Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019

Aktualności 2019/2020=-> Materiały do zdalnego nauczania <-=


Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci !

Od 25 marca 2020r. zgodnie z rozporządzeniem MEN rozpoczynamy obowiązkową edukację z użyciem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciele oddziału przedszkolnego będą zamieszczać zakres materiału i sposób jego realizowania przez dzieci w domu na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce ,,Zerówka Grupa Słoneczka =->aktualności =-> materiały do zdalnego nauczania”. Rodziców prosimy o pomoc by przeczytać dzieciom polecenia itp. Z góry dziękujemy i życzymy powodzenia. Udostępnione adresy email nauczycieli służą w razie pytań do kontaktu rodziców z nauczycielami w związku z realizacją zadań w ramach nauczania zdalnego.
Marzena Gajo:
marzena.gajo@szkolaprzechlewo.pl
Barbara Rudnik: barbara.rudnik@szkolaprzechlewo.pl


Zdalne nauczanie

Drodzy Rodzice i Dzieci.
Z uwagi na zaistniałą sytuacje związaną z zawieszeniem zajęć w Punkcie Przedszkolnym przy SP. im. Janusza Korczaka z powodu pandemii proponujemy zadania do wykonania przez dzieci w domu. Prosimy o śledzenie na bieżąco strony internetowej, ponieważ będą dodawane kolejne zadania, propozycje do zdalnego nauczania. Życzymy wspaniałej zabawy i nauki. Po wznowieniu zajęć wykonane w domu zadania prosimy, aby dzieci przyniosły do sprawdzenia do Przedszkola. Prosimy Rodziców o stworzenie dzieciom warunków do samodzielnej pracy, rozwijania kreatywności i samodzielności. Pozdrawiamy bardzo serdecznie życząc zdrowia i szybkiego powrotu do Przedszkola.
wychowawczynie: Marzena Gajo, Barbara Rudnik

Zadania dla dzieci z grupy zerówkowej ,,Słoneczka”

Zadanie 1. Utrwalenie poznanych liter.
Narysuj na kartce lub kilku kartkach dowolną techniką (kredkami lub mazakami, farbami) obrazek przedstawiający rzecz, której nazwa rozpoczyna się na dotychczas poznaną literkę-głoskę, pod każdą ilustracją napisz samodzielnie małą i wielką literkę, której dotyczy ilustracja. Podajemy wykaz poznanych literek, do których należy wykonać ilustracje: m, o, a, e, i, t, d, k, l, s, n, b, g, w, p, z, u, c. Np. dziecko narysuje balonik a obok napisze: b, B.

Zadanie 2. Utrwalenie głoskowania.
Każdy narysowany przedmiot naucz się głoskować. Dziecko wyróżnia głoskę w nagłosie (na początku wyrazu), w śródgłosie (w środku wyrazu), w wygłosie (na końcu wyrazu).

Zadanie.3. Utrwalamy dodawanie i odejmowanie.
Policz owoce -obejrzyj film : ,,Liczymy owoce” Link do filmu


Przedstawienie "Piotruś Pan"

W dniu 06.02.2020 r. nasza grupa wraz z kolegami i koleżankami z klas III pojechała do Człuchowa na spektakl „Piotruś Pan”. Dzieci oglądały przedstawienie od początku do końca z zapartym tchem. Piotruś Pan to chłopiec, który postanowił nigdy nie dorosnąć. Zamieszkiwał magiczną krainę, Nibylandię, w której przez cały czas się bawił. Byli tam jego koledzy, zagubieni chłopcy, syreny, wróżki, czerwonoskórzy, a nawet... piraci ! Po powrocie do przedszkola w ,,ruch poszły” kredki i każdy narysował piękny rysunek.


Zabawy na śniegu

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.


Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. 31 stycznia 2020r. gościliśmy swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Słoneczka od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli babcie i dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Słoneczka pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. O słodki poczęstunek oraz owoce zatroszczyli się Rodzice, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Dzień Babci i Dziadka - zaproszenie

Zapraszamy Nasze kochane Babcie i Dziadków do przedszkola w dniu 31 stycznia 2020r. (piątek) godz. 10.00


Bal Karnawałowy

Nasze Słoneczka dnia 8 I 2020r. wraz z klasami I-III bawiły się na Karnawałowym Balu Przebierańców. Zabawa była udana.


Jasełka

Coroczną już tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowanie przez dzieci Jasełek. Przedszkolaki chętnie uczyły się wyznaczonych ról, pastorałek, kolęd. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Na jasełkowe spotkanie zaproszono Rodziców oraz panią dyrektor Milenę Weltrowską. Nasze dziewczynki z grupy zaprezentowały taniec ,,Śnieżynek”. Były także rozmowy o tradycjach świątecznych. Po występach dzieci wraz z Rodzicami wykonali piękne prace, a były to choinki z ususzonych liści paproci ozdobione bombkami. Słoneczka podarowały Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: kartkę z życzeniami, pomalowaną figurkę gipsową o tematyce świątecznej, sianko z aniołkiem. Niespodzianką był także Mikołaj, który odwiedził tego dnia naszą grupę i przyniósł każdemu paczkę. Jasełka wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.


Jarmark Bożonarodzeniowy

Nasza grupa zaśpiewała dwie piosenki na Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym na placu manewrowym dworca autobusowego. Atrakcją był sprowadzony z Zakopanego zaprzęg z żywymi reniferami. Każde dziecko mogło usiąść w prawdziwych saniach obok Świętego Mikołaja i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Finałem akcji było wspólne strojenie 8-mio metrowej choinki. Każdy z nas wykonał piękną bombkę, którą zawiesiliśmy wspólnie z Rodzicami na choince.


Wizyta dzieci z punktu przedszkolnego w sekretariacie
i u dyrektora szkoły

W dniu 6 grudnia nasza grupa odwiedziła sekretariat szkoły oraz dyrektora. Z okazji zbliżających się świąt przekazaliśmy własnoręcznie wykonane drewniane Mikołaje.


Wycieczka do Wioski Mikołaja w Ściernisku

Nasza grupa wraz z klasą Ia udała się do Wioski Mikołaja. Bardzo ciekawie, pracowicie i miło spędziliśmy tam 4 godziny. Braliśmy udział w zajęciach, które odbywały się w różnych pracowniach: w pracowni bombek, pracowni pieczenia pierników, była także poczta świętego Mikołaja, karmiliśmy marchewkami renifery, siedzieliśmy w saniach Mikołaja, a w chatce świętego Mikołaja spotkaliśmy się z tym tajemniczym, ale jakże sympatycznym gościem. Wspólnie z Elfem oraz Naszymi Paniami wychowawczyniami czytaliśmy bajkę, bawiliśmy się w różne zabawy. Kiedy każdy z Nas dzielnie pokonał wszystkie zadania to zostaliśmy pasowani na pomocników Mikołaja. Każdy otrzymał dyplom, oraz upominek. Na koniec zjedliśmy ulubioną zupę Mikołaja (pomidorową). Było wspaniale.


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Nasze Przedszkole uroczyście i wesoło obchodziło to święto. Były zabawy, konkursy, czytanie książek o misiach, każdy z Nas przyniósł swojego misia lub inną pluszową przytulankę, która zawsze wysłucha, ukoi łzy, pocieszy i przytuli, kiedy tego potrzebujemy. Będzie z nami na dobre i na złe. Świetnie się z nimi bawiliśmy - przytulaliśmy je, chowaliśmy się, tańczyliśmy, nosiliśmy na głowach i na barana. Każdy z nas zrobił również swojego misia, pracując manualnie i usprawniając swoje dłonie - jesteśmy dumni ze wszystkich misiów ! Niech nam trwają w nieskończoność i niech zawsze będą przy nas. Dziękujemy Misie.


Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole i przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna jest dla każdego potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. O to, żeby poprawiać sobie i innym nastrój trzeba dbać od najmłodszych lat. Już Słoneczka uczą się w przedszkolu, że „ Bądź życzliwy dla każdego, to nie spotka cię nic złego”. Wysłuchaliśmy mądrej bajki, oglądaliśmy plakaty i czytaliśmy przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. Od pani pedagog otrzymaliśmy miłe życzenia i pyszne jabłka. Dziękujemy.


Cała Polska czyta dzieciom - listopad

Naszym gościem była mama Lilki p. Kamila Przywitowska, która przeczytała dziaciom bajkę o smoku, kończącą się morałem. Bardzo dziekujemy


"Pastelkowe opowieści”

14 listopada 2019r. byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej na warsztatach czytelniczych "Pastelkowe opowieści”. To projekt, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książki dzieciom, które dotychczas nie korzystały z biblioteki lub bywały w niej sporadycznie. Było bardzo interesująco i wesoło. Dziękujemy za zaproszenie.


Teatrzyk z pacynkami: bajka ,,Najważniejszy dar”.

Dzięki kolorowemu teatrzykowi dla pacynek, dzieci przeistoczyły się w aktorów i przeniosły do świata baśni. W trakcie takiej zabawy zdobywają doświadczenie w występowaniu przed publicznością, pokonując barierę nieśmiałości i lęku. Nasze Słoneczka: Aleksandra Maciągowska, Zofia Kania Magdalena Kolanowska, Adam Gasiński, Jakub Kowalewski, Maksymilian Mariak-Horała, Antoni Szostak wcieliły się w role wróżek, królowej, króla, księżniczki. Dla uczniów z klasy II b oraz z klasy I a, i I b przedstawiły bajkę pt. ,,Najważniejszy dar”. Teatrzyki dla dzieci z odgrywaniem ról przez dzieci czy też opiekunów to niesamowita forma spędzania wspólnie wolnego czasu zarówno w domu, jak i w przedszkolu.


Bajka ,,Wilk i zając w mieście".

Dnia 21.10.2019 udaliśmy się do w Domu Kultury w Przechlewie gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Wilk i zając w mieście” zaprezentowaną przez Teatr Duet z Krakowa. Głównym mottem spektaklu było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch, sport, zdrowe odżywianie się oraz przedstawiono kilka głównych zabytków Warszawy. Było wesoło i pouczająco. Dziękujemy za zaproszenie.


„Cała Polska czyta dzieciom” - Październik

Przez cały rok szkolny - raz w miesiącu - Rodzice Naszych Słoneczek będą brali udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytane będą bajki, baśnie i opowiadania terapeutyczne. 18 października 2019 r. gościem w grupie była Mama Aleksandry p. Patrycja Maciągowska, która przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną ,,Gdzie jest Tysio?”. Bardzo dziękujemy.


Wycieczka do Swornychgaci - warsztaty wypieku chleba.

16 października 2019 r. Nasza grupa (wraz z Rodzicami) uczestniczyła w warsztatach wypieku chleba sworzyńskiego w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach. Organizowane są tam warsztaty tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego. Pracownicy miejscowego domu kultury uczynili z tej czynności, prawdziwy rytuał. Oprócz starannego odmierzania i przesiewania mąki, zaczyniania drożdży i zagniatania ciasta, zapoznaliśmy się z całą historią tego najpospolitszego u nas pokarmu. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o poszanowaniu dla chleba, i przypomnieliśmy sobie, czym chleb być powinien dla każdego człowieka. Całe warsztaty przeprowadzone są niezwykle sprawnie i interesująco. W oczekiwaniu na wyrośnięcie, a potem upieczenie bochenków, zwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, spacerowaliśmy po Kozim Mostku oraz nad rzeką Brdą. Po kilkugodzinnych warsztatach, każdy otrzymał Certyfikat Małego Piekarza i wykonany przez siebie chleb. Było wspaniale, chleb był pyszny !


9 października 2019 r. Dzień pomarańczowy

"Kto soki pije, ten długo żyje!" Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki i warzywa to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu oraz robieniu sałatki jarzynowej. Było pomarańczowo i czerwono nie tylko w ubraniach ale i na stołach. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Soki wszystkim bardzo smakowały, ponieważ wykonane były przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Ciekawe było smakowe zestawienie owoców i warzyw: marchewka z jabłkiem, buraki z jabłkiem, marchewka z gruszką.


Dzień Chłopaka

Dnia 30 września 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie z dziewczynkami przygotowały specjalne ,,Legitymacje Super Chłopaka”. Były także drobne upominki- lizaki oraz życzenia by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi oraz wierszyk, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

….życzymy Ci abyś był
pomocny jak komputer,
szybki jak japoński skuter,
sympatyczny jak maskotka,
i słodziutki jak szarlotka….


Jesień

“Jesień”
Idzie, idzie pani Jesień
różne dary w koszu niesie,
ma tam liście, piękne, nowe,
bardzo barwne, kolorowe.
I kasztany i żołędzie,
rozsypuje wszędzie, wszędzie.
I też niesie jarzębinę na korale
dla dziewczynek !
Wszystko piękne jest jak nowe
i czerwone i brązowe,
no i żółte oczywiście
i jest wszędzie uroczyście !
Jesień obsypuje nas pięknymi darami, postanowiliśmy wykorzystać żołędzie, kasztany, jarzębinę, liście, orzechy i zrobiliśmy z nich jesienne ludziki.


Przedszkole już nas woła


,,Idziemy do przedszkola, przedszkole już nas woła. Lalki, misie, klocki lego, a więc rękę daj kolego! Poskaczemy , pośpiewamy, dobry humor tutaj mamy”

2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci pożegnały wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu-zerówce w grupie ,,Słoneczka”. Podczas uroczystego apelu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Były dyplomy, odznaki i słodkie rożki. Wszystkim życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

Więcej w galerii


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.