Półfinał Ligi Matematycznej w Słupsku

We wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 15.00 w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się półfinał Ligi Matematycznej w Słupsku. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Gratulujemy wszystkim półfinalistom i życzymy gorąco wielu sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

Liga Matematyczna w Słupsku

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, w konkursie dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI, którego organizatorem jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Czterech uczniów rozwijało intuicję matematyczną poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych:

Kinga Dykier z kl. III A
Kacper Maślanka z kl. III A
Paweł Kiedrowski z kl. III B
Sebastian Marianowski z kl. III B

Cała czwórka zakwalifikowała się do półfinału.
Gratulujemy!!!!

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"

Dziewiąta edycja konkursu Matematyka w obiektywie już za nami. Po raz kolejny wzięliśmy w nim udział. Konkurs trwał do 15 listopada 2018 r. Celem konkursu było budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Naszą szkołę reprezentowała: Kinga Dykier i Barbara Dykier (poniżej w załączniku ich zdjęcia)

Wyniki Konkursu Matematycznego ALBUS 2018

Konkurs odbył się 8 maja 2018 roku. Uczestniczyło w nim 14 uczniów naszego gimnazjum. Wyłoniono Szymona Szultę z kl. III C, który otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim!!!

Wyniki Konkursu Matematycznego KANGUR 2018

Konkurs odbył się 15 marca 2018 roku. Uczestniczyło w nim 13 uczniów naszego gimnazjum: 5 w kategorii Kadet (klasa II) i 8 w kategorii Junior (klasa III). Wyłoniono Szymona Szultę z kl. III C, który otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim!!!

Półfinał Ligi Matematycznej w Słupsku

Półfinał odbył się 21 lutego w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Po bardzo pracowitych trzech miesiącach rozwiązywania zadań matematycznych trzech naszych uczniów wystartowało w tym konkursie:

Natalia Frączyk z kl. III A
Monika Ginter z kl. III A
Szymon Szulta z kl. III C

Z wielkimi emocjami czekamy na wyniki. Kto zakwalifikuje się do finału?
Wszystkim półfinalistom serdecznie gratulujemy!!!!

Konkurs „Na Najciekawszą Komputerową Kartkę Świąteczną”

Konkurs został przeprowadzony w grudniu w klasach drugich naszego gimnazjum na lekcjach informatyki. Wyłonienie zwycięzców okazało się dla komisji konkursowej bardzo trudne. Postanowiono nagrodzić 15 najpiękniejszych kartek.

Oto prace uczniów:

Marcin Kowalik

Martyna Myszka

Kacper Pszczoła

Paulina Stacherska

Piotr Guziński

Sandra Orzłowska

Kinga Kostusiak

Weronika Friede

Maciej Majer

Zuzanna Małek

Michalina Mierska

Nikola Chmarzynska

Zuzanna Stanisławska

Julia Trela

Kinga Dykier

Liga Matematyczna w Słupsku

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmagają się z ciekawymi zadaniami rozwijającymi intuicję matematyczną biorąc udział w Lidze Matematycznej w Słupsku:

• Natalia Frączyk z kl. III A
  • Monika Ginter z kl. III A
  • Szymon Szulta z kl. III C
Z wielkimi emocjami czekamy na wyniki. Kto zakwalifikuje się do półfinału?

Szkolny Etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego–wyniki

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów za nami. Odbył się 23 listopada 2017 roku. Przystąpiło do niego 14 uczniów. Do etapu rejonowego niestety nikt się nie zakwalifikował. Najlepszym matematykiem w szkole się okazał: Szymon Szulta z kl. III C

Szkolny Etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego-wyniki

Po raz trzeci wzięliśmy udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów. Odbył się 16 listopada 2017 roku. Przystąpiło do niego 5 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Konrad Dalmer kl. III A GRATULUJEMY!!!! POWODZENIA !!!!

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"

Ósma edycja konkursu Matematyka w obiektywie już za nami. Po raz czwarty wzięliśmy w nim udział. Konkurs trwał do 15 listopada 2017 r. Tematyką konkursu było uwiecznienie na fotografii matematyki w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze, sztuce. Naszą szkołę reprezentowała: Kinga Dykier (poniżej w załączniku jej zdjęcia)

Zdjęcia wykonane przez Kingę Dykier

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego - Matematyka

20 kwietnia 2017 r. trzecioklasiści pisali egzamin gimnazjalny z matematyki. Poniżej wyniki naszych najstarszych kolegów w porównaniu ze średnimi wynikami w powiecie człuchowskim, chojnickim, województwie pomorskim i w kraju.

Średni wynik
Szkoły
Powiatu człuchowskiego
Powiatu chojnickiego
Województwa pomorskiego

Wynik naszych gimnazjalistów należy do wysokich.
Prezentujemy również wyniki z podziałem na klasy.

Średni wynik
IIIA
IIIB

Nasi gimnazjaliści osiągnęli dobre wyniki - blisko średniej krajowej.
Uczniowie klas trzecich! Gratulujemy Wam wspaniałych osiągnięć!!! Życzymy wysokich wyników w swoich nowych szkołach! Powodzenia!