Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019 Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Harmonogram Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem
w dniach 3 – 5 grudnia 2019 r.

03.12.2019 (wtorek) 09:00 – 11:00 - Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty
z Operonem – JĘZYK POLSKI
(czas trwania 120 minut)
04.12.2019 (środa) 09.00 – 10.40 - Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty
z Operonem – MATEMATYKA
(czas trwania 100 minut)
05.12.2019 (czwartek) 09.00 – 10.30 - Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty
z Operonem – JĘZYK ANGIELSKI
(czas trwania 90 minut)

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą powodzenia
oraz dobrego sprawdzenia swojej wiedzy wszytskim uczniom klas ósmych.


Dyżur nauczycieli

W dniu 04 grudnia br. (środa) odbędzie się dyżur nauczycieli.
16.30 - 17.00 - zebrania klasowe z wychowawcami,
17.00 - 17.45 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców.
Wszyscy rodzice, którzy mają problem związany z korzystaniem z dziennika elektronicznego będą mogli skorzystać z pomocy p. Karoliny Pawlak w godz. 16.30 - 17.45 w sali nr 4

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórsk
i


Andrzejki w klasie IIa i Ib

Uczniowie z klasy II a miło spędzili andrzejki przy wróżbach i tańcach, które prowadził klasowy ,,DJ". Do utworzenia miłego, dyskotekowego nastroju wykorzystano także kolorową kulę. W klasie Ib czas andrzejek upłynął pod znakiem wróżb i dobrej zabawy.


Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W ramach tego dnia grupa uczniów wraz z p. pedagog i p. Karoliną udała się do urzędów i instytucji w naszej miejscowości, aby złożyć od całej społeczności szkolnej życzenia - samych pozytywnych chwil na każdy dzień pracy. Na pamiątkę obdarowywaliśmy uśmiechniętą buźką wydrukowaną w naszej drukarce 3D oraz kartką z życzeniami. W szkole uczniowie zostali obdarowani jabłkami oraz życzeniami od p. pedagog. Na korytarzach widniały pozytywne cytaty i sentencje. Pamiętajmy jednak, że każdy dzień powinien być pełen życzliwości i uśmiechu, a więc bądźmy życzliwi każdego dnia nie tylko od święta.


Informacja


Warsztaty chleba

20 listopada klasa 3b pojechała do Swornegaci na warsztaty chleba. Dzieci poznały proces wyrabiania i wypiekania chleba. Obejrzały ciekawą prezentację n/t szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszej polskiej tradycji i kulturze. W czasie wypieku zwiedzały DOM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO - podziwiały wystawę twórców ludowych (rzeźby, obrazy hafty, wikliniarstwo), zachwycały się starymi, tradycyjnymi przedmiotami używanymi w gospodarstwach domowych. Zajęcia bardzo się podobały, do tego stopnia, że wielu chce zostać w przyszłości piekarzami. Dumni z własnymi pachnącymi bochenkami i certyfikatem ,,MAŁEGO PIEKARZA" wróciliśmy do Przechlewa.


Wywiad z weterynarzem

Jakimi chorobami można zarazić się od zwierząt? Dlaczego nie można wchodzić do lecznicy podczas operacji?, Czego nie powinny jeść psy?, Czy koń potrafi spać na stojąco?, Czy kot może mieć katar?, Co to jest ptasia grypa?, Czy trzeba szczepić zwierzęta? Jak ustrzec psy, koty przed pchłami i kleszczami? , Czy lubi Pan swoją pracę?- na te i inne pytania odpowiedzi udzielał uczniom klasy II b p. Marek Szumski, lekarz weterynarii. Spotkanie odbyło się 18 listopada w związku z tematem tygodniowym „Zwierzęta wokół nas” i tematem dziennym „Wywiad z weterynarzem”. Pytania do wywiadu dzieci wcześniej przygotowały w domu. Pan Marek dodatkowo opowiedział o swojej pracy, sposobach opieki oraz leczenia zwierząt dużych i małych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od gościa breloczki.


Komórki pełne kreatywności

Uczniowie klas V w ramach zadania dodatkowego z biologii wykonywali modele komórek. Rezultaty są imponujące. Modele przyciągają wzrok i zachwycają pomysłowością i wykonaniem. Brawo uczniowie klas V.

Więcej zdjeć na naszym szkolnym profilu FB


Spotkanie z weterynarzem

19.11.2019r. na lekcji w klasie II a przeprowadził pogadankę lekarz weterynarii Pan E. Foerster. Opowiedział dzieciom o pracy weterynarza, pokazał interesujące materiały na temat zwierząt oraz omówił, jak należy opiekować się naszymi milusińskimi. To była bardzo ciekawa lekcja.


Twórczo i inspirująco...

14 listopada br. kilkunastu uczniów wraz z p. Karoliną i p. Iwoną wybrało się do Torunia. Odwiedziliśmy Młyn Wiedzy gdzie braliśmy udział w warsztatach programowani w pracowni multimedialnej. Był także czas na eksplorowanie wystaw interaktywnych po których przewodnikiem była nasza naturalna ciekawość świata;) Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Niewidzialnym domu, gdzie zanurzyliśmy się w ciemność, która otworzyła nam oczy na świat w jakim funkcjonują osoby niewidome. Jest to miejsce szczególne, które otwiera umysł i uwrażliwia serce. Niesamowita lekcja empatii, którą zapamiętamy na długo.


Spotkanie autorskie

13 listopada 2019 r. na zaproszenie pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Przechlewie, uczniowie klas siódmych wraz z panią pedagog uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Filipem Porębskim, osiemnastolatkiem pochodzącym z Silna. Filip jest autorem sztuki teatralnej pt.: „Słońce na polu minowym”, a także książek dla dzieci pt.: „Zosia i Maks czyli afera za dużych spodni” oraz „Banda nieudaczników”, które mam zaprezentował. Młody pisarz swoje spotkanie rozpoczął od przedstawienia siebie i opowiedział mam o swoich zainteresowaniach literaturą oraz co skłoniło go do pisania książek i skąd czerpie do nich historie. Następnie zaproponował młodzieży zabawę w konferencję prasową. Siódmoklasiści zadawali pisarzowi pytania zarówno dotyczące spraw osobistych, jak i związanych z twórczością, której jest autorem. Spotkane z Filipem odbyło się w miłej atmosferze, które zakończyło się przeświadczeniem, że warto rozwijać swój talent.


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przechlewo

W dniu 10.11.19 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przechlewo z okazji Święta Niepodległości. Zawody zostały rozegrane na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z terenu Gminy Przechlewo. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, trzy najlepsze - pamiątkowe puchary a najlepsi zawodnicy-statuetki. Nagrody wręczali: Zastępca Wójta Gminy Przechlewo p. Jan Gajo oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przechlewie p. Wojciech Podgórski. Nagrody ufundował również Przewodniczący Rady Gminy Przechlewo p. Leszek Łozowicki Zawody rozegrane zostały w przyjacielskiej atmosferze i duchu fair play.1 2 3 4 5 >

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.