Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019 Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Informujemy, że dane o składce na ubezpieczenie znajdują się w zakładce:
"Dla Rodziców -> Ubezpieczenie NNW uczniów".
Natomiast informacje o wpłatach na Radę Rodziców znajdują się w zakładce:
"Nasza szkoła -> Rada Rodziców".

Z poważaniem
Wojciech Cezary Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. uczniowie klas V-VI wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Wszyscy świetnie liczyli i zdobywali kolejne etapy matematycznej zabawy. Wśród uczniów zostali wyłonieni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia!


Niećpa 2019

4 października kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z p. Karoliną Pawlak oraz p. Anną Rybką Orłowską wzięli udział w imprezie profilaktycznej "Niećpa", która jest częścią ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień. Jako support zagrał zespół STO%, który nie tylko zaserwował nam kawałek dobrego rocka, ale także skłonił słuchaczy do refleksji nad własnym życiem oraz tym wszystkim co w nim najważniejsze - miłości przyjaźni i rodzinie, a wszystko to dzięki prelekcji Piotra Nagiela, wokalisty zespołu. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Café, który swoimi największymi hitami przyciągnął tłumy młodzieży pod scenę... a fenomenalny popis perkusisty zachwycił wszystkich. Wróciliśmy pełni pozytywnych emocji, refleksji i przemyśleń. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie wyjazdu.


Akcja profilaktyczna dla kierowców

Dnia 4 października odbyła się akcja profilaktyczna dla kierowców "Bezpieczny za kierownicą", której celem było uświadamianie kierowców o skutkach prowadzenia pojazdu po alkoholu. Patrol policyjno-młodzieżowy rozdawał ulotki oraz odblaski dla dzieci.Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 4 października cała nasza szkoła była pełna uśmiechu, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. W tym dniu uczennice z klasy VII obdarowały żółtymi uśmiechniętymi buźkami wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.


14 października br.

Uprzejmie informujemy/przypominamy/, iż dzień 14 października br. (poniedziałek), obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych,
zgodnie z art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórski


Zmiana planu

Informujemy, że od dnia 30 września nastąpiła niewielka zmiana planu lekcji. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Wojciech Cezary Podgórski


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 27.09.2019 r. w naszej szkole odbyło się głośne czytanie uczniom klas O-III. W tym dniu starsi koledzy z klas VII i VIII, czytali uczniom wybrane opowiadania znanej książki Renaty Piątkowskiej „Gang słodziaków”. W nagrodę, za grzeczne wysłuchanie ciekawych historyjek, każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę.


Lekcja garncarstwa

25 września uczniowie kl. III a odwiedzili jedną z niewielu pracowni garncarskich w Polsce - Żywe Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego Rodziny Arkuszyńskich w miejscowości Sokole. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznały historię tego starego zawodu, obejrzały galerię wyrobów garncarskich oraz zobaczyły tradycyjny piec do wypalania naczyń. Bardzo dużo satysfakcji i radości dały dzieciom warsztaty garncarstwa. Każdy uczeń pod czujnym okiem mistrza Jarosława wykonał naczynie metodą wałeczków i przy kole garncarskim. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem i zabawami w pięknej, leśnej scenerii.


Wycieczka do Londynu 16-21 września 2019r.

Najlepsza lekcja języka, kultury, historii, ekonomii, internacjonalnego i globalnego podejścia do swoich możliwości, poczucia bycia obywatelem świata i umiejętności odnajdywania się w bardzo dużej - 13 - milionowej aglomeracji. W dniach 16-21 września br. kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z p. Wojciechem Podgórskim i p. Karoliną Pawlak zwiedzało Londyn. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. fascynującą panoramę Londynu ze słynnego London Eye, Pałac Buckingham, Tower Bridge, London Bridge, British National Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Natural History Museum oraz Science Museum. Nie zabrakło także czasu na zakupy w Primarku i M&Ms World. Spacerując najsłynniejszymi ulicami Londynu oraz podróżując metrem poczuliśmy atmosferę londyńskiego życia. Zakwaterowanie u brytyjskich rodzin stworzyło okazję do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w codziennych sytuacjach oraz było szansą na poznanie kultury brytyjskiej. Naszą przygodę z Londynem zakończyliśmy stojąc na południku "0" w Greenwich. Wyjazd był kolejnym etapem - zapoczątkowanego 4 lata temu przez Dyrektora szkoły Wojciecha Podgórskiego - cyklu kształcenia europejskiego i lingwistycznego oraz myślenia w ramach motta "wszystko jest możliwe i zależy jedynie od paradygmatu postrzegania swojego potencjału" . Do Londynu i w drodze powrotnej przebyliśmy trasę przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Eurotunel pod kanałem La Manche. To była podróż inspiracji. Wróciliśmy bogatsi o nowe, świetne doświadczenia... Wspaniałą rolę odegrała Pani Karolina Pawlak jako opiekun, ale też jako osoba wspierająca wszystkich naszych uczniów oraz dokumentująca fotograficznie i filmowo tę niesamowitą podróż. See you later London... & whole World......

Więcej w galerii1 2 3 4 5 >

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.