Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019 Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Zebranie Rodziców

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 9 stycznia 2020 r.
Porządek spotkania:
16.30 – 17.00 – Zebranie ogólne / w stołówce szkolnej /
Podsumowanie wyników klasyfikacji uczniów za I półrocze roku szkolnego 2019/2020
oraz podsumowanie pracy
17.00 – 17.30 – zebrania klasowe z wychowawcami.
17.30 – 18.00 – konsultacje indywidualne z nauczycielami.


Na Bożonarodzeniowy czas...


Wycieczka edukacyjna – Francja - Lazurowe Wybrzeże

Zwiedzaliśmy już Włochy, byliśmy też w Londynie, a teraz zapraszamy uczniów do zapisów na wspaniałą wycieczkę edukacyjną Francja - Lazurowe Wybrzeże (MONACO, MONTE CARLO, CANNES, NICEA, SAINT TROPEZ). Wycieczka odbędzie się w dniach 31.05 – 06.06.2020. Zapisów prosimy dokonywać w sekreteriacie szkoły do dnia 15 stycznia 2020r.
Więcej informacji: na naszej stronie Wycieczki zagraniczne lub w sekretariacie szkoły,
u dyrektora lub p. Karoliny Pawlak


Godziny pracy sekretariatu szkoły

Sekretariat szkoły
między świętami a Nowym Rokiem 2020
czynny będzie
w godzinach od 9:00 do 11:30


Ostatni dzień przed przerwą Bożonarodzeniową jest zawsze wyjątkowy, pełen pięknej atmosfery...

W tym roku uczniowie klasy VIa wraz z p. Anną Nowakowską oraz p. Anną Rybką-Orłowską przygotowali fantastyczną, niosącą mnóstwo najgłębszych refleksji akademię. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wspólne klasowe świętowanie.


Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie

W czwartkowe popołudnie / 19.12.19 r. / kilkunastu uczniów naszej szkoły wybrało się do kina na premierę filmu Star Wars, który przeniósł nas w klimat fantasy. Poprzez ukazaną w filmie odwieczną walkę dobra ze złem pobudził do refleksji nad poszukiwaniem swojej tożsamości i przynależności... Wyjazd jest częścią cyklu wspierania najaktywniejszych i zaangażowanych w różne działania, naukę i pracę uczniów szkoły. Jest też jednym z wielu elementów działań na rzecz podnoszenia jakości pracy placówki.


Jasełka...

W czwartek 19.12.2019r. obejrzeliśmy w GCK jasełka, w których udział brała młodzież naszej szkoły. Inicjatorem przedstawienia był ks. Jacek Karwasz.


W ten świąteczny czas…

„Jesteśmy jak święty Mikołaj” – pod takim hasłem dzieci z klasy II b obchodziły klasowe mikołajki. 18 grudnia br. uczniowie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w chojnickim Muzeum Historyczno-Etnograficznym. Głównym zadaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej „Kartka świąteczna z Aniołkiem”.


,,Świąteczne warsztaty”

Uczniowie klas piątych skorzystali z oferty Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach i wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podjęli się próby artystycznej polegającej na malowaniu na szkle. Motywem przewodnim była szopka bożonarodzeniowa. Każdy z uczestników mógł się przekonać, że zajęcia plastyczne, uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę, mogą realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwoju młodego człowieka. W pracy uczniowie musieli wykazać się pomysłowością i twórczym podejściem. Dzięki warsztatom, w relaksującej atmosferze, obudziły się pokłady twórcze naszych podopiecznych, które drzemały w nich i samych uczestników miło zaskoczyły.


Klasa I b na spotkaniu z Mikołajem

Święta tuż, tuż, a więc rodzice dzieci z klasy I b z tej okazji zrobili swoim pociechom wspaniały prezent, wypad do Galerii ,, Brama Pomorza”. To był wspaniały dzień pełen zabaw. Dzieci korzystały z różnych atrakcji: trampoliny, zjeżdżalni, labiryntów, pokonywały tor przeszkód oraz spotkało ich wiele innych przyjemności. Było bajkowo i kolorowo. Wielkim przeżyciem dla dzieci było spotkanie z Mikołajem, od którego każde z nich otrzymało prezent. Wszystkim dopisywał świetny humor, trudno było opuścić to wspaniałe miejsce. Brawo Rodzice!


Kształcenie teatralne, kulturowe i społeczne

W ramach rozpoczętego w 2015 r. cyklu kształcenia teatralnego, kulturowego i społecznego w dniu 17.12.19 r. byliśmy w teatrze dramatycznym w Koszalinie. Wyjazd jest częścią premiowania najaktywniejszych uczniów z Samorządu Uczniowskiego, wyróżniających się edukacyjnie, społecznie oraz w sporcie. Uwrażliwienie na aspekty moralne i zagrożeń dla młodzieży w świecie multimediów i pozorów współczesnego, wirtualnego świata było treścią rewelacyjnego spektaklu opartego na języku bliskim młodzieży, tj. najnowszej cyfrowej technologii. Spektakl miał wzbudzić katharsis - oczyszczenie i przestrzec przed złudzeniami i maskami jakie dla samoobrony zakładają młodzi ludzie. Ww. wyjazd edukacyjny 21 naszych uczniów odbył się w partnerstwie ze Szkołą Społeczną w Człuchowie oraz Radą Rodziców. Wyjazd był współfinansowany przez Dyrektora szkoły i wspomnianą Radę Rodziców. Były też drobne wpłaty uczniów. Ufamy, iż cykl promocji zaangażowania w naukę i na rzecz szkoły będzie motywacją do pracy, wysiłku i budowania dobra każdego ucznia, uczennicy, ich rodzin oraz przyszłości całej społeczności Gminy Przechlewo. Dziękuję Pani Małgorzacie Maślanka opiekunce SU, która bardzo pomogła w organizacji i podczas wyjazdu. Dziękuję także Radzie Rodziców. Całość jest jednym z elementów procesu podnoszenia jakości pracy naszej placówki.


Dobroć okazywana innym, zawsze do nas powróci...

18 grudnia br. od samego rana uczniowie przygotowywali i pakowali to wszystko co udalo się zebrać podczas naszej zbiórki na rzecz wychowanków Domu Dziecka, a zebraliśmy naprawdę dużo. Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze szkolne dzielenie dobrem jesteśmy wdzięczni.


Teatralne programy profilaktyczne

W przedświątecznym zabieganiu znaleźliśmy czas na odrobinę refleksji nad naszym życiem, a wszystko to za sprawą Teatru Kurtyna i profilaktycznych spektaklów teatralnych pt.: Wygrać życie oraz Super żart. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie spektaklu.


O pasji podróżowania, pingwinach i lodowcach...

9 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole p. Piotra Horzelę, który w niezwykle ciekawy i interesujący sposób opowiedział uczniom o swoich wyprawach, fokach i pingwinach. Dzięki tej fantastycznej lekcji zapewne w niejednym obudziło się pragnienie podróżowania, które pozwala poznawać świat, różnorodność kulturalną oraz samego siebie. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Dziękujemy także Radzie Rodziców za sfinansowanie spotkania.


Świąteczne tradycje w 3b

KLASOWY MIKOŁAJ, który obdarował wszystkich pięknymi świątecznymi PODUSZECZKAMI-PRZYTULANKAMI. 10 grudnia - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach. Tworzyliśmy kartki świąteczne z ANIOŁKIEM.


Wizyta dzieci z punktu przedszkolnego w sekretariacie
i u dyrektora szkoły

Piękna inicjatywa, wzruszająca, pełna ciepła i wielkich serc podopiecznych punktu przedszkolnego, ich wychowawczyń oraz opiekunki, tj. Pani Marzeny Gajo, Pani Barbary Rudnik i Pani Haliny Szreiber.
A rękodzielnicze ozdoby świąteczne wykonane z dziećmi przez Panią Halinę są absolutnie fantastyczne.


Ho, ho, ho!

Dzisiaj tj. 6 grudnia gościł w naszej szkole Mikołaj. Podobno odwiedza tylko grzeczne dzieci, do nas jednak zajeżdża każdego roku... hmmm... to oczywiste, bo w naszej szkole wszyscy uczniowie są grzeczni i wspaniali


Mikołajki na sportowo w kl. I-III


Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 29 - 30 listopada nasi uczniowie brali udział w świątecznej zbiórce żywności organizowanej corocznie przez Banki Żywności. Dzięki bezinteresownej pracy naszych uczniów - wolontariuszy została zebrana żywność, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz tym wszystkim, którzy, wsparli zbiórkę. Jesteście wspaniali.1 2 3 4 5 >

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.