Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).


Sportowe sukcesy uczniów naszej szkoły


Srebrny Igor z rekordem życiowym.

Igor Florek, uczeń naszej szkoły z rekordem życiowym na 1000 metrów wywalczył srebrny medal podczas IV Halowych Mistrzostw „Czwartków Lekkoatletycznych” w Spale. Zawody mistrzowskie w kategorii rocznika 2007/2008 odbyły się 2 grudnia br. w hali sportowej COS. Oficjalny wynik uzyskany przez Igora 3:13,46 jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie, lepszym od poprzedniego uzyskanego w czerwcu br. na XXV Finale Czwartków” w Łodzi o 11 sekund! W Spale młody nasz biegacz musiał uznać wyższość jedynie Krzysztofa Chrapka z Warszawy z czasem 3:11,34. Jak później przyznał Igor pomylił się liczeniu kółek i za późno „włączył” finisz. Trzecie miejsce w tej konkurencji przypadło Janowi Witkowskiemu z Sulejówka z czasem 3:15,84. Warto dodać, że Igor był najmłodszym zawodnikiem w stawce, co świadczy o sporych rezerwach zawodnika i oczywiście ponad wszystko o sporym talencie! W Spale wystartowali również: Bartłomiej Borsuk – 300 m – IX m, Oliwier Borowiak – 300m – XIm, Wiktoria Nawrat – 600 m – XII m, Karolina Czernyk – 600 m – XVI m


Dobre bieganie w Borzytuchomiu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Borzytuchomiu odbyły się XXIV Biegi Niepodległości z udziałem plejady młodych biegaczy z powiatów: słupskiego, lęborskiego, bytowskiego, kościerskiego, miasteckiego, chojnickiego i człuchowskiego. W rywalizacji miłośników biegów przełajowych nie zabrakło naszych biegaczy. Na podium stanęli: Alexander Frączyk - II m, Igor Florek - I m, Hanna Kwietniewska - IV m. Wśród dzieci starszych Bartek Borsuk był XII, a Oliwier Borowiak XIV oraz Nikola Krasowska XII m. Średnio w biegach startowało ponad 60 uczniów szkół podstawowych. Najliczniej w rocznikach klas I-II i III-IV.


Nasi z medalami.

XIX Cross Kaszubski w Tuchomiu w ramach edycji Cross Festiwal 2019/2020 Kolejny udany występ naszych młodych biegaczy. Tym razem stawili czoła nie tylko konkurentom, ale również bardzo wymagającym warunkom na trasach biegowych. Na podium stanęli: Igor Florek Im, Wiktoria Nawrat II m, Hanna Kwietniewska III m, Alexander Frączyk III m, Nikola Krasowska IV m, Bartek Borsuk II m, Oliwier Borowiak VI m, Karolina Czernyk VI m. Zawody odbyły się 19.10.2019 r. na obiektach sportowych tuchomskiej podstawówki.


Świetny występ naszych biegaczy

Pięcioro uczniów przechlewskiej podstawówki stanęło na podium XXXI Ogólnopolskiego Biegu Rodła rozegranego w ubiegłą sobotę na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Gostkowie. Reprezentacja SP im. Janusza Korczaka w Przechlewie zajęła II m w punktacji generalnej szkół. Indywidualnie najlepsi: Alexander Frączyk II m, Hanna Kwietniewska - II m , Igor Florek - I m, Wiktoria Nawrat II m, Karolina Czernyk IIIm, Oliwier Borowiak VIm, Bartłomiej Borsuk - IVm. Na sukces drużynowy złożył się wkład 19 osobowej ekipy. Bieganie na bardzo dobrym poziomie z udziałem młodych biegaczy z powiatu chojnickiego, kościerskiego, człuchowskiego, bytowskiego.


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.