Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Wielkanoc

Do naszej zerówki przyszedł wielkanocny zajączek i przyniósł Nam upominki. W sali zostawił list z informacją gdzie mamy ich szukać. Udaliśmy się więc na łąkę koło szkoły i tam każde Słoneczko oraz Panie znaleźliśmy gniazdko z siana z niespodzianką. Bardzo dziękujemy!


Wycieczka do Słupska

Dnia 29 III 2019 r. byliśmy na wycieczce w Słupsku. Obejrzeliśmy w Teatrze ,,Tęcza" spektakl pt. ,,Masza i Niedźwiedź". Wraz z rówieśnikami z grupy ,,Sówki" spacerowaliśmy po Słupsku i widzieliśmy Zamek Książąt Pomorskich oraz Basztę Czarownic. Oto kilka zdjęć z tej udanej wycieczki.


21 marca 2019 r. powitaliśmy wiosnę !

21 marca 2019 r. powitaliśmy wiosnę ! Na zajęciach wykonaliśmy piękne wiosenne kwiaty, wiosenną łąkę, malowaliśmy także panią Wiosnę (zapraszamy do obejrzenia naszych prac w galerii). Następnie udaliśmy się z kolorowymi gaikami na wiosenny spacer i szukaliśmy oznak wiosny.


Przyłączyliśmy się do akcji ,,Dzień Kolorowej Skarpetki" !

Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka! Akcja pod patronatem Światowej Organizacji ludzi chorych na Zespół Downa.


Zabawa ze ScottieGo!

W dniu 21 marca br. z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji "Słoneczka" miały okazję na pierwsze spotkanie z programowaniem i kodowaniem przy pomocy gry ScottieGo!
Link do fotorelacji


"Cała Polska czyta dzieciom" - Marzec

20 marca 2019 r. gościem w grupie była Mama Madzi p. J. Fedorczyk, która przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną pt. ,,Pszczółka". Bardzo dziękujemy.


Konkurs "Nasza miejscowość zimą"

Nasze Słoneczka wzięły udział w konkursie plastycznym dla klas 0-III organizowanym przez świetlicę szkolną pt. ,,Nasza miejscowość zimą" I miejsce zajęła Julia Duch, II miejsce zajął Dominik Szczepanik. Na zdjęciu prezentują swoje prace. Ponadto dyplomy i nagrody za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac otrzymali: Magdalena Fedorczyk, Lenka Panek, Lenka Sobczak, Kinga Szmalc, Dawid Moga.


"Klockowe L-maszyny"

W dniu 05.03.2019 uczestniczyliśmy w Domu Kultury w Przechlewie w warsztatach technicznych dla dzieci "Klockowe L-maszyny". Klockowe L-maszyny to warsztaty pozwalające odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami. Dzieci poprzez zabawę uczą się realizując tematy związane z techniką, przyrodą, matematyką i kompetencjami językowymi. Podczas spotkania trwającego każdy z uczestników konstruował wybrany przez organizatora model techniczny w oparciu o dostarczone instrukcje. Scenariusze zajęć są oparte na ciekawych i zabawnych przykładach z życia codziennego, co sprawia, że o nudzie nie ma mowy.


Bal karnawałowy

Nasze Słoneczka dnia 7 II 2019r. wraz z klasami I-III bawiły się na Karnawałowym Balu Przebierańców. Zabawa była udana. Link do fotorelacji: Galeria


Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2019 r. w Naszej grupie mieliśmy wyjątkowych gości. Zimno i mroźno było na dworze, ale w serduszkach przedszkolaków było gorąco, a powodem były Babcie oraz Dziadkowie. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Słoneczka przygotowały występ artystyczny oraz upominki, a Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Dziękujemy.


"Cała Polska czyta dzieciom" - Styczeń

23 stycznia 2019 r. gościem w grupie była Mama Alexa p. M. Majer, która przeczytała dzieciom bajkę z morałem pt. ,,O człowieku, który nigdy nie kłamał". Bardzo dziękujemy.


Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki konkursu plastycznego "Wymarzona choinka"
I m. Hanna Wojtas
II m. Lena Panek
III m. Lena Sobczak
wyróżnienie: Kornelia Maciejewska oraz Victor Różek.

Wyniki konkursu na "Najbardziej pomysłową ozdobę choinkową"
I m. Hubert Michalak, Kacper Jażdżewski,
II m. Nadia Czok, Magdalena Fedorczyk,
III m. Kinga Szmalc, Dominik Szczepanik,
wyróżnienie: Dawid Mogga
Gratulujemy !


Foto-galeria ze spotkania świątecznegoMikołajkowe Zawody Sportowe

Dnia 5 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe. Naszymi gośćmi była grupa zerówkowa "Sówki" z Państwowego Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Były wyścigi i zabawy sportowe. Odwiedził Nas także Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom nagrody. Miło spędziliśmy czas.


Wycieczka

Nasza grupa (wraz z Rodzicami) w dniu 28 listopada br. uczestniczyła w warsztatach wypieku chleba sworzyńskiego w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Organizowane są tam warsztaty tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego. Pracownicy miejscowego domu kultury uczynili z tej czynności, prawdziwy rytuał. Oprócz starannego odmierzania i przesiewania mąki, zaczyniania drożdży i zagniatania ciasta, zapoznaliśmy się z całą historią tego najpospolitszego u nas pokarmu. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o poszanowaniu dla chleba, i przypomnieliśmy sobie, czym chleb być powinien dla każdego człowieka. Całe warsztaty przeprowadzone są niezwykle sprawnie i interesująco. W oczekiwaniu na wyrośnięcie, a potem upieczenie bochenków, zwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, spacerowaliśmy po Kozim Mostku oraz nad rzeką Brdą. Tata Madzi p. J.Fedorczyk opowiedział Nam ciekawostki o życiu pszczół oraz ulach, które stały w ogrodzie niedaleko pieca chlebowego. Po kilkugodzinnych warsztatach, każdy otrzymał Certyfikat Małego Piekarza i wykonany przez siebie chleb. Było wspaniale, chleb był pyszny !


Dzień Pluszowego Misia

26 XI 2018 r. z okazji Dnia Pluszowego Misia uczestniczyliśmy w Urodzinach Misia zorganizowanych w GOK w Przechlewie. Były wesołe zabawy muzyczno -ruchowe, konkursy, niespodzianki i nagrody. Towarzyszył wszystkim Miś, który bawił się ze wszystkimi dziećmi, oraz Nasze przytulanki-misie. Po powrocie do Przedszkola wykonaliśmy różne prace plastyczno- techniczne, które prezentujemy na stronie w dziale galerii.


Cała Polska czyta dzieciom" - Listopad

20 listopada 2018 r. gościem w grupie była Mama Julki p. A. Duch, która przeczytała dzieciom bajkę z morałem pt. ,,O smoku który był inny". Bardzo dziękujemy.


Dzień Postaci z Bajek


„Cała Polska czyta dzieciom” - Październik

Przez cały rok szkolny - raz w miesiącu - Rodzice Naszych Słoneczek będą brali udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytane będą bajki, baśnie i opowiadania terapeutyczne. 18 października gościem w grupie była Mama Franka p. K. Maciągowska, która przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną ,,Gdzie jest Tysio?”. Bardzo dziękujemy.

Link do bajki "Gdzie jest Tysio?"


Dbamy o nasze zdrowie

11 października odbył się w naszej grupie ,,Dzień pomarańczowy - witaminki i warzywa”. Tego dnia na zajęciach wykonaliśmy soki z jabłek, marchwi, buraków, oraz sałatkę jarzynową. Wszystko było pyszne !


"Słoneczka" odwiedziły Gdynię

Dnia 2 X 2018r. Nasza grupa zerówkowa ,,Słoneczka" wraz z grupą zerówkową z Państwowego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie udała się na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego – ogrodu zoologicznego działającego w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Dzieci zobaczyły niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Wycieczka i integracja grup bardzo się udała !


"Poszukiwanie Pani Jesieni"

1 października br. byliśmy w Bibliotece Gminnej na warsztatach czytelniczych "Poszukiwanie Pani Jesieni". Z zainteresowaniem Słoneczka wysłuchały recytacji oraz pogadanki p. Małgosi, a następnie wykonały tematyczną jesienną pracę. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty.Dzień Chłopaka w grupie zerówkowej "Słoneczka"

Każdy chłopiec otrzymał od koleżanek z grupy medal i dyplom "super chłopak".


Dzień Głośnego Czytania

W piętek 28 września br. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania gościliśmy w naszej grupie panią Elżbietę Baran, która czytała dla naszych "Słoneczek".


Nasza sala...


Ramowy rozkład dnia grupy zerówkowej ,,Słoneczka”

7.00-8.50
Schodzenie się dzieci, działalność dowolna w sali, zabawy w kącikach zainteresowań. Rozmowy indywidualne, praca indywidualna i w małych grupach, zabawy integracyjne, ćwiczenia graficzne, zestaw ćwiczeń porannych.
8.50-9.00
Czynności higieniczne przed śniadaniem
9.00-9.20
Śniadanie. Praca nad kulturalnym spożywaniem posiłków, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.
9.20-9.30
Czynności higieniczne po śniadaniu, korzystanie z toalety.
9.30-10.00
Zajęcia programowe – realizacja zadań edukacyjnych w różnych sferach aktywności . Wycieczki.
10.00-11.45
Pobyt na świeżym powietrzu, działalność dowolna, zabawy w kącikach zainteresowań, czytanie bajek, spotkanie z żywym teatrem, spotkanie z ciekawymi ludźmi.
Język angielski (wtorek 9:50-10:20,środa 11:10-11:40)
Religia (czwartek 10:55-11:25, piątek 9:50-10:20)
11.45-12.00
Czynności higieniczne przed obiadem.
12.00-12.30
Obiad. Praca nad kulturalnym spożywaniem posiłków, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.
12.30-12.45
Czynności higieniczne po obiedzie, mycie zębów.
12.45-13.15
Odpoczynek, wyciszenie dzieci za pomocą wybranych technik relaksacyjnych, słuchanie muzyki, słuchanie bajek, gry i zabawy stolikowe. Ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe i słuchowe.
13.15-13.45
Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadającym zainteresowaniom dziecięcym. Zabawy ruchowe z wybranym elementem ruchu. Utrwalanie poznanych treści, indywidualna praca stymulacyjna, praca z dzieckiem zdolnym lub z trudnościami, praca dowolna z niewielkim udziałem nauczyciela, pobyt na świeżym powietrzu, na boisku.
13.45-14.00
Czynności higieniczne i samoobsługowe przed podwieczorkiem.
14.00-14.15
Podwieczorek.
14:15-15:00
Zabawy ruchowe z wybranym elementem ruchu. Zabawy w wybranych kącikach zainteresowań, gry i zabawy stolikowe. Prace porządkowe w sali, rozchodzenie się dzieci, kontakty z rodzicami.

Tak powstawała nasza sala

Po remoncie...

Podczas remontu...


Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami.
W razie potrzeby zawsze służymy radą i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły
.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.