Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Osiagnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Finał Regionalny Konkursu Recytatorskiego

Dnia 03.06 2019 roku w Miastku odbył się Finał Regionalny Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne". Naszą szkołę w kategorii I , czyli klasy I-III, reprezentowały dwie uczennice, a mianowicie Hanna Synoradzka z klasy I b i Nadia Starzryńska z klasy I a. Miło nam poinformować, iż Hania zajęła I miejsce a Nadia II miejsce. Serdecznie gratulujemy !


Wyniki konkursu ALBUS

Ponizej do pobrania wyniki konkursów ALBUS 2019

Wyniki Albus_2019.doc


Wyniki konkursu Kangur

Uczeń
Klasa
Nagroda
Pawelczuk Karol
kl. 2 a
Średnia
Ciesielska Maria
kl. 5 c
Wyróżnienie
Dobek Łukasz
kl. 6 b
Wyróżnienie
Brodziak Patrycja
kl. 8 a
Duża
Sobański Jakub
kl. 8 b
Wyróżnienie

II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy -
"Czy znasz twórczość Pauliny Hendel"?

5 IV 2019r. w Miastku odbył się etap wojewódzki, do którego zakwalifikowały się nasze uczennice z kl. IIIb gminazjum: Anna Horała i Weronika Friede. Obowiązywała znajomosć II cz. trylogii "Zapomniana Księga": "Tropiciel". Na każdym etapie konkursu uczennice rozwiazywały test, który zawierał wyłącznie pytania otwarte. Anna Horała nie mogła wziąć udziału w tym etapie, ponieważ tego dnia odbierała w Gdańsku tytuł laureata. Gratulujemy wszystkim miłośnikom literatury!


Powiatowe eliminacje...

20 marca 2019 roku w MDK w Człuchowie odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jury wysłuchało 50 prezentacji. Nasza uczennica Kinga Dykier otrzymała wyróżnenie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


Powiatowy Konkurs Ortograficzny

14 marca 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie odbył sie finał powiatowego dyktanda, w którym uczestniczyło 28 uczniów z całego powiatu człuchowskiego. Tegoroczne dyktando pod względem ortograficznym nie było szczególnie trudne, ale zawierało wiele pułapek interpunkcyjnych. Nasza uczennica Paulina Matejek z kl. IIIb gimnazjum otrzymała wyróżnienie. Szkołę reprezentowała również Kinga Dykier z kl. IIIa oraz Weronika Friede z kl. IIIb. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !


Sukces Anny Horały

Z wielką przyjemnością informujemy,
że nasza uczennica Anna Horała z klasy IIIb gim została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019.
Gratulujemy!


II Miejsce w Półfinale Wojewódzkim
w Mini Piłce Ręcznej chłopców


Mistrzowie Powiatu w Mini Piłce Ręcznej


Sukces Partycji i Jakuba

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIII a – Patrycja Brodziak zdobyła tytuł laureata, a uczeń klasy VIII b – Jakub Sobański tytuł finalisty w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego – etap wojewódzki.
Gratulujemy!


Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.