Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019 Archiwum 2017/2018 Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Niepodległość...

Dnia 8.11.2019 r. uczniowie klas siódmych (pod kierunkiem: Gabrieli Drozd i Anity Sas, przy pomocy Anny Rybki – Orłowskiej i Krystyny Barton) przygotowali i zaprezentowali fakty związane z losem Polski walczącej o niepodległość pod hasłem POCIĄG DO WOLNOŚCI. Występ urozmaiciły pieśni patriotyczne oraz nowoczesny taniec z flagami. Nasi szkolni aktorzy, piosenkarze i tancerze występowali nie tylko dla pozostałych uczniów naszej szkoły, zaproszono również domowników GOPS. W godzinach popołudniowych uczniowie przypomnieli historię naszego kraju w GCK, w Przechlewie. Dnia 11.11.2019 r. również uczniowie klas siódmych przekazali zebranym przy pomniku uczestnikom symboliczny fragment historii w postaci „Reduty Ordona” i pieśni patriotycznych.


Warsztaty "LITERACKA KUCHNIA POLOWA”

18 października 2019 r. klasa I b wzięła udział w warsztatach ,,LITERACKA KUCHNIA POLOWA” zorganizowanych przez Panią dyrektor Elę Baran w Gminnej Bibliotece w Przechlewie. Dzieci wymyślały słowa, które nie znajdują się w ,,SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO”, następnie wykonały ilustracje do tych słów, wrzuciły je do wielkiego garnka i po losowaniu próbowały odgadnąć co znajduje się na obrazkach. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy za zaproszenie oraz słodki poczęstunek.


Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne

Dnia 16 października 2019 r. z inicjatywy p. Pedagog uczniowie klas ósmych mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach profilaktyczno-terapeutycznych, których tematem była szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień i profilaktyka HIV/AIDS w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkole Życia” w Wandzinie. Na wstępnie p. Magda oprowadziła nas po terenie ośrodka i opowiedziała na czym polega ergoterapia, czyli terapia poprzez pracę. Następnie zostaliśmy poczęstowani warzywami i owocami oraz słodkościami. Po posiłku udaliśmy się do sali terapeutycznej gdzie odbyły się warsztaty poprowadzone przez p. Martę, terapeutkę. Wycieczka w Eko „Szkole Życia” w Wandzinie, to żywa lekcja, która poszerzyła wiedzę uczniów nie tylko z profilaktyki uzależnień, ale także pokazała jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.Dyżur nauczycieli

W dniu 23 października (środa) odbędzie się dyżur nauczycieli.
16.30 - 17.00 - zebrania klasowe z wychowawcami,
17.00 - 17.45 - konsultacje indywidualne z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórsk
i


Pamiętamy o zmarłych nauczycielach...

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia,
żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.
Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia"

A. Einstein

W dniu dzisiejszym (15 października br.) uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z p. Kasią, Basią i Karoliną odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, spoczywających na Przechlewskim cmentarzu. W atmosferze zadumy zapaliliśmy znicze i wspominaliśmy, tych którzy kształtowali młode pokolenia...Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019r. na piątej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem wychowawcy p. R. Borowskiej. W programie artystycznym uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie apelu głos zabrała wicedyrektor szkoły p. Milena Weltrowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.


II Szkolny Przegląd Talentów

W dniu 11 października odbył się w naszej szkole II Przegląd Talentów. W tegorocznej edycji wzięło udział pięcioro uczestniczek, które zaprezentowały się w różnych kategoriach: taniec: Zosia Iwankowicz i Hania Formela, śpiew: Dominika Zimmerling, Julia Prus, Maja Brus. Każda z uczestniczek otrzymała drobny upominek oraz medal, który jest szczególny i niepowtarzalny, bo wydrukowany na naszej drukarce 3D. Wszystkim bardzo dziękujemy za występ i ogromną odwagę.


Szkolny zespołowy Turniej Gry w Scottie Go!

W dniu 9 października br. w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2019, p. Karolina Pawlak oraz p. Iwona Mierska zorganizowały Szkolny zespołowy Turniej Gry w Scootie Go. Przez 60 min uczniowie rywalizując ze sobą musieli wykazać się kreatywnością i logicznym myśleniem podczas rozwiązywania zadań z bohaterem gry - co niekiedy nie było łatwe.


,,W krainie mitów"

8 października uczniowie klas V udali się na sztukę ,,W krainie mitów". Spektakl wystawił wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Spotkanie z mitologią znacząco wpłynęło na edukację bohaterów, zmieniło ich postawy i charaktery. Sztuka przybliżyła i przypomniała mitologię, a wrażenia po obejrzeniu spektaklu na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.

Informujemy, że dane o składce na ubezpieczenie znajdują się w zakładce:
"Dla Rodziców -> Ubezpieczenie NNW uczniów".
Natomiast informacje o wpłatach na Radę Rodziców znajdują się w zakładce:
"Nasza szkoła -> Rada Rodziców".

Z poważaniem
Wojciech Cezary Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. uczniowie klas V-VI wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Wszyscy świetnie liczyli i zdobywali kolejne etapy matematycznej zabawy. Wśród uczniów zostali wyłonieni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia!


Niećpa 2019

4 października kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z p. Karoliną Pawlak oraz p. Anną Rybką Orłowską wzięli udział w imprezie profilaktycznej "Niećpa", która jest częścią ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień. Jako support zagrał zespół STO%, który nie tylko zaserwował nam kawałek dobrego rocka, ale także skłonił słuchaczy do refleksji nad własnym życiem oraz tym wszystkim co w nim najważniejsze - miłości przyjaźni i rodzinie, a wszystko to dzięki prelekcji Piotra Nagiela, wokalisty zespołu. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Café, który swoimi największymi hitami przyciągnął tłumy młodzieży pod scenę... a fenomenalny popis perkusisty zachwycił wszystkich. Wróciliśmy pełni pozytywnych emocji, refleksji i przemyśleń. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie wyjazdu.


Akcja profilaktyczna dla kierowców

Dnia 4 października odbyła się akcja profilaktyczna dla kierowców "Bezpieczny za kierownicą", której celem było uświadamianie kierowców o skutkach prowadzenia pojazdu po alkoholu. Patrol policyjno-młodzieżowy rozdawał ulotki oraz odblaski dla dzieci.Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 4 października cała nasza szkoła była pełna uśmiechu, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. W tym dniu uczennice z klasy VII obdarowały żółtymi uśmiechniętymi buźkami wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.


14 października br.

Uprzejmie informujemy/przypominamy/, iż dzień 14 października br. (poniedziałek), obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych,
zgodnie z art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórski


Zmiana planu

Informujemy, że od dnia 30 września nastąpiła niewielka zmiana planu lekcji. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Wojciech Cezary Podgórski


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 27.09.2019 r. w naszej szkole odbyło się głośne czytanie uczniom klas O-III. W tym dniu starsi koledzy z klas VII i VIII, czytali uczniom wybrane opowiadania znanej książki Renaty Piątkowskiej „Gang słodziaków”. W nagrodę, za grzeczne wysłuchanie ciekawych historyjek, każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę.


Lekcja garncarstwa

25 września uczniowie kl. III a odwiedzili jedną z niewielu pracowni garncarskich w Polsce - Żywe Muzeum Garncarstwa Tradycyjnego Rodziny Arkuszyńskich w miejscowości Sokole. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznały historię tego starego zawodu, obejrzały galerię wyrobów garncarskich oraz zobaczyły tradycyjny piec do wypalania naczyń. Bardzo dużo satysfakcji i radości dały dzieciom warsztaty garncarstwa. Każdy uczeń pod czujnym okiem mistrza Jarosława wykonał naczynie metodą wałeczków i przy kole garncarskim. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem i zabawami w pięknej, leśnej scenerii.


Wycieczka do Londynu 16-21 września 2019r.

Najlepsza lekcja języka, kultury, historii, ekonomii, internacjonalnego i globalnego podejścia do swoich możliwości, poczucia bycia obywatelem świata i umiejętności odnajdywania się w bardzo dużej - 13 - milionowej aglomeracji. W dniach 16-21 września br. kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z p. Wojciechem Podgórskim i p. Karoliną Pawlak zwiedzało Londyn. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. fascynującą panoramę Londynu ze słynnego London Eye, Pałac Buckingham, Tower Bridge, London Bridge, British National Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Natural History Museum oraz Science Museum. Nie zabrakło także czasu na zakupy w Primarku i M&Ms World. Spacerując najsłynniejszymi ulicami Londynu oraz podróżując metrem poczuliśmy atmosferę londyńskiego życia. Zakwaterowanie u brytyjskich rodzin stworzyło okazję do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego w codziennych sytuacjach oraz było szansą na poznanie kultury brytyjskiej. Naszą przygodę z Londynem zakończyliśmy stojąc na południku "0" w Greenwich. Wyjazd był kolejnym etapem - zapoczątkowanego 4 lata temu przez Dyrektora szkoły Wojciecha Podgórskiego - cyklu kształcenia europejskiego i lingwistycznego oraz myślenia w ramach motta "wszystko jest możliwe i zależy jedynie od paradygmatu postrzegania swojego potencjału" . Do Londynu i w drodze powrotnej przebyliśmy trasę przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Eurotunel pod kanałem La Manche. To była podróż inspiracji. Wróciliśmy bogatsi o nowe, świetne doświadczenia... Wspaniałą rolę odegrała Pani Karolina Pawlak jako opiekun, ale też jako osoba wspierająca wszystkich naszych uczniów oraz dokumentująca fotograficznie i filmowo tę niesamowitą podróż. See you later London... & whole World......

Więcej w galerii


Technologia druku 3D w naszej szkole.

Rozpoczynamy fascynującą przygodę z drukiem 3D. Nasza drukarka została już rozpakowana, skonfigurowana i przygotowana do pracy. Działa wyśmienicie, wydrukować można niemal wszystko, jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Poniżej zdjęcia naszych pierwszych wydruków, radość tworzenia ogromna, a to dopiero początek... nasi uczniowie już układają w głowie swoje projekty kolejnych wydruków 3D. Wszystkich uczniów, którzy chcą rozpocząć przygodę z drukiem 3D zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne - ruszamy od października/ bliższe informacje zamieścimy już niedługo.


Narodowe Czytanie

Dnia 7 września br. młodzież naszej szkoły brała udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Bibliotece Gminnej w Przechlewie. Czytaliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa.


Zebranie rodziców

Informujemy / wiadomość rozszerzająca w stosunku do wcześniejszych komunikatów na stronie szkoły
i fb /, iż w dniu 12.09.2019 r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie rodziców.

Porządek zebrania:

1) Zebranie ogólne w stołówce szkolnej
a) 16:30 - informacje Rady Rodziców / wybór rad oddziałowych rodziców, ubezpieczenie oraz określenie wysokości składki na Radę Rodziców
b) część szkoleniowa - obowiązkowa - dot. iDziennika
c) informacje i zalecenia dyrekcji
d) uwagi i wnioski

2) spotkania z wychowawcami klas
a) wybór rad oddziałowych rodziców
b) rozdanie / uzupełniające / loginów oraz haseł do iDziennika / wymagane potwierdzenie odbioru /
c) informacje wychowawców
d) inne tematy wg potrzeb

Zapraszamy na spotkanie oraz do współpracy.....
Jeszcze raz - udanego roku szkolnego 2019/2020 - dla wszystkich ... .. .

Z poważaniem
Wojciech Cezary Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Wycieczka do Londynu

Informujemy, że finalne spotkanie organizacyjne ws wycieczki edukacyjnej do Londynu odbędzie się we wtorek 10.09.19 o godz. 16:30 w sali nr 20 naszej szkoły. Kontynuujemy rozpoczętą już 3 lata temu tradycję kształcenia europejskiego i językowego oraz budowania poczucia u naszych uczniów bycia obywatelami świata. Już myślimy o następnym wyjeździe w przyszłym roku. Wkrótce podamy informacje na ten temat. Zapraszamy do współpracy......

Z poważaniem
Wojciech Cezary Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Sprostowanie dot. nr konta

Informujemy, że w kartach informacyjnych przekazanych rodzicom 02-03.09 br wystąpiła omyłka pisarska. Kwota składki na Radę Rodziców zostanie ostatecznie ustalona na zebraniu rodziców 12.09. br. Inne jest też konto Rady Rodziców. We wpisie nt. konta jest błąd cyfrowy. Prawidłowe konto podane zostanie jutro, tj. 04.09.br - ze względu na niedawną zmianę banku - na stronie szkoły w zakładce Rada Rodziców. Za nieprecyzyjność przepraszamy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 2 września br. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy do szkoły. Powitaliśmy szkołę po wielu zakupach nowych sprzętów IT - monitory interaktywne, drukarka 3D / dzięki pracy Pani Karoliny Pawlak i akcji społecznej - zbiórce elektrośmieci/, laptopy do większości sal, dziennik elektroniczny oraz po remontach, dachu na cz. administracyjnej - i m.in. najważniejszym - generalnym remoncie sali gimnastycznej. Kilka ujęć fotograficznych z otwarcia ww. sali gimnastycznej w załączeniu. Wszystkim życzymy wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów
i niegasnącej energii do działania i nauki.

Więcej w galerii

Z poważaniem
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy ... .. .
Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie ... .. .


Harmonogram głównych działań szkoły na wrzesień 2019:

03.09.19 - wdrożenie regulaminu kontaktów / współpracy szkoły z rodzicami, jako głównego dokumentu regulującego cele i formy współdziałania Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie z rodzicami / opiekunami prawnymi uczniów naszej placówki,
03.09.19 - wdrożenie dziennika elektronicznego - iDziennik, jako głównego sposobu komunikacji rodziców ze szkołą,
03 - 05.09.19 - przekazanie pracownikom pedagogicznym / przez administratora / procedur, loginów i haseł oraz regulaminu korzystania z iDziennika / wymagane potwierdzenie odbioru /
03-12.09.12 - przekazanie rodzicom i uczniom / przez wychowawców / procedur, loginów i haseł oraz regulaminu korzystania z iDziennika / wymagane potwierdzenie odbioru /,

05,11,26.09.19 - godz. 16:00 - 18:00, s. nr 4 - konsultacje / doradztwo dla rodziców i uczniów w zakresie korzystania z iDziennika /,

05,11,26.09.19 - godz. 14:30 - 15:30, s. nr 4 - konsultacje / doradztwo dla nauczycieli w zakresie korzystania z iDziennika,
12.09.19 - godz. 16:30 - zebranie rodziców, w tym główne szkolenie dla rodziców z iDziennika oraz końcowe przekazanie rodzicom i uczniom / przez wychowawców / procedur, loginów i haseł oraz regulaminu korzystania z iDziennika / wymagane potwierdzenie odbioru /,
Regulamin kontaktów / współpracy z rodzicami oraz procedury i regulaminy korzystania z iDziennika od 03.09.19 od godz. 18:00 dostępne będą na stronie szkoły w zakładce Dokumenty i regulaminy
O pozostałych kwestiach będziemy Państwa sukcesywnie informowali.
Życzę radosnego, pełnego optymizmu 
i pomyślności roku szkolnego 2019/2020, tak dla uczniów, rodziców, jak 
i pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkoły, a także dla wszystkich przyjaciół oraz sprzymierzeńców naszej placówki.
Niech przyświeca nam zasada wzajemnego szacunku i poszukiwania zawsze rozwiązań. Każda sytuacja, szczególnie ta trudna, niech będzie punktem wyjścia dla budowania przyszłości oraz wspólnego dobra. 
Zapraszamy do współpracy.......

Z poważaniem

Wojciech Cezary Podgórski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie


Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy uczniów, rodziców, gości i przyjaciół szkoły
na inaugurację roku szkolnego 2019/2020,
która odbędzie się w dniu 2 września br.
o godz. 9.00 na dziedzińcu szkoły.
W przypadku niepogody uroczystość odbędzie się
w dwóch turach w holu głównym szkoły
o godz. 9.00 - klasy 0-III, a o godz. 9.30 - klasy IV-VIII.
Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Przechlewie

INFORMACJA - dotyczy braku dożywiania w szkole

W związku z zaplanowanymi ze względów bezpieczeństwa pracami:
1) remont kuchni szkolnej,
2) modernizacja instalacji cieplnej,
3) konieczna likwidacja istniejącego komina spalinowego
placówka nasza nie będzie miała możliwości zapewnienia dożywiania uczniów i wydawania innych posiłków minimum do końca września 2019 roku. Wyżywienie dla dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego będzie zapewnione.
W przypadku zmian przebiegu ww. prac będziemy Państwa o tym informowali.
Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
W spawach szczegółowych prosimy o kontakt – tel. 59 83 34 325.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie
Wojciech Cezary Podgórski


Podstawowe wyposażenie ucznia klasy I

Pewnie niektórzy z was kompletują już przybory szkolne, dlatego poniżej do pobrania lista podstawowego wyposażenia dla uczniów klasy I.1 2 3 4 5 >

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.