej placówce pracuje bez zmian.
  Egzamin gimnazjalny odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie.

  Nie jesteśmy w stanie przewidzieć  (ewentualne dalsze negocjacje związków zawodowych z rządem)  do kiedy strajk będzie trwał. Prosimy o bieżące śledzenie Naszej strony internetowej i profilu Facebook. W razie zmiany sytuacji ( dotyczącej negocjacji związków zawodowych z rządem ) będziemy Państwa informowali na ww. stronie internetowej oraz na szkolnym profilu fb.

  Z poważaniem
  DYREKTOR SZKOŁY
  Wojciech Cezary Podgórski

  Przechlewo, 7 kwietnia 2019 r. godz. 22.30

  INFORMACJA DODATKOWA


  DRODZY RODZICE!!!

  Informujemy, że nastąpiła zmiana rachunku bankowego
  RADY RODZICÓW przy Szkole Podstawowej
  im. Janusza Korczaka w Przechlewie

  AKTUALNY NUMER KONTA
  06 1320 1120 7500 2402 2000 0001
  Bank Pocztowy S.A.

  Równocześnie ze zmianą konta nie będzie możliwości
  wpłat gotówkowych w szkole

  wszystkich wpłat na konto proszę dokonywać w formie przelewu.


  Konkurs plastyczny "Wielkanoc na Pomorzu"

  Dnia 2 kwietnia 2019 r. w Kończewie odbyło się podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wielkanoc na Pomorzu. Wyróżnienie w konkursie w kategorii stroik świąteczny otrzymała Nadia Starzyńska z klasy I a. Natomiast Hanna Synoradzka z klasy I b otrzymała nagrodę w kategorii pisanka wielkanocna ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Kobylnica Leona Kiziukiewicza.


  Słodka wycieczka

  Uczniowie klasy IVc dzień 28 marca br. będą wspominać bardzo słodko, a wszystko to za sprawą wyjazdu do Manufaktury Słodyczy w Bydgoszczy. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości. Obserwowali proces produkcyjny... od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów. Na zakończenie każdy mógł wykonać własnego lizaka i przekonać się, że ręczne wyrabianie słodyczy to prawdziwa sztuka.

  Więcej zdjęć na szkolnym profilu Fb

  Dzień Nowych Technologii w Edukacji

  Dnia 21 marca br. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji zainicjowanych przez MEN. Tego dnia uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia z programowania i robotyki razem z p. Karoliną Pawlak przygotowali zajęcia dla uczniów klas 0-III oraz IV i V. Dzieci z grupy "0" miały okazję na zabawę ze ScottieGo, co było ich pierwszym spotkaniem z kodowaniem i programowaniem, uczniowie klas I-III poszukiwali na terenie szkoły "Wiosny ukrytej w QR Kodach", co wymagało od nich spostrzegawczości oraz grali w wiosenne QR Domino, przygotowane specjalnie na ten dzień. Klasa IVc miała okazję sprawdzić się w programowaniu robotów mBot i Edison, oraz spróbować swoich sił na torze przeszkód stworzonym przez starszych kolegów specjalnie na tą okazję. Kasa Va rozwiązywała quiz na platformie Kahoot dotyczący naszej szkoły, który przygotowały wspólnie p. Karolina Pawlak oraz p. Iwona Mierska. W tym dniu, pozostali nauczyciel podczas swoich zajęć także wykorzystywali multimedia. Zajęcia z użyciem nowoczesnych technologii niewątpliwie wzbudziły w naszych uczestnikach kreatywność i ciekawość, a pierwszy dzień wiosny można z pewnością uznać za powitany nowocześnie, radośnie.

  Więcej w galerii


  INFORMACJA

  Dotyczy braku zapewnienia opieki dla uczniów podczas planowanego (ewentualnego) strajku pracowników oświaty.
  Informujemy, że w związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty od dnia
  8 kwietnia
  br. nie gwarantujemy, że będziemy w stanie zapewnić zajęcia dydaktyczne
  i wychowawcze dla uczniów naszej szkoły. Dotyczy to także braku gwarancji zapewnienia opieki dla naszych uczniów ww. czasie. Nie jesteśmy także w stanie przewidzieć czy planowany strajk rozpocznie się (negocjacje Związków Zawodowych z Rządem)
  oraz do kiedy będzie trwał.

  Czytaj więcej


  Wycieczka do Żywego Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego

  19 marca 2019 r. uczniowie kl. III wybrali się na wycieczkę do Pracowni Garncarskiej Rodziny Arkuszyńskich w miejscowości Sokole leżącej niedaleko Polnicy. Dzieci poznały tam historię zawodu garncarza. Z dużym zaangażowaniem pod czujnym okiem mistrza garncarstwa Pana Ryszarda i bardzo miłych Pań wykonali naczynia metodą wałeczków oraz przy kole garncarskim. Warsztaty te dały dzieciom bardzo dużo radości oraz satysfakcji z wykonanych przez siebie naczyń.


  Szkolny etap XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

  Dnia 13 marca w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Trzy uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 20 marca w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


  Wszystkie Kolory Świata

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie po raz drugi brała udział w akcji Wszystkie Kolory Świata. W akcję zaangażowali się uczniowie klasy V i VI SP. W grudniu uczniowie zapoznani zostali z celem akcji oraz materiałami edukacyjnymi. W styczniu rozpoczęliśmy pracę nad szyciem laleczek. Uczniowie pracowali zarówno indywidualnie, jak i w parach. W efekcie powstała gromada uśmiechniętych, niepowtarzalnych lalek, z którymi ich twórcom tak ciężko było się rozstać, że w końcu zostały one zaadoptowane przez nich samych :-) Udało nam się uzbierać 110 zł. Suma niewielka, jednak mamy nadzieję, że i ona może pomóc potrzebującym dzieciom.


  Z okazji Dnia Kobiet

  Szanowne Panie i Dziewczęta
  Z okazji Waszego święta, życzę wszystkiego dobrego.
  Dużo zdrowia, radości, miłości oraz pogody ducha...
  A ponadto satysfakcji w życiu zawodowym,
  szkolnym i osobistym...

  W imieniu wszystkich mężczyzn i chłopców pracujących
  i uczących się w szkole, wdzięczny za współpracę...
  Wojciech Podgórski
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przechlewie


  Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  i Powrót Przechlewa do Polski

  W dniu 2 marca br. uczniowie klasy VIIa pod kierunkiem p. Mateusza Giersza przygotowali i przedstawili część artystyczną z okazji obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w GCK. W czwartek 28 lutego br. podczas Uroczystości upamiętniającej powrót Przechlewa do Polski Patrycja Brodziak uczennica klasy VIIIa odczytała referat przygotowany przez p. Mścisława Wikaryjczaka.


  Zajęcia w czasie ferii

  Krótka fotorelacja z zajęć robotyki i programowania, które odbyły się podczas ferii zimowych (13.02 br.) w naszej szkole. Uczniowie mieli możliwość wypróbowania techniki VR, która na chwilę przeniosła ich w wirtualny świat. Była możliwość programowania w Scratch, itp (...) więcej w zakładce Programowanie i Robotyka.


  Przedstawienie walentynkowe

  W ostatni dzień przed feriami zimowymi 8 lutego br. klasa Vb przygotowała przedstawienie z okazji Walentynek.


  Bal karnawałowy

  W dniu 7 lutego br. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Na sali pojawiły się postacie z bajek, piękne królewny, piraci, nie zabrakło też odważnych strażaków, policjantów czy piłkarzy...

  Więcej zdjęć w galerii


  Bezpiecznych ferii zimowych

  Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom
  i pracownikom
  fantastycznych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten wolny czas dostarczy Wam wielu ciekawych przeżyć. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku podczs wypoczynku. Dziękujemy wszystkim za świetny
  I semestr roku szkolnego.
  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
  Wojciech Podgórski
  Katarzyna Rybak
  Milena Weltrowska


  Spotkanie z policjantami - bezpieczne ferie zimowe

  Dnia 5 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy poruszyli kwestie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjanci radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji raz jak reagować, gdy dojdzie do wypadku. Została również poruszona kwestia dopalaczy/narkotyków i e-papierosów oraz w związku z przypadającym w tym dniu - Dniem Bezpiecznego Internetu poruszono kwestię bezpieczeństwa w sieci.

  Zapraszamy do kontaktu

  DYREKTOR szkoły a w przypadku jego nieobecności
  Z-CA DYREKTORA szkoły przyjmuje interesantów
  w każdy czwartek w godzinach 9:00 do 11:00


  Propozycja zajęć organizowanych podczas ferii zimowych

  Wszystkich, którzy chcą kreatywnie spędzić czas podczas ferii zapraszamy do udziału w zajęciach z programowania i robotyki, każdy znajdzie coś dla siebie (Arduino, Scratch, ScottieGo!, roboty Edison lub mBot). Zajęcia odbędą się 13 lutego (środa) od godz. 11.00 – 13.00 w sali nr 4. Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach zapraszamy do kontaktowania się osobiście z p. Karoliną Pawlak lub poprzez e-mail: karolina.pawlak@szkolaprzechlewo.pl
  W dniu 21 lutego br. (czwartek) odbędzie się feryjny turniej szachowy. Początek o godz. 10.00 w sali nr 2. Po bliższe informacje zapraszamy do p. Wojciecha Rybaka. wojciech.rybak@szkolaprzechlewo.pl
  Na wszystkich którzy chcą aktywnie spędzić czas podczas ferii czekają nasi animatorzy sportu: w pierwszym tygodniu dyżur na boisku Orlik pełnić będzie p. Beata Cieminska, w drugim tygodniu p. Henryk Nadolski. We współpracy i po uzgodnieniu z animatorami sportu poza Orlikiem będą też możliwe zajęcia z tenisa stołowego i gier planszowych lub inne zajęcia sportowe. W celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy do kontaktu z p. Beatą beata.cieminska@szkolaprzechlewo.pl i p. Henrykiem.
  Z animatorami sportu oraz Panią K. Pawlak i Panem W. Rybakiem można kontaktować się także przez sekretariat szkoły.
  Zapraszamy do współpracy.

  Spotkanie z przedstawicielem Człuchowskiego TOZ

  W czwartek 31 stycznia br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Karolem Krasienkiewiczem - przedstawicielem Człuchowskiego TOZ. Podczas swojej wizyty pan Karol opowiedział uczniom czym się zajmuje i jak powinna wyglądać prawidłowa opieka nad zwierzętami. Uczniowie z wielkim zaciekawienie słuchali opowieści. Na koniec spotkania przekazaliśmy zebraną w naszej szkole karmę.

  INFORMACJA nt. DOŻYWIANIA UCZNIÓW - Nowe zasady

  Od dnia 25 lutego 2019 roku (po feriach szkolnych), ze względu na wprowadzenie rządowego programu Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023, bezpłatnym dożywianiem (drugie danie) w Naszej placówce objęci będą tylko Ci uczniowie, których rodzice zgłoszą się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie, złożą odpowiednie dokumenty i uzyskają z tego tytułu wsparcie socjalne.
  ZAINTERESOWANE OSOBY prosimy o pilne zgłoszenie się do GOPS w Przechlewie. Pozostali uczniowie mogą być objęci dożywianiem w ramach odpłatności indywidualnej rodziców lub poprzez finansowanie z zakładów pracy. W kwestii dofinansowania dożywiania z zakładu pracy prosimy o kontakt z działem socjalnym w Państwa miejscu pracy.


  Rekrutacja do Punktu Przedszkolnego

  W zakładce ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA" - Dla rodziców znajdują się do pobrania dokumenty dotyczące rekrutacji do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej
  im. Janusza Korczaka w Przechlewie.


  "Marsz milczenia”

  W dniu 17 stycznia 2019 r.(czwartek) o godz. 18.00
  w hołdzie tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, a jednocześnie przeciwko nienawiści i przemocy, odbędzie się ,,Marsz milczenia”. Chętnych zapraszamy na zbiórkę o godz. 17.45 przy Urzędzie Gminy w Przechlewie. O godz. 18.00 przemarsz do Kościoła parafialnego św. Anny i zapalenie zniczy.

  Zebranie rodziców

  W dniu 30 stycznia 2019 roku (środa) o godz. 1600 w stołówce szkolnej odbędzie się ogólne zebranie rodziców uczniów, a następnie o godz. 1630 odbędą się spotkania z wychowawcami klas.


  Ratujemy święta...

  W dniu 4 stycznia uczniowie naszej szkoły wystąpili dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie. Prezentując przedstawienie "Ratujemy Święta". Dziękujemy za odwiedziny.


  Wycieczka edukacyjna do Londynu

  W dniach od 16-21 września 2019r. organizowana jest wycieczka edukacyjna do Londynu. Wycieczka dedykowana jest w pierwszej kolejności uczniom siódmych klas a potem ewentualnie ósmych. Pełne informacje są w zakładce wycieczki zagraniczne. Informujemy także, że nastąpiła korekta danych, tj. kwot rat za wycieczkę w stosunku do tych rozdanych w klasach.  Klasowe spotkania wigilijne

  Jak co roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną organizujemy w klasach spotkania wigilijne. Uczniowie dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia, wspólnie śpiewają kolędy. Na zdj. klasa IVc


  Przedstawienie bożonarodzeniowe

  W piątek 21 grudnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Anitą Sas oraz p. Elżbietą Sroką przygotowali i przedstawili jasełka.


  Klasa IVc w fascynującym świecie nauki

  W dniu 18 grudnia br. uczniowie klasy IVc odwiedzili Centrum Hewelianum, gdzie mieli okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach z alchemii zapachu oraz zwiedzić interaktywną wystawę "Dookoła świata", która łączyła w sobie nowoczesną edukację z fenomenalnym światem nauki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i fascynacją odkrywali niezwykłość otaczającego nas świata.


  Kiermasz Świąteczny już za nami

  W dniu 16 grudnia br. odbył się kiermasz świąteczny...Dziękujemy, że byliście z nami.


  Teatralne programy profilaktyczne

  W dniu 14 grudnia w naszej szkole gościliśmy aktorów ze Sceny Teatralnej "Kurtyna" w Krakowie. Aktorzy przedstawili teatralne programy profilaktyczne ph: Wyzwanie, dla uczniów klas VII-VIII i klas gimnazjalnych. Moja historia, dla uczniów klas IV-VI. Spektakle profilaktyczne poruszyły ciągle aktualne problemy młodych ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska rówieśniczego próbują radzić sobie z ich problemami. Teatralne programy profilaktyczne zostały sfinansowane przez GKRPA w Przechlewie.


  Wizyta w Warszawie

  W dniach 14-15 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe uczniów Powiatu Człuchowskiego do Warszawy. Podczas wizyty w stolicy uczniowie złożyli kwiaty oraz znicze przy Pomniku AK i Polskiego Państwa Podziemnego. Dużym przeżyciem było zwiedzanie Sejmu RP. Mieliśmy możliwość spotkania z p. Jackiem Frankowskim - reżyserem filmu "Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć"., który przedstawił niesamowitą postać Danuty Siedzikówny, która powinna być wzorem dla współczesnych ludzi. Odwiedziliśmy także "Park Kulturowy Ossów - wrota Bitwy Warszawskiej", gdzie obejrzeliśmy film o Bitwie Warszawskiej oraz złożyliśmy kwiaty i znicze przy pomniku poległych. Znalazł się także czas na zwiedzanie Stadionu Narodowego co było gratką dla fanów piłki nożnej. Organizatorom dziękujemy za wspaniały wyjazd, możliwość odwiedzenia ważnych dla naszego kraju miejsc oraz wspaniałe doświadczenia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz Pana Wójta Krzysztofa Michałowskiego.


  Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

  Ze względu na remont sali gimnastycznej w naszej szkole w tym roku nie odbędzie się Przegląd Piosenki Świątecznej, ale podtrzymując tradycję organizowania Świątecznego Kiermaszu ciast i ozdób bożonarodzeniowych zapraszamy na kiermasz, który odbędzie się 16 grudnia 2018r. w godz. 9.00-13.00 przy Kościele św. Anny w Przechlewie.


  Mikołaj odwiedził naszą szkołę

  Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Mikołaj, przyjechał w asyście śnieżynek. Wizyta Mikołaja to dobry znak, który świadczy o tym, że nasi uczniowie byli grzeczni...


  Wizyta w wiosce Mikołaja

  3 grudnia i 4 grudnia dzieci z klasy 2b, 1a i 1b pojechały do Żukowa koło Rytla do WIOSKI MIKOŁAJA. Czekało tam na nas moc atrakcji: Spotkanie ze Św.Mikołajem i szukanie zagubionych prezentów, Mini ZOO – karmienie reniferów i innych zwierzątek, w pracowni Św.Mikołaja – strojenie bombek, w kuchni Mikołajowej – pieczenie i ozdabianie świątecznych pierników, które potem degustowaliśmy popijając pyszne, gorące kakao. Na koniec zawitaliśmy do poczty Św.Mikołaja. Tam pisaliśmy listy, które z pieczątką Mikołajową, wędrowały do skrzynki pocztowej. Niestrudzenie pomagały i pracowały z nami ELFY. Pobyt w wiosce to naprawdę magiczne miejsce, które dostarczyło niezapomnianych przeżyć.


  Baśń muzyczna

  Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wycieczce do Chojnic na baśń muzyczną. Z zaciekawieniem obejrzeli spektakl teatralny. Odbyło się także losowanie nagród. Szczęśliwą osobą z klasy 1a była Magdalena Zielińska. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrodę pocieszenia w postaci kolorowych balonów.


  1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

  Wzorem lat ubiegłych z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS pojawiły się w naszej szkole gazetki okolicznościowe oraz stoiska z ulotkami profilaktycznymi. Celem naszej akcji jest upowszechnianie wiedzy o wirusie i chorobie.


  Spotkanie andrzejkowe w klasie IVc

  30 listopada br. po lekcjach uczniowie lasy IVc wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowali spotkanie andrzejkowe, które było także świetną okazją do integracji grupy. Podczas spotkania znalazł się czas na tańce, zajadanie smakołyków oraz wróżby podczas których towarzyszyły nam wielkie emocje. Były serduszka z imionami przyszłej sympatii, ustawianie butów, lanie wosku oraz losowanie tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości (podczas tej wróżby "przemyciliśmy" trochę nowych technologii - losowanie odbyło się przy pomocy komputera. Oczywiście wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Bawiliśmy się doskonale...zapewne powtórzymy to za rok...


  Andrzejki klas I-III

  30 listopada Andrzejki w 2b. Czas na wróżby i bajanie oraz przyszłości przepowiadanie, może z wróżb się dowiemy, co nas czeka, gdy dorośniemy. Wywróżyły nam przyszłość serca z imionami, wędrujące buty, magiczne kolory, liczby, znaki, ukryte przeznaczenia, przestrogi. Poznaliśmy najstarsze i współczesne wróżby andrzejkowe, wesoło się bawiąc i traktując wszystko z przymrużeniem oka.


  Świąteczna Zbiórka Żywności

  "Nie liczy się to ile posiadasz,
  ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

  Autor nieznany

  W dniach 30 listopada - 1 grudnia odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Tegoroczna akcja przeprowadzona była pod hasłem "Podaruj potrzebującym jedzenie na stół", którą wsparło 32 wolontariuszy z naszej szkoły. Zbieralismy produkty żywnościowe w 4 sklepach w miejscowości Przechlewo.


  Stypendia dla naszych uczniów

  Podczas sesji Rady Gminy Przechlewo w dniu 9 listopada br. uczniowie naszej szkoły otrzymali jednorazowe stypendia dla Najzdolniejszych Uczniów - Mieszkańców Gminy. Maria Stroike, Oliwier Borowiak, Oliwia Napiórkowska otrzymali stypendium sportowe, natomiast Patrycja Brodziak stypendium naukowe.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie.

  Niepodległa od stu lat...

  Poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów z dyrekcją naszej szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości odśpiewano wspólnie Hymn Polski, nasze uczennice nagrodzone w konkursie recytatorskim "Jestem Polakiem i jestem z tego dumny" zaprezentowały wiersze patriotyczne. Na koniec delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty przy pomniku "Za naszą i waszą wolność".


  Rekord dla Niepodległej

  Nasza społeczność szkolna także włączyła się w Akcję "Rekord dla Niepodległej"
  o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski.


  Informujemy, że poniedziałek 12.11.2018r. jest dniem wolnym od zajęć.


  Dyżur Nauczycieli

  Dnia 14 listopada (środa) odbędzie się zebranie rodziców.
  o 1600 zebranie z wychowawcami w klasach
  od 1630 - 1800 konsultacje indywidualne z nauczycielami.

  Zapraszamy wszystkich rodziców


  Klasa Ib programuje i koduje ze ScottieGo!

  W dniu 30 października klasa Ib zrealizowała swoje pierwsze zajęcia w ramach projektu KoderJunior. W naszej szkole gościliśmy panią Natalię - konsultantkę projektu, która wprowadziła uczniów w świat ScottieGo! Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.  Sprzątaliśmy zapomniane groby

  Stało się już naszą szkolną tradycją, że przed świętem zmarłych uczniowie wraz z nauczycielami spotykają się na przechlewskim cmentarzu, by uprzątnąć zapominane groby. Jak widać na zdjęciach, uczniowie wykazali się ogromną pracowitością podczas grabienia liści. Na koniec zapaliliśmy znicze, które wcześniej były zbierane w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie... jesteście wielcy.


  Prezentacja - Film

  Z okazji 30-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie przedstawiamy prezentację od retrospekcji poprzez dzień dzisiejszy ku myślom o przyszłości naszej placówki. Autorami filmu / który ma funkcję edukacyjną / są Pan Mścisław Wikaryjczak, Pani Karolina Pawlak i Pan Wojciech Podgórski. Film prezentowany był 12.10.18 r. podczas głównych uroczystości związanych z jubileuszem szkoły. Zapraszamy do obejrzenia oraz chwili refleksji i namysłu ... .. .


  INFORMACJA

  Od dnia 25.10.2018 r. (czwartek) rozpoczyna się darmowe dożywianie dla wszystkich uczniów (ZUPY). Organizatorem programu jest Urząd Gminy Przechlewo.

  HARMONOGRAM DOŻYWIANIA:
  Po 3 lekcji zupy dla klas I, II, III , IV, V.
  Po 4 lekcji zupy dla klas VI oraz uczniów korzystających odpłatnie z II dania.
  Po 5 lekcji zupy dla klas VII, VIII i III gimnazjum.


  Code Week 2018 - Certyfikat zdobyty

  Dnia 17 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (6-21.10.2018r.) uczniowie naszej szkoły podczas zajęć informatyki mieli okazję zapoznać się z grą Scottie Go!, która doskonali umiejętność logicznego myślenia oraz wyzwala kreatywność. Zajęcia sprawiły uczniom wiele fascynacji oraz radości. Każdy mógł spróbować swoich sił w kodowaniu.  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  ,,Książka to przyszłość” pod takim hasłem odbywały się tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego święta już po raz piętnasty. Celem była jej promocja, przedstawienie biblioteki jako miejsca skupiającego różnorodne aspekty życia kulturalnego. W miesiącu październiku, biblioteka szkolna ogłosiła konkursy plastyczne: dla uczniów klas I - III konkurs pt. ,, Portret mojego ulubionego bohatera literackiego ”, dla klas IV – VIII i gimnazjum ,,By czytać się chciało- zrób zakładkę wspaniałą ”. W całej szkole z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu oraz Dzień Kundelka. Z okazji tego ostatniego święta w bibliotece szkolnej można było zwiedzić wystawę książek o pieskach, a dla uczniów przebywających w tym dniu na świetlicy oraz dla oddziału przedszkolnego,,0” zostało przygotowane przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycieli pt. „Piesek królewny Malwinki”. Ponadto w bibliotece szkolnej odbywały się cykliczne spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki, które przygotowywało program artystyczny,. Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 31.10.2018 roku, na które zostali zaproszeni uczniowie oddziału przedszkolnego,,0”, klasy I-III oraz wychowawcy. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przybyłych gości. Następnie odbyła się część artystyczna – przedstawienie pt. ,,Molowy patrol”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i nagrodziły młodych artystów gromkimi brawami. W trakcie uroczystości zostały również ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów oraz wręczone dyplomy i nagrody. Najmłodsi uczniowie z klasy I podczas uroczystości zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytali ksiązki, następnie zostali pasowani na czytelników. Był także czas na zwiedzanie biblioteki oraz na wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do ksiązki Imprezę przygotowały: Mirosława Kierzkowska oraz Małgorzata Maślanka. Za pomoc w organizacji dziękujemy paniom: Ewie Dulkiewicz i Janinie Gałek.


  30 - lat minęło...

  ,,Dziecko chce być dobre.
  Jeśli nie umie - naucz,
  jeśli nie wie - wytłumacz,
  jeśli nie może - pomóż.”


  Słowa patrona szkoły stały się przewodnią myślą obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej w Przechlewie. Uroczystości rozpoczęły się już w czwartek o godz, 18.00 uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Anny, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Jakubek.

  W piątek o godz. 13.00 w szkole odbyła się uroczysta akademia. Część oficjalną poprowadził dyrektor szkoły Wojciech Podgórski. Przywitał zaproszonych gości i zaprosił na wyjątkową część artystyczną przygotowaną przez panią Małgorzatę Maślankę przy współpracy pana Mateusza Buse, który uświetnił występy młodzieży akompaniamentem oraz przy pomocy pani Gabrieli Drozd, pani Anny Rybka Orłowskiej oraz pani Karoliny Pawlak. Po wzruszających, a zarazem prześwietnych chwilach z młodzieżą na scenie, czas gościom umilała jedna z uczennic – Patrycja Brodziak, wspaniale wykonując skłaniające do wspomnień piosenki. Godna podkreślenia była gra aktorska, mimo, iż uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem, sprostali mu w sposób imponujący. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem gości. Skłonił do refleksji i zadumy nad tym wszystkim, co bezpowrotnie minęło, lecz także nad czasem teraźniejszym i wizją przyszłości.

  /Pełny tekst/

  Więcej w galerii


  Dzień Edukacji Narodowej

  Marzeń, które dają się urzeczywistnić,
  szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
  cierpliwości i wytrwałości, aby służba wychowankom
  zrodziła wiele wysmakowanych owoców.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom szkoły, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z podejmowanych zadań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z jakże trudnej ale niezmiernie ważnej pracy.

  Dyrekcja
  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
  w Przechlewie


  Wyniki konkursów

  Poniżej do pobrania wyniki konkursów, które zostały przeprowadzone z okazji 30-lecia Szkoły.

  Wyniki konkursów dla klas IV-IIIgim
  Konkurs plastyczny dla klas I-III
  Konkurs "Co wiem o swojej szkole" dla klas II


  Msza św. w intencji Szkoły

  W dniu 11 października br. o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Anny w Przechlewie zostanie odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej oraz nieżyjących pracowników szkoły.


  Lekcje zostają skrócone

  W dniu 12 października br. lekcje zostaną skrócone.

  1 lekcja8.00 – 8.30 przerwa 5 minut
  2 lekcja8.35 – 9.05 przerwa 5 minut
  3 lekcja9.10 – 9.40 przerwa 15 minut
  4 lekcja9.55 – 10.25 przerwa 5 minut
  5 lekcja10.30 – 11.00 przerwa 5 minut
  6 lekcja11.05 – 11.35 przerwa 5 minut
  7 lekcja11.40 – 12.10

  Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem odwozów uczniów na dzień 12 października.

  HARMONOGRAM ODWOZÓW
  12.15 Dąbrowa
  12.15 Pakotulsko – Zawada –Dobrzyń – Człuchów
  12.15 Łubianka
  12.40 Przechlewko
  12.40 Sąpolno – Płaszczyca – Garbek – Nowa Wieś
  12.15 Rudniki – Żołna
  12.15 Szczytno
  12.45 Lisewo – Pawłówko


  INFORMACJA

  Informujemy, że Powiatowy Zakład Transportu Publicznego
  odwołał kurs o godz. 12:40.
  W związku z tym dowozy dzieci ze Szczytna, Lisewa i Pawłówka

  będą TYLKO po 6 i 7 godzinie lekcyjnej tj. o godz. 13:40 oraz 14:30.

  Poniżej do pobrania pełen harmonogram odwozów ważny od 1 października 2018r.
  Harmonogram odwozu uczniów


  EWA FARNA koncert w ramach cyklu imprez "NIEĆPA”

  Niećpa to ogólnopolska, cykliczna akcja poświęcona profilaktyce uzależnień. Impreza odbywa się co roku i skierowana jest do ludzi młodych. W tym roku impreza odbyła się 5 października w Hali Gryfia w Słupsku. Dzięki uprzejmości Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, młodzież z naszej szkoły, już po raz drugi wzięła udział w tej wspaniałej imprezie. W tym roku pojechali również z nami uczniowie z Sąpolna. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, jak się ustrzec uzależnień, jakie są ich konsekwencje, gdzie szukać pomocy, jeśli zdecydujemy się wyrwać z nałogu i jak rozpoznać osobę uzależnioną. Część muzyczną otworzył rockowy zespół „STO%” z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Nagielem. Po przerwie na scenie pojawiła się Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która karierę robi również w Czechach. Zaśpiewała największe przeboje, m.in. „Cicho”, „Ewakuacja”, „Tu”, „Na ostrzu”, „Wszystko albo nic”, „Tam, gdzie Ty”, „Oto ja” i wiele więcej.


  Dzień Chłopaka

  30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy IVc oraz klasy VIIIb stanęły na wysokości zadania i przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów. Radość naszych chłopców była wielka.

  Niespodzianka w klasie IVc

  Świętowanie w klasie VIIIb

  "Super chłopcy" z kl. 0

  Dzień Głośnego Czytania

  W dniu 28 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania nasza szkolna biblioteka przeprowadziła w akcję czytania w klasach.


  Akcja profilaktyczna dla kierowców

  W dniu 26 września br. uczniowie naszej szkoły wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Przechlewie zorganizowali akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców. Podczas patrolu zachęcaliśmy do przestrzegania zasad ruchu drogowego, do rozwagi, trzeźwości oraz bycia offline (nie korzystania z telefonu) podczas jazdy.


  Sprzątanie świata

  Uczniowie naszej szkoły podczas godzin wychowawczych, kolejny już raz włączyli się w sprzątanie świata. Na zdjęciach ekipa klasy IVc w akcji.


  Zapraszamy do zbiórki kasztanów

  Zapraszamy do akcji zbierania kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego "Głuszec". Kasztany i żołędzie przynosimy do świetlicy szkolnej do 12 października.
  Najbardziej zaangażowaniu uczniowie wezmą udział
  w wyjeżdzie do zagrody dzików w Przechlewku.

  Narodowy Dzień Sportu na Orliku

  W dniu 15.09.18r. od godz. 10.00 na boiskach 'Orlika" odbył się "Narodowy Dzień Sportu na Orliku". W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z naszej szkoły w następujących dyscyplinach: - piłka nożna - piłka ręczna -lekkatletyka (biegi na 60m i 100m) W zabawie z udziałem rodziców (piłka nożna) uczestniczyło ok.80 osób. Organizatorem był Lokalny Animator Sportu przy wydatnej pomocy trenerów Junior Football Academy w Przechlewie oraz UKS im. Janusza Kusocińskiego przy SP Przechlewo. Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za wsparcie finansowane na zakup owoców,warzyw i napojów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.


  30-lecie Szkoły

  W związku z obchodami 30 - lecia istnienia Szkoły im. Janusza Korczaka w Przechlewie /przy ul. Szkolnej 4E/ przedstawiamy harmonogram wydarzeń oraz planowanych działań. Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzenia szkoły i/lub skorzystania z naszej oferty w trakcie ich realizacji. Jednocześnie zapraszamy na podsumowanie podczas konferencji 12.10.2018r. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informowali.

  Pracownicy, uczennice i uczniowie,
  grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły.


  Zebranie Rodziców

  Dnia 20 września (czwartek) odbędzie się zebranie rodziców.
  o godz. 1600 zebranie ogólne w stołówce szkolnej
  następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

  Zapraszamy wszystkich rodziców


  Dożywianie - informacja

  Zupy wydawane będą dopiero od dnia 17 września 2018r.
  II dania kuchnia wydawać będzie od 10 września - dla dzieci, których rodzice
  sami opłacają obiady i dla dzieci objętych dożywianiem z GOPS.

  Narodowe Czytanie

  W dniu 8 września br. uczniowie naszej szkoły z p. Anną Nowakowską wzięli udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę w Przechlewie. W tym roku czytano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.


  Projekt KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje projekt KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania. Już niedługo uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozpoczną swoją pasjonującą przygodę w świecie programowania.
  Więcej o projekcie:
  http://pomorskie.koderjunior.pl/
  https://www.facebook.com/KoderJuniorPomorskie/

  Nowy rok szkolny rozpoczęty

  Dziś 3 września br. uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Mamy nadzieję, że będzie to rok pełen pozytywnych wrażeń oraz mnóstwa sukcesów.


  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Zapraszamy
  uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości na
  INAUGURACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019,
  która odbędzie się w dniu 3 września br. o godz. 900
  na placu apelowym (w razie niepogody w sali sportowej).


  Podstawowe wyposażenie ucznia klasy I

  Pewnie niektórzy z was kompletują już przybory szkolne, dlatego poniżej do pobrania lista podstawowego wyposażenia dla uczniów klasy I.


  Wspaniałych wakacji


  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
  Szkoła otwarta na współpracę

  Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
  i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
  Zapraszamy do kontaktów
  z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
  dyrektorem szkoły.

  Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
  i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

  nasz patron

  Janusz Korczak
  ur. 22 lipca 1878
  zm. sierpień 1942

  REALIZOWANE PROJEKTY

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

  Certyfikaty/podziękowania

  Ciekawe Linki
  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
  ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail:
  przechlewo.szkola@wp.pl
  Wszystkie prawa zastrzeżone.