Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019 Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Niepodległość...

Dnia 8.11.2019 r. uczniowie klas siódmych (pod kierunkiem: Gabrieli Drozd i Anity Sas, przy pomocy Anny Rybki – Orłowskiej i Krystyny Barton) przygotowali i zaprezentowali fakty związane z losem Polski walczącej o niepodległość pod hasłem POCIĄG DO WOLNOŚCI. Występ urozmaiciły pieśni patriotyczne oraz nowoczesny taniec z flagami. Nasi szkolni aktorzy, piosenkarze i tancerze występowali nie tylko dla pozostałych uczniów naszej szkoły, zaproszono również domowników GOPS. W godzinach popołudniowych uczniowie przypomnieli historię naszego kraju w GCK, w Przechlewie. Dnia 11.11.2019 r. również uczniowie klas siódmych przekazali zebranym przy pomniku uczestnikom symboliczny fragment historii w postaci „Reduty Ordona” i pieśni patriotycznych.


Warsztaty "LITERACKA KUCHNIA POLOWA”

18 października 2019 r. klasa I b wzięła udział w warsztatach ,,LITERACKA KUCHNIA POLOWA” zorganizowanych przez Panią dyrektor Elę Baran w Gminnej Bibliotece w Przechlewie. Dzieci wymyślały słowa, które nie znajdują się w ,,SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO”, następnie wykonały ilustracje do tych słów, wrzuciły je do wielkiego garnka i po losowaniu próbowały odgadnąć co znajduje się na obrazkach. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy za zaproszenie oraz słodki poczęstunek.


Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne

Dnia 16 października 2019 r. z inicjatywy p. Pedagog uczniowie klas ósmych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach profilaktyczno-terapeutycznych, których tematem była szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień i profilaktyka HIV/AIDS w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkole Życia” w Wandzinie. Na wstępnie p. Magda oprowadziła nas po terenie ośrodka i opowiedziała na czym polega ergoterapia, czyli terapia poprzez pracę. Następnie zostaliśmy poczęstowani warzywami i owocami oraz słodkościami. Po posiłku udaliśmy się do sali terapeutycznej gdzie odbyły się warsztaty poprowadzone przez p. Martę, terapeutkę. Wycieczka w Eko „Szkole Życia” w Wandzinie, to żywa lekcja, która poszerzyła wiedzę uczniów nie tylko z profilaktyki uzależnień, ale także pokazała jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.Dyżur nauczycieli

W dniu 23 października (środa) odbędzie się dyżur nauczycieli.
16.30 - 17.00 - zebrania klasowe z wychowawcami,
17.00 - 17.45 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórsk
i


Pamiętamy o zmarłych nauczycielach...

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia,
żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.
Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia"

A. Einstein

W dniu dzisiejszym (15 października br.) uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z p. Kasią, Basią i Karoliną odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, spoczywających na Przechlewskim cmentarzu. W atmosferze zadumy zapaliliśmy znicze i wspominaliśmy, tych którzy kształtowali młode pokolenia...Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019r. na piątej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem wychowawcy p. R. Borowskiej. W programie artystycznym uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie apelu głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Milena Weltrowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.


II Szkolny Przegląd Talentów

W dniu 11 października odbył się w naszej szkole II Przegląd Talentów. W tegorocznej edycji wzięło udział pięcioro uczestniczek, które zaprezentowały się w różnych kategoriach: taniec: Zosia Iwankowicz i Hania Formela, śpiew: Dominika Zimmerling, Julia Prus, Maja Brus. Każda z uczestniczek otrzymała drobny upominek oraz medal, który jest szczególny i niepowtarzalny, bo wydrukowany na naszej drukarce 3D. Wszystkim bardzo dziękujemy za występ i ogromną odwagę.


Szkolny zespołowy Turniej Gry w Scottie Go!

W dniu 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2019, p. Karolina Pawlak oraz p. Iwona Mierska zorganizowały Szkolny zespołowy Turniej Gry w Scootie Go. Przez 60 min uczniowie rywalizując ze sobą musieli wykazać się kreatywnością i logicznym myśleniem podczas rozwiązywania zadań z bohaterem gry - co niekiedy nie było łatwe.


,,W krainie mitów"

8 października uczniowie klas V udali się na sztukę ,,W krainie mitów". Spektakl wystawił wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Spotkanie z mitologią znacząco wpłynęło na edukację bohaterów, zmieniło ich postawy i charaktery. Sztuka przybliżyła i przypomniała mitologię, a wrażenia po obejrzeniu spektaklu na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.1 2 3 4 5 >

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.