Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Z ŻYCIA SZKOŁY
NASZA SZKOŁA
ZERÓWKA - GRUPA "SŁONECZKA"
DLA RODZICÓW
KLASY GIMNAZJALNE
WARTO ZAJRZEĆ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Tu JesteŚMY


pamietajmy !

Zgodnie z art. 2 pkt. 23 Kodeksu Drogowego dzieci poniżej 10 lat mogą samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku, pod opieką osoby dorosłej (Kodeks Drogowy art. 33 pkt. 5).
Dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie jeździć rowerem po publicznych drogach. Jedyne wymaganie formalne (poza wiekiem) to posiadanie Karty Rowerowej (Kodeks Drogowy art. 96 pkt. 1).

Archiwum 2018/2019

Aktualności 2019/2010

9 października 2019 r. Dzień pomarańczowy

"Kto soki pije, ten długo żyje!" Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki i warzywa to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu oraz robieniu sałatki jarzynowej. Było pomarańczowo i czerwono nie tylko w ubraniach ale i na stołach. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Soki wszystkim bardzo smakowały, ponieważ wykonane były przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Ciekawe było smakowe zestawienie owoców i warzyw: marchewka z jabłkiem, buraki z jabłkiem, marchewka z gruszką.


Dzień Chłopaka

Dnia 30 września 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie z dziewczynkami przygotowały specjalne ,,Legitymacje Super Chłopaka”. Były także drobne upominki- lizaki oraz życzenia by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi oraz wierszyk, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

….życzymy Ci abyś był
pomocny jak komputer,
szybki jak japoński skuter,
sympatyczny jak maskotka,
i słodziutki jak szarlotka….


Jesień

“Jesień”
Idzie, idzie pani Jesień
różne dary w koszu niesie,
ma tam liście, piękne, nowe,
bardzo barwne, kolorowe.
I kasztany i żołędzie,
rozsypuje wszędzie, wszędzie.
I też niesie jarzębinę na korale
dla dziewczynek !
Wszystko piękne jest jak nowe
i czerwone i brązowe,
no i żółte oczywiście
i jest wszędzie uroczyście !
Jesień obsypuje nas pięknymi darami, postanowiliśmy wykorzystać żołędzie, kasztany, jarzębinę, liście, orzechy i zrobiliśmy z nich jesienne ludziki.


Przedszkole już nas woła


,,Idziemy do przedszkola, przedszkole już nas woła. Lalki, misie, klocki lego, a więc rękę daj kolego! Poskaczemy , pośpiewamy, dobry humor tutaj mamy”

2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci pożegnały wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu-zerówce w grupie ,,Słoneczka”. Podczas uroczystego apelu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Były dyplomy, odznaki i słodkie rożki. Wszystkim życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.

Więcej w galerii


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
Szkoła otwarta na współpracę

Jesteśmy szkołą otwartą na współpracę z rodzicami. W razie potrzeby zawsze służymy radą
i pomocą. Cenimy sobie konstruktywne uwagi podnoszące jakość naszej pracy.
Zapraszamy do kontaktów
z wychowawcami, nauczycielami, wicedyrektorami oraz
dyrektorem szkoły.

Każdy uczeń, rodzic, inna uprawniona osoba ma prawo zgłaszać uwagi dotyczące naruszania zasad uczciwego, sprawiedliwego, równego traktowania, a przede wszystkim ma prawo i obowiązek zgłaszać przypadki naruszania lub zagrożenia bezpieczeństwa psychicznego
i fizycznego uczniów oraz osób przebywających na terenie szkoły.

nasz patron

Janusz Korczak
ur. 22 lipca 1878
zm. sierpień 1942

REALIZOWANE PROJEKTY

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

Certyfikaty/podziękowania

Ciekawe Linki
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie
ul. Szkolna 4e, 77-320 Przechlewo, tel.: 59 83 34 325, e-mail: przechlewo.szkola@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.