Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2016/2017 Archiwum 2015/2016

Mały Bieg Tura

Trzech uczniów naszej szkoły stanęło na podium Małego Biegu "Tura" w Człuchowie. 26 maja br. na trasach wokół człuchowskiego rynku triumfowali: Igor Florek i Nikola Krasowska, a Oliwier Borowiak zajął II miejsce. Gratulacje!


XIX Dni Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Przechlewie

Od 28 maja 2019 r. ruszają w naszej szkole XIX Dni Unii Europejskiej pod patronatem Starosty Człuchowskiego i Wójta Gminy Przechlewo. To święto sportu, empatii, tolerancji i szacunku. W tegorocznych obchodach tradycyjnie weźmie udział młodzież z Niemiec, Danii, Litwy oraz gimnazjaliści z Ostrowa Wlkp. i dzieci i młodzież naszej szkoły. Program obchodów Dni UE zakłada m.in. wizytę w UG w Przechlewie, zwiedzanie zamku krzyżackiego w Człuchowie, warsztaty garncarskie, turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców, międzynarodowe bieganie na stadionie OSiR w Przechlewie, spływ kajakowy. Głównym finansujacym od czterech lat jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie. Dzięki staraniom dyrektora szkoły Wojciecha Cezarego Podgórskiego w tym czasie na sport i infrastrukturę sportową szkoły, a służącą całej gminie Przechlewo i nie tylko, wydano 5 mln złotych. A wszystko w myśl idei Citius Altius Fortius i Kalos Kai Aghatos oraz Pro Futurum i Pro Axis.......
Zapraszamy do współpracy........

List Ministra Sportu

Igor mistrzem okręgu.

Igor Florek, uczeń przechlewskiej podstawówki i zawodnik LKS Prime Food Brda Przechlewo mistrzem Okręgu Pomorskiego na dystansie 1000 metrów U 12 z świetnym czasem 3:25,54.. A Oliwier Borowiak z rekordem życiowym na 300 U 14 z czasem 47,53 Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” z udziałem najzdolniejszych dzieci województwa pomorskiego , uczniów szkół podstawowych w wieku U 12 i U 14 odbyły się 17.maja br. w Redzie. Igor Florek był cichym faworytem konkurencji 1000 metrów U 12, choć na jego niekorzyść wpływa rocznik, bowiem w stawce 10 zawodników był najmłodszym biegaczem (2009). Nie mniej wykazał nie lada odwagę i pewność siebie prowadząc od startu do mety. Czas jaki uzyskał stawia Igora w ścisłej czołówce krajowej w tym roczniku. I prawdopodobnie wystartuje jako reprezentant województwa pomorskiego w zawodach krajowych, które odbędą się 6-7 czerwca w Warszawie. Warto nadmienić, iż to kolejny spory sukces młodego biegacza. Wcześniej został brązowym medalistą mistrzostw województwa w ramach Igrzysk Dzieci, zdobył mistrzostwo okręgu w biegach przełajowych i w międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych. Świetnie wypada w rywalizacji ze starszymi kolegami. W zawodach tej rangi debiutowały: Ola Frączyk i Hania Paczkowska. Ekipa przechlewska liczyła 14 zawodników. Wszyscy uzyskali wyniki na poziomie swoich rekordów życiowych. Skład ekipy: Igor Florek – 1000 m, Oliwier Borowiak – 300 m, Bartłomiej Borsuk – 300 m, Wiktoria Nawrat – 300 m, Karolina Czernyk – 300 m, Patrycja Nowacka – 300 m, Hanna Paczkowska – 300 m, Aleksandra Frączyk – 300 m, Aleksandra Włodarczyk – 60 m, Milena Kalinowska – 60 m, Milena Stacherska – 300 m, Nikola Krasowska – 600 m, Igor Nowicki – 300 m, Julia Gasińska – 300 m.


XXIX MIĘDZYNARODOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY „KRAK”

Uczniowie z naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się 11 maja 2019 roku na stadionie AZS AWF Kraków. Uczniowie zaprezentowali się w biegach na 100m, 300m, 600m oraz w skoku w dal. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży, promowanie zdrowego, aktywnego trybu zszycia. Dążenie do mistrzostwa sportowego, osiąganie jak najlepszych wyników. Nasz pobyt w Krakowie trwał 3 dni. Oprócz udziału w mityngu, 10 maja zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, byliśmy na basenie i na najlepszych lodach w Nowej Hucie, a w niedzielę udaliśmy się na Rynek Główny w Krakowie, gdzie zobaczyliśmy: Kościół Mariacki, Stary Rynek, Sukiennice, Barbakan oraz Bramę Floriańską.


Nasi w „czubie” na trasach biegowych w Lipnicy.

XXI Biegi Przełajowe z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja organizowane w ramach cyklicznej imprezy biegów przełajowych Cross Festiwal w Lipnicy. 27 kwietnia br. na trasie wokół J. Głęboczek triumfował Igor Florek na dystansie 600 metrów. Na 3 stopniu podium Nikola Krasowska - 1000 metrów. Tuż za podium Oliwier Borowiak . Miejsca pozostałych młodych biegaczy naszej szkoły. Wiktoria Nawrat - 9, Aleksandra Włodarczyk - 10, Bartłomiej Borsuk - 6, Milena Kalinowska - 17.


Igor Mistrzem Makroregionu Pomorskiego

Igor Florek, uczeń naszej szkoły na najwyższym stopniu podium w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Garczynie. Wygrał i to zdecydowanie w gronie 34 zawodników z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego na dystansie 500 metrów w roczniku 2008/2009. Wysokie ósme miejsce zajęła w tych zawodach Nikola Krasowska w roczniku 2006/2007. Miejsca pozostałych: Oliwier Borowiak 19. Bartek Borsuk 21. Oliwia Napiórkowska 25. Wiktoria Nawrat 42. Maria Stroike 27.Kolejny start czeka Nikolę Igora i Marysię 5 kwietnia w Człuchowie, gdzie odbędą się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych.


XIII Cross Parchowski. Kolejne trofeum dla Igora.

W ubiegłą sobotę 6 kwietnia br. na obiektach sportowych w Parchowie odbył się XIII Cross Parchowski w ramach Cross Festiwal edycja 2008/2019. Na trasach biegowych nie zabrakło naszych młodych lekkoatletów oraz chętnych uczniów naszej szkoły. Kolejny raz w tej imprezie na najwyższym stopniu podium stanął Igor Florek w roczniku 2008/2009 na dystansie 600 metrów (startowało 63 zawodników) i powiększył tym samym swój dorobek w punktacji ogólnej Cross Festiwal. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Adaś Napiórkowski rocznik 2010/2011 na dystansie 300 metrów. Miejsca pozostałych: Nikola Krasowska - 5, Maria Stroike – 5, Ola Włodarczyk – 13, Milena Stacherska – 27, Wiktoria Nawrat – 15, Natalia Prus – 22, Ola Frączyk – 28, Kornelia Szymańska – 19, Daria Dobek – 21, Igor Nowicki – 27, Andrzej Borsuk – 16, Podziękowania dla Pani Moniki Florek za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.


Spisali się na medal. Brąz dla Igora.

Igor Florek, uczeń naszej szkoły brązowym medalistą Wojewódzkiego Finału w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych w grupie chłopców młodszych rocznika 2008 i młodsi. 5 kwietnia br. na plaży człuchowskiego OSiR rywalizowali najlepsi biegacze województwa pomorskiego uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie wyłonieni drogą eliminacji powiatowych startowali w 4 kategoriach wieku na dystansach od 850 do 2000 metrów. W biegach najmłodszych startowało ponad 120 zawodników. W tej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie ,świetnie wypadł Igor Florek. Na dystansie 850 metrów pewnie „wskoczył” na trzeci stopień podium z czasem 3,08,16 pobijając swój dotychczasowy rekord trasy o 8 sekund! Pierwszą dziesiątkę dziewcząt rocznika 2006/2007 na dystansie 1000 metrów zamknęła Nikola Krasowska, a Maria Stroike była 24 na dystansie 1500 metrów wśród gimnazjalistek i uczennic szkół podstawowych roczników 2003-2005 Na zdjęciu m.in. Zbigniew Gajewski, przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.


Uczniowie naszej szkoły awansowali do finału wojewódzkiego

Igor, Nikola i Maria z awansem do finału wojewódzkiego w biegach przełajowych. W parku przy plaży człuchowskiego OSiR odbyły się 25 marca br. mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Indywidualnie do finału wojewódzkiego bez względu na wynik drużyny dostała się trójka najlepszych uczniów z każdego biegu. Z naszych biegaczy w roczniku 2008/2009 na dystansie 850 metrów z świetnym czasem 3:17,56 triumfował Igor Florek. Na drugim stopniu podium stanęła Nikola Krasowska w biegu dziewcząt rocznika 2006/2007 na dystansie 1000 metrów. Awans do finału wojewódzkiego wywalczyła również Maria Stroike zajmując III miejsce w biegu gimnazjalistek rocznika 2004/2005 na dystansie 1500 metrów. Gratulujemy!


Cross Festiwal w Trzebielinie

Igor o "jeden oddech" na drugim stopniu podium. Ruszyła wiosenna edycja cyklu biegów przełajowych Cross Festiwal. Po zimowej przerwie młodzi biegacze ścigali się na obiektach sportowych w Trzebielinie. W biegach wystartowały reprezentacje szkół m.in. z: Borzytuchomia, Kołczygłów, Gostkowa, Bytowa, Niepoględzia, Szczenurza, Konarzyn, Słupska, Sławna, Rychnów. Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych stała na bardzo dużym poziomie. Nieźle wypadli na jej tle nasi biegacze. Tym razem Igor Florek musiał się zadowolić 2 miejscem w roczniku 2008/2009 na dystansie 500 metrów. Przegrał z czwartoklasistą z Gostkowa, podopiecznym Dariusza Kutełło dosłownie o "jeden oddech" i jak przyznał Igor było za krótko.... Wysokie 5 miejsce zajęła Nikola Krasowska w roczniku 2006/2007. W tym samym biegu Milena Kalinowska była - 9, Wiktoria Nawrat - 12, Julia Gasińska 13. Wśród chłopców Oliwier Borowiak zameldował się na 9 miejscu. Lokaty pozostałych: Jasiu Janusik 18, Mikołaj Krawczyk 14, Mikołaj Borsuk 13, Aleksandra Ochojna 29, Adriana Ogrodzińska 30.


Igor Mistrzem!

Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych. Człuchów - 9 marca 2019. Igor Florek został mistrzem okręgu pomorskiego w biegu przełajowym na dystansie 850 metrów rocznika 2008/2009. Na obiektach człuchowskiego OSiR był bezkonkurencyjny wśród stawki 35 biegaczy z województwa pomorskiego. To spory sukces młodego biegacza, zwłaszcza, że jest on z rocznika 2009. Na 24 miejscu ukończył bieg jego kolega klasowy Jasiu Janusik. Powody do zadowolenia może mieć także Nikola Krasowska, która w stawce 60 biegaczek rocznika 2006/2007 zajęła VI miejsce na dystansie 1000 metrów. Dalsze miejsca w tym biegu zajęły: Milena Kalinowska, Milena Stacherska, Ola Włodarczyk. W tej samej kategorii wiekowej Bartek Borsuk był 14, a Oliwier Borowiak 22. Maria Stroike zajęła 21 na dystansie 1500 metrów wśród młodziczek.(rocznik 2004-2005) To pierwszy start po zimowej przerwie, kolejny już 16 marca w Trzebielinie z cyklu Cross Festiwal.Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w biegach. Zapisy u nauczycieli W.F.


Świetne bieganie naszych uczniów "Na Powitanie Zimy"

W Jarosławcu tuż przy latarni morskiej ścigali się młodzi adepci lekkiej atletyki w Ogólnopolskim Mikołajkowym Biegu "Na Powitanie Zimy". W zawodach wystartowało ponad 350 uczniów/zawodników szkół podstawowych i gimnazjów. Na malowniczych uliczkach Jarosławca nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Na najwyższym stopniu podium stanął Igor Florek w kategorii wiekowej 2008 i młodsi na dystansie 600 metrów. Igor ze sporą przewagą wygrał rywalizację z 62 zawodnikami. W roczniku 2006-2007 na trzecim miejscu zameldował się Oliwier Borowiak pokonując dystans 1000 m. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt III miejsce przypadło Nikoli Krasowskiej, a jej szkolne koleżanki zajęły odpowiednio: Oliwia Napiórkowska - V m, Milena Kalinowska - VI m, Wiktoria Nawrat VIIm, Julia Gasińska VIII m, Ola Włodarczyk IX m, Milena Stacherska XV m. W tym biegu wystartowało 59 zawodniczek. W kategorii rocznika 2004-2005 IV m zajęła Maria Stroike, a Andrzej Borsuk przybiegł na VI pozycji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i czekoladę. Zwycięzcy medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekun/trener wyjazdu Mariusz Rutkowski oraz rodzice: Monika Jabłońska-Borowiak i Monika Florek. Przechlewska ekipa składa podziękowanie dla organizatorów imprezy za stworzenie sportowej rywalizacji w duchu "fair play". oraz zapewnienie uczestnikom ciepłego napoju i posiłku oraz słodyczy, napojów, gadżetów mikołajkowych.


Będomin 30.10.2018 Puchar dla naszych.

Spory sukces odnotowali lekkoatleci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie i LKS Prime Food Brda Przechlewo. W XXXVI Biegach Mazurka Dąbrowskiego w Będominie wygrali punktację generalną szkół podstawowych. przy rekordowej frekwencji uczestników. Do Będomina zjechało 18 reprezentacji szkół. Na trasach w pobliżu Muzeum Hymnu Narodowego punktowali: Adrian Borowiak – V m, Igor Florek – VII m w roczniku 2008 i młodsi, Nikola Krasowska II m, Oliwia Napiórkowska VIII m rocznik 2006-2007, Oliwier Borowiak V m, Bartek Borsuk – X m rocznik 2006-2007. O wejście do pierwszej dziesiątki w tzw. klasyfikacji „mistrzowskiej” otarła się Wiktoria Nawrat zajmując XI m.(w biegu wystartowało 118 zawodniczek) Obiecująco wypadła w biegu na 400 m dziewcząt rocznika 2008 i młodsi Magdalena Weltrowska. Na ponad 110 startujących zawodniczek drugoklasistka z Przechlewa zajęła 43 m. W kategorii młodziczek na dystansie 1500 m triumfowała Maria Stroike. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach.


Udany Start w Mistrzostwach Uczniów Szkół Wiejskich

Pięć razy na podium stawali uczniowie przechlewskiej podstawówki i zawodnicy LKS Prime Food Brda Przechlewo na XXXVIII Mistrzostwach Uczniów Szkół Wiejskich w Konarzynach. W zawodach rozegranych po leśnych duktach na dystansach od 600 do 1200 metrów w 6 kategoriach wiekowych przechlewscy biegacze zajęli III miejsce w punktacji drużynowej szkół podstawowych. Pierwszy sukces indywidualny w roczniku 2008 chłopców zdobył Igor Florek zostawiając sporo za plecami ponad 30 osobową grupę biegaczy. W tej samej kategorii wiekowej Nikola Frieda była 15. Świetnie wypadli zawodnicy rocznika 2007. Najpierw na dystansie 1000 metrów dziewcząt czwarte miejsce zajęła Julia Gasińska, a tuż za nią linię mety minęła Oliwia Napiórkowska. Bieg chłopców to popis Oliwiera Borowiaka i Bartłomieja Borsuka. Obaj chłopcy od startu kontrolowali bieg pieczętując na mecie zwycięstwo wśród 36 biegaczy tego rocznika. Z podobnym efektem zakończyły rywalizację dziewczęta rocznika 2006 na tym samych dystansie. Po ostrym finiszu Nikola Krasowska zajęła II miejsce, a jej klubowe i szkolne koleżanki przybiegły odpowiednio: na VII miejscu Milena Kalinowska, oczko dalej Milena Stacherska i XI Aleksandra Włodarczyk. W kategorii rocznika 2004 złoty medal mistrzostw zdobyła Maria Stroike. A już jutro czeka przechlewskich biegaczy start w renomowanym XXXVI Biegu Mazurka Dąbrowskiego w Będominie. Atrakcją tego wyjazdu będzie m.in. zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego.


Inauguracja "przełajowców"

W Studzienicach ruszyła kolejna edycja cyklu biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży rozgrywanych w ramach Cross Festiwal. 22 września br. na trasach wokół obiektów sportowych studzienickiej podstawówki rywalizowało ponad 400 młodych biegaczy w 4 kategoriach wiekowych na dystansach od 400 do 1500 metrów. W zawodach nie zabrakło naszych biegaczy. W kategorii rocznika 2010/2011 debiutowała Magdalena Weltrowska zajmując 7 miejsce na 36 startujących dziewczynek ma dystansie 400 metrów. W kategorii rocznika 2007/2006 4 miejsce zajęła Wiktoria Nawrat, a Oliwia Napiórkowska była 8. (64 startujące). Dziewczęta tej kategorii miały do pokonania 1000 m. Wśród chłopców tej samej kategorii wieku w bardzo mocnym biegu 5 miejsce zajął Oliwier Borowiak. Na najwyższym stopniu podium stanęła Maria Stroike startująca w gronie gimnazjalistek rocznika 2003/2005 na dystansie 1500 m. Kolejna próba sił czeka biegaczy już w kolejną sobotę na Mistrzostwach Uczniów szkół Wiejskich w Konarzynach.

Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.